Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.

Różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą

chemia w gospodarstwie


Różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą

Chociaż pojęcia chemii gospodarczej i profesjonalnej używane są wymiennie, warto zdać sobie sprawę, że w istocie oznaczają one zupełnie co innego. Jakie są różnice między nimi, dowiesz się z naszego wpisu.


Chemia gospodarcza

Chemia gospodarcza to środki do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, mycia podłóg, wykładzin, dywanów, szyb oraz okien, środki do prania i preparaty do WC. Są skuteczne, bezpieczne, a także zapewniają długotrwały efekt świeżości i czystości.

Dzielą się na:

  • uniwersalne
  • przeznaczone do specjalistycznego zastosowania.

Pierwsze służą do czyszczenia powierzchni ceramicznych, emaliowanych, porcelanowych oraz urządzeń sanitarnych. Specjalistyczne z kolei do konserwacji skóry oraz odtłuszczania i czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej.

Inny podział to podział na gotowe preparaty oraz koncentraty.

Chemia gospodarcza to także preparaty bezzapachowe lub z aromatem. W jej skład wchodzą środki do mycia podłóg i wykładzin, płyny oraz spryskiwacze do mycia szyb i okien, płyny do mycia naczyń, środki czyszczące, szorujące i zmywające, proszki oraz płyny do prania i płukania.

To właśnie w dziale chemii gospodarczej szukajmy preparatów do WC, żelów, płynów i kostek, odświeżaczy powietrza, kremów do rąk i mydła w kostkach i płynie.

Chemia profesjonalna

Chemia profesjonalna z kolei jest bardziej dokładna, skuteczna i wydajna. W jej skład wchodzą środki czystości o specjalnym przeznaczeniu i dedykowane konkretnym powierzchniom.

Jednym z większych działów chemii profesjonalnej jest chemia samochodowa czyli wysokiej jakości środki do mycia karoserii, felg, opon oraz wnętrza aut. Specjalne płyny chronią karoserię przed korozją, usuną zanieczyszczenia organiczne i kamień.

Kolejny dział chemii profesjonalnej to chemia do gastronomii. Środki te nie rysują powierzchni i nie niszczą powierzchni emaliowanych. Płyny do mycia naczyń usuną nawet bardzo oporny tłuszcz i zaschnięte resztki jedzenia, a także nadadzą naczyniom wysoki połysk.

Chemia profesjonalna to także preparaty stosowane w branży budowlanej do mycia i pielęgnacji stali nierdzewnej, służące do czyszczenia parapetów, gzymsów, podestów oraz balustrad. Środki te nie pozostawiają smug ani tłustych plam, konserwują i chronią przed ponownym zabrudzeniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl