Różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą
Chociaż pojęcia chemii gospodarczej i profesjonalnej używane są wymiennie, warto zdać sobie sprawę, że w istocie oznaczają one zupełnie co innego. Jakie są różnice między nimi, dowiesz się z naszego wpisu.
Chemia gospodarcza
Chemia gospodarcza to środki do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, mycia podłóg, wykładzin, dywanów, szyb oraz okien, środki do prania i preparaty do WC. Są skuteczne, bezpieczne, a także zapewniają długotrwały efekt świeżości i czystości.
Dzielą się na:
- uniwersalne
- przeznaczone do specjalistycznego zastosowania.
Pierwsze służą do czyszczenia powierzchni ceramicznych, emaliowanych, porcelanowych oraz urządzeń sanitarnych. Specjalistyczne z kolei do konserwacji skóry oraz odtłuszczania i czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej.
Inny podział to podział na gotowe preparaty oraz koncentraty.
Chemia gospodarcza to także preparaty bezzapachowe lub z aromatem. W jej skład wchodzą środki do mycia podłóg i wykładzin, płyny oraz spryskiwacze do mycia szyb i okien, płyny do mycia naczyń, środki czyszczące, szorujące i zmywające, proszki oraz płyny do prania i płukania.
To właśnie w dziale chemii gospodarczej szukajmy preparatów do WC, żelów, płynów i kostek, odświeżaczy powietrza, kremów do rąk i mydła w kostkach i płynie.
Chemia profesjonalna
Chemia profesjonalna z kolei jest bardziej dokładna, skuteczna i wydajna. W jej skład wchodzą środki czystości o specjalnym przeznaczeniu i dedykowane konkretnym powierzchniom.
Jednym z większych działów chemii profesjonalnej jest chemia samochodowa czyli wysokiej jakości środki do mycia karoserii, felg, opon oraz wnętrza aut. Specjalne płyny chronią karoserię przed korozją, usuną zanieczyszczenia organiczne i kamień.
Kolejny dział chemii profesjonalnej to chemia do gastronomii. Środki te nie rysują powierzchni i nie niszczą powierzchni emaliowanych. Płyny do mycia naczyń usuną nawet bardzo oporny tłuszcz i zaschnięte resztki jedzenia, a także nadadzą naczyniom wysoki połysk.
Chemia profesjonalna to także preparaty stosowane w branży budowlanej do mycia i pielęgnacji stali nierdzewnej, służące do czyszczenia parapetów, gzymsów, podestów oraz balustrad. Środki te nie pozostawiają smug ani tłustych plam, konserwują i chronią przed ponownym zabrudzeniem.