Ciekawe zastosowania, jakie posiada płyn do mycia naczyń

Najczęstszym skojarzeniem, jeżeli chodzi o zastosowanie płynu do mycia naczyń, jest oczywiście doprowadzanie do porządku stosu brudnych naczyń. Jak się okazuje, wspomniany produkt nadaje się do wykorzystania w wielu innych celach.O większości prawdopodobnie nie masz pojęcia!

Koniec z wszechobecnymi muszkami owocówkami

Muszki owocówki to zmora niejednej kuchni. Zapewne nieraz przysporzyły Ci kłopotów poprzez uporczywe obsiadanie żywności. Jak sama nazwa wskazuje, w szczególnym niebezpieczeństwie, znajdują się owoce.Również inne produkty, które nie są bezpośrednio zakryte, stanowią częsty cel. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które reklamowane są jako skuteczne środki przeciwdziałająceopisywanym intruzom. Niestety, często okazuje się, że kupiony preparat jest nie tylko drogi, alerównieżnieskuteczny. Lepszymsposobem na walkę z muszkami owocówkami jest zastosowanie płynu do mycia naczyń. Wystarczy wlać parę kropel do miski, następnie dodać odrobinę octu i wody i gotowe. Owady będą wlatywać do przygotowanej kąpieli, ale już jej nie opuszczą.

Plamy na dywanie, bądź tapicerce to już nie problem

Warto wiedzieć, że płyn do mycia naczyń dzięki swojej strukturze, może być stosowany również jako odplamiacz. Jeżeli od jakiegoś czasu borykasz się z trudną do usunięcia plamą, szpecącą Twój dywan – spróbuj wywabić ją właśnie za pomocą płynu do mycia naczyń. Wystarczy zaaplikować parę kropli to miski z ciepłą wodą, a następnie zamoczyć w niej szmatkę. Po parominutowym szorowaniu plama powinna zniknąć. Warto spróbować!

Nowy środek w walce z chwastami

Chemiczne składniki, stanowiące podstawę, płynu do mycia naczyń, mogą pomóc Ci w walce z chwastami w Twoim ogrodzie i innych miejscach. Przygotowanie właściwej mikstury jest proste i nie wymaga wiele wysiłku. Wystarczy, że wymieszasz trzy składniki, a mianowicie – wodę, wspomniany płyn do mycia naczyń oraz niewielką ilość alkoholu. Następnie potraktuj szkodników tak skonstruowanym preparatem. Pamiętaj tylko, żeby nie robić tego w bardzo słoneczny dzień.

Płyn do mycia naczyń jako oszczędniejszy odpowiednik ynu do spryskiwaczy

Płynem do mycia naczyń, wymieszanym z wodą, możesz zastąpić letni płyn do spryskiwaczy, funkcjonujący w Twoim samochodzie. Proponowany przez nas zastępca efektywnie pozbędzie się wszelkich zabrudzeń z szyb, a do tego jest o wiele tańszy. Nie zapomnij, że możesz używać go jedynie w zastępstwie letniego płynu! Przy ujemnych temperaturach, płyn do mycia naczyń nie spełni opisywanej roli, a poza tym może zamarznąć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl