Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą

chemia w gospodarstwie


Różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą

Chociaż pojęcia chemii gospodarczej i profesjonalnej używane są wymiennie, warto zdać sobie sprawę, że w istocie oznaczają one zupełnie co innego. Jakie są różnice między nimi, dowiesz się z naszego wpisu.


Chemia gospodarcza

Chemia gospodarcza to środki do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, mycia podłóg, wykładzin, dywanów, szyb oraz okien, środki do prania i preparaty do WC. Są skuteczne, bezpieczne, a także zapewniają długotrwały efekt świeżości i czystości.

Dzielą się na:

  • uniwersalne
  • przeznaczone do specjalistycznego zastosowania.

Pierwsze służą do czyszczenia powierzchni ceramicznych, emaliowanych, porcelanowych oraz urządzeń sanitarnych. Specjalistyczne z kolei do konserwacji skóry oraz odtłuszczania i czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej.

Inny podział to podział na gotowe preparaty oraz koncentraty.

Chemia gospodarcza to także preparaty bezzapachowe lub z aromatem. W jej skład wchodzą środki do mycia podłóg i wykładzin, płyny oraz spryskiwacze do mycia szyb i okien, płyny do mycia naczyń, środki czyszczące, szorujące i zmywające, proszki oraz płyny do prania i płukania.

To właśnie w dziale chemii gospodarczej szukajmy preparatów do WC, żelów, płynów i kostek, odświeżaczy powietrza, kremów do rąk i mydła w kostkach i płynie.

Chemia profesjonalna

Chemia profesjonalna z kolei jest bardziej dokładna, skuteczna i wydajna. W jej skład wchodzą środki czystości o specjalnym przeznaczeniu i dedykowane konkretnym powierzchniom.

Jednym z większych działów chemii profesjonalnej jest chemia samochodowa czyli wysokiej jakości środki do mycia karoserii, felg, opon oraz wnętrza aut. Specjalne płyny chronią karoserię przed korozją, usuną zanieczyszczenia organiczne i kamień.

Kolejny dział chemii profesjonalnej to chemia do gastronomii. Środki te nie rysują powierzchni i nie niszczą powierzchni emaliowanych. Płyny do mycia naczyń usuną nawet bardzo oporny tłuszcz i zaschnięte resztki jedzenia, a także nadadzą naczyniom wysoki połysk.

Chemia profesjonalna to także preparaty stosowane w branży budowlanej do mycia i pielęgnacji stali nierdzewnej, służące do czyszczenia parapetów, gzymsów, podestów oraz balustrad. Środki te nie pozostawiają smug ani tłustych plam, konserwują i chronią przed ponownym zabrudzeniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl