Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Czy sprzątanie w ciąży jest bezpieczne? Sprawdź, co wolno, a czego należy unikać!

W ciąży niewątpliwie najważniejsze jest bezpieczeństwo! Nie da się jednak ukryć, że jest to pojęcie rozmyte, a ile osób – tyle interpretacji. Zarówno w sieci, jak i w otoczeniu nie brakuje skrajnych opinii i dobrych rad na temat tego, czy w tym specyficznym okresie kobieta powinna zrezygnować z domowych obowiązków. Zastanawiasz się, czy sprzątanie w ciąży jest bezpieczne? Podpowiadamy, które czynności zazwyczaj uważane są za dozwolone, a których warto unikać!

Sprzątanie w ciąży wolno czy nie?

Zanim rozpoczniemy rozważania o porządkach w ciąży, warto zaznaczyć, że jest to kwestia bardzo indywidualna. Kobiety znoszą ten stan bardzo różnie, dlatego trudno o jednoznaczne zalecenia, które sprawdziłyby się w każdym przypadku. Sprzątaniem w ciąży z pewnością nie warto się specjalnie stresować. Jeśli czujesz się dobrze, to do wielu czynności nie ma przeciwwskazań, natomiast jeżeli Twój organizm jest mocno osłabiony – nic się nie stanie, jeśli na jakiś czas odpuścisz zbędne prace domowe.

Porządki w ciąży – co wolno?

Jeżeli jesteś w ciąży i czujesz się dobrze, a lekarz nie sformułował wyraźnych przeciwwskazań, to porządki mogą okazać się dobrym pomysłem. Zapewnią Ci dodatkowy ruch i pozwolą pozbyć się drażniącego kurzu. Kiedy sprzątanie w ciąży jest bezpieczne i które prace domowe możesz wykonywać? Oto kilka przykładów czynności, które nie powinny stanowić zagrożenia:

– Odkurzanie oraz mycie podłóg – przy dobrym samopoczuciu możesz wykonywać je nawet częściej niż zazwyczaj, ponieważ pokaźna ilość kurzu może wywoływać alergię.

– Zmywanie naczyń – jest bezpieczne, ale warto pamiętać o rękawiczkach ochronnych,

– Ścieranie kurzu – nie powinno stanowić problemu, ale dla bezpieczeństwa możesz zrezygnować z aerozoli na rzecz mleczek do czyszczenia,

– Układanie rzeczy na półkach i w szafach – dopóki są to przedmioty lekkie, np. ubrania, czynność ta jest jak najbardziej dozwolona,

– Sprzątanie łazienki – nie powinno stanowić problemu, choć warto zadbać o sprawną wentylację pomieszczenia, przestrzeganie zaleceń producentów stosowanych detergentów i rękawiczki ochronne.

Sprzątanie w ciąży czego nie wolno?

Jak widzisz, codzienne sprzątanie w ciąży nie powinno stanowić problemu. Istnieją jednak czynności, które w tym okresie zdecydowanie lepiej odpuścić. Które prace domowe są niewskazane w przypadku kobiet ciężarnych? Oto kilka z nich:

– Mycie okien – niepolecane zarówno ze względu na ewentualne korzystanie z drabiny, jak i konieczność podnoszenia rąk, która w ciąży może przyczynić się do odklejenia łożyska,

– Malowanie mieszkania – wiele farbzawierasubstancje drażniące, które mogą niekorzystnie wpłynąćna kondycję dziecka lub Twoją, dlatego tego typu prace lepiej zostawić komuś innemu. Co więcej, jeżeli są konieczne, wato skorzystać z materiałów ekologicznych.

– Stosowanieśrodków żrących, np. przetykanie rur – żrące preparaty są bardzo toksyczne, więc jeśli musisz z nich skorzystać, poproś o ich aplikację kogoś innego.

– Usuwanie grzybów i pleśni – tego typu drobnoustroje mogą być szkodliwe dla płodu, dlatego warto je niezwłocznie usunąć. Pamiętaj jednak, by nie robić tego samodzielnie!

Sprzątanie w ciąży a detergenty

Większość preparatów nie powinna stanowić zagrożenia dla ciężarnych – oczywiście, jeśli środki są stosowane zgodnie z instrukcją. Do sprzątania w ciąży warto wykorzystać jednak formuły ekologiczne, które wyróżniają się łagodnym składem. Jeśli szukasz tego typu preparatów, dobrym rozwiązaniem może okazać się ekologiczna linia od marki ForLux.

Porządki w ciąży? Sprzątaj bez chemii!

Podczas sprzątania w ciąży doskonale sprawdzą się również akcesoria, przeznaczone do porządków bez konieczności użycia detergentów. Znajdziesz wśród nich między innymi ściereczki i mopy z mikrofibry lub mikrofazy. Ciekawym rozwiązaniem może być również magiczna gąbka z melaminy, która skutecznie poradzi sobie między innymi z ceramiką łazienkową, płytkami, ścianami, drzwiami czy sprzętem komputerowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl