Producenci
Promocje
Antybakteryjny żel do rąk 500ml
Antybakteryjny żel do rąk 500ml
16,00 zł 9,99 zł 13,01 zł 8,12 zł
szt.
Barlon Alko-żel 500ml z pompką Antybakteryjny żel do rąk
Barlon Alko-żel 500ml z pompką Antybakteryjny żel do rąk
19,50 zł 10,99 zł 18,06 zł 10,18 zł
szt.
Barlon Label Off 0,5l Silny odplamiacz
Barlon Label Off 0,5l Silny odplamiacz
21,50 zł 19,50 zł 17,48 zł 15,85 zł
szt.
Płyn do mycia naczyń BARLON 1L
Płyn do mycia naczyń BARLON 1L
6,25 zł 4,90 zł 5,08 zł 3,98 zł
szt.
Clinex M6 Medium 10L do maszynowego mycia posadzek
Clinex M6 Medium 10L do maszynowego mycia posadzek
91,50 zł 89,00 zł 74,39 zł 72,36 zł
szt.

Torba termiczna – jak działa i dlaczego jest tak użyteczna?

Plażowanie, piesze wycieczki lub podróże objazdowe – wymienione metody spędzania wolnego czasu wymagają przygotowania odpowiedniego asortymentu. Oczywiście prędzej czy później organizm zacznie domagać się zaspokojenia głodu i pragnienia, dlatego też obowiązkowo w twoim podręcznym wyposażeniu powinno znaleźć się coś na ząb oraz ulubiony napój. Z pomocą przychodzi wówczas termoizolacyjny przedmiot do transportu i przechowywania żywności. Jak działa torba termiczna? Odpowiedzi udzielimy w poniższym tekście.

Torba termiczna – jak działa i jakie jest jej zastosowanie?

Torba izolacyjna odpowiada za utrzymanie właściwej temperatury przetrzymywanej w niej żywności i napojów. Jest to możliwe dzięki zastosowanym materiałom termoizolującym. Sprawiają one, że domowy posiłek zachowuje swoje ciepło, zaś zmrożone wcześniej napoje są tak samo zimne, jak wcześniej. Impregnowane sztuczne tkaniny we wnętrzu pozwalają utrzymać także świeżość zapakowanych produktów. Mnogość wyboru toreb sprawia, że ich wielkość i kształt można dostosować do indywidualnych potrzeb. Większość z nich wyposażona jest w błyskawiczny zamek.

Jak długo trwa utrzymywanie temperatury przez torbę izolacyjną? Czas może się wahać od około godziny, aż do 11 godzin. Jeśli chodzi natomiast o pojemność, w większości przypadków wynosi ona od 1 do 30 litrów. Mniejsze pojemności sprawdzą się idealnie przenosząc niewielkie przedmioty. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są natomiast ponad 10-litrowe torby. To optymalny wybór chociażby na piknik. Natomiast te największe warto ze sobą zabrać na znacznie dłuższe wędrówki.

Jak działa torba termiczna? Co z chłodzeniem i ogrzewaniem?

Torba termiczna jak najbardziej może posiadać również funkcję chłodzącą i grzejącą. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w model, korzystający z takich udogodnień. Niezależnie od panujących warunków utrzyma ona stałą temperaturę. Z reguły posiada napięcie zasilania 12 V. Sprawdzi się zatem idealnie w podróży samochodowej.

Jak działa torba termiczna? – elementy odpowiedzialne za funkcjonalność wymagają ochrony

Użytkowanie torby termicznej wymaga oczywiście jej czyszczenia. Powinno unikać się prania w pralce. Ma to oczywiście związek z ochroną materiałów zastosowanych w torbie, odpowiadających za jej funkcjonalność. Za utrzymanie temperatury odpowiada specjalna folia. W pralce może ona zwyczajnie ulec zniszczeniu, a wówczas torba stanie się bezużyteczna. Szkody nie uniknie także materiał izolujący. Wskazane jest zatem mycie ręczne w ciepłej wodzie, dzięki któremu zaoszczędzisz również czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl