Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny kpl
27 500,00 zł 18 900,00 zł 22 357,72 zł 15 365,85 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 12,50 zł 12,60 zł 10,16 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 12,50 zł 12,60 zł 10,16 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 12,50 zł 12,60 zł 10,16 zł
szt.

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Garść pomocnych wskazówek

Czysta kabina prysznicowa to podstawa miłej i relaksującej kąpieli. Chcesz się odświeżyć lub wziąć rozgrzewający prysznic, ale nieestetyczne osady z kamienia powodują, że nie czujesz się komfortowo? Czyszczenie kabiny prysznicowej wymaga poświęcenia czasu i pokładów cierpliwości. Jak sprostać temu zadaniu? Dziś podpowiadamy, jakich środków użyć, by usunąć kamień z kabiny prysznicowej.

Zmora gospodyń — kamień wodny

Każdy lubi, kiedy szklane ścianki kabiny prysznicowej lśnią czystością. Co się dzieje, gdy nie czyścimy systematycznie jej wnętrza? Na powierzchni może pojawić się nieestetyczny osad z kamienia wodnego. Tego typu zjawisko to bez wątpienia zmora domowników. Usuwanie osadu nie należy do najprzyjemniejszych czynności, więc problem odsuwa się na później i później... aż kamień staje się prawdziwym utrapieniem! Po jakimś czasie powstają zacieki, które usuwa się najtrudniej. Co będzie jeszcze gorsze? Mydlany osad w połączeniu z wilgocią może doprowadzić do powstania pleśni. Chyba warto przeciwdziałać, nieprawdaż?

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Wykorzystaj domowe sposoby

Własnoręcznie przygotowane preparaty są alternatywą dla gotowych środków chemicznych. Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej przy pomocy domowych mieszanek? Do tego celu może posłużyć Ci ocet, soda oczyszczona lub kwasek cytrynowy. Te klasyczne produkty używane na co dzień, które doskonale radzą sobie z brudem i osadami.

Ocet w walce z kamieniem

Jak sporządzić roztwór na bazie octu? Nic prostszego! Wystarczy wymieszać środek z wodą w proporcji 1:1. W ten sposób otrzymujesz gotowy, naturalny odkamieniacz. Możesz zniwelować ostry zapach octu, dodając do mieszanki płyn do mycia naczyń. Sprawdź, czy preparat poradzi sobie z uciążliwym kamieniem w kabinie prysznicowej!

Postaw na sodę oczyszczoną

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej, wykorzystując sodę? Stwórz pastę na bazie tego składnika oraz wody. Możesz zacząć od trzech łyżek sody i łyżki wody. Pasta powinna być odpowiednio gęsta. Nałóż grubą warstwę na problematyczny obszar i pozostaw na godzinę lub dwie. Następnie spłucz pastę i wytrzyj kabinę do sucha.

A może egzamin zda kwasek cytrynowy?

Kwasek cytrynowy może działać w pojedynkę. Wystarczy posypać nim czyszczoną powierzchnię, przetrzeć mokrą ściereczką i spłukać. Możesz też połączyć go z wodą i stworzyć coś na kształt pasty.

Zalety i wady domowych preparatów

Niezaprzeczalną wartością samodzielnie przygotowanych środków jest działanie zgodne z ekologią. Sprzątamy bezpiecznie i w naturalny sposób. Jednak wykonanie domowych preparatów może być czasochłonne, podobnie jak samo czyszczenie. Nie można zapomnieć, że wiąże się to z dużym wysiłkiem.

Skuteczna alternatywa — profesjonalne środki czyszczące

Gotowe preparaty dostępne w sprzedaży są łatwe w użyciu, wygodne i przede wszystkim — skuteczne. Na rynku znajdziesz bogatą ofertę zróżnicowanych chemicznych środków czyszczących. Które warianty wybrać? Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej przy pomocy gotowych rozwiązań?

Marką, która wiedzie prym w dziedzinie skutecznego odkamieniania, jest Clinex. Wyroby tego producenta sprawdzą się podczas gruntownego czyszczenia nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Silny płyn do mycia Clinex W3 Forte zauważalnie usunie kamień, osady wapienne czy resztki mydła z kabiny prysznicowej. Warto sięgnąć również po wersję Clinex W3 Active SHIELD. Środek dodatkowo zabezpiecza czyszczone powierzchnie. Alternatywą będzie żel lub płyn do usuwania kamienia i rdzy CYKLON. Preparaty z powodzeniem wyeliminują trudno zmywalne zanieczyszczenia.

Sprawdzaj dokładnie zastosowanie każdego preparatu

Zanim kupisz „rewelacyjny i polecany przez wszystkich” środek czyszczący, uważnie przeczytaj etykietę produktu. Często dajemy się zwieść chwytom marketingowym różnorodnych producentów. Popularne stwierdzenie mówiące, że środek do wszystkiego jest do niczego, jest tutaj dobrym wyznacznikiem. Nie każdy produkt zadziała na określoną powierzchnię. Może się zdarzyć, że zakupiony środek co prawda skutecznie usunie kamień, lecz efektem ubocznym jego działania będzie zmatowienie ścian kabiny prysznicowej. Nierzadko producenci dość ogólnikowo opisują swój wyrób — unikaj takich zakupów. Im dokładniejszy opis, tym bardziej rzetelna marka i tym samym — preparat.

Gotowe ekologiczne rozwiązania, czyli jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej

Nie masz wystarczająco dużo czasu, by własnoręcznie przygotować naturalną mieszankę do czyszczenia? Bez obaw! W sprzedaży pojawiły się również gotowe środki, które są produktami bezpiecznymi dla środowiska. Ekologiczny koncentrat do mycia sanitariatów ForLux ECO SG101 bez trudu poradzi sobie z usunięciem kamienia z kabiny prysznicowej. Co więcej, środek jest biodegradowalny — może być też odprowadzany do przydomowych oczyszczalni ścieków. Cennym walorem jest połysk, który nadaje czyszczonym powierzchniom przyjemny, długotrwały zapach. Warto wybierać produkty, które mają ECO CERTYFIKATY. Zyskujesz wtedy pewność, że do ich produkcji użyto bezpiecznych i sprawdzonych składników.

Akcesoria, które ułatwią czyszczenie

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Masz już środki czyszczące — tylko od Ciebie zależy, które wybierzesz. Do pracy będziesz potrzebować również artykułów do sprzątania. Nawet najlepszy preparat sam nie usunie kłopotliwego osadu. Zanim zabierzesz się do pracy, zaopatrz się w wytrzymałe rękawiczki ochronne. Chemiczne detergenty potrafią zrobić prawdziwe spustoszenie na naszych dłoniach. Idealne będą gumowe modele wielokrotnego użytku. Niezbędne okażą się na pewno gąbki. Możesz wybrać klasyczny wariant z padem do szorowania. Jeśli gąbka, to i ściereczka. Wyposaż się w uniwersalną ścierkę flizelinową. Przyda Ci się również ponadczasowa wersja z mikrofibry. Zainwestuj także w solidne wiadro i ściągaczki do wody. Te ostatnie okażą się nieocenione podczas mycia szyb w kabinie prysznicowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl