Czym myć kafelki z połyskiem, żeby nie pozostawić smug?

Jedną z czynności porządkowych, wykonywanych w łazience jest mycie płytek. Czym myć kafelki z połyskiem? Odpowiednie detergenty nie tylko usuwają zabrudzenia, ale także nie powodują powstawania nieestetycznych smug.

Czyste ściany i podłogi

Łazienka, jak również kuchnia to dwa pomieszczenia, gdzie najczęściej decydujemy się na kafelki. Taki wybór jest podyktowany względami praktycznymi. Glazura jest bardzo wytrzymała i odporna na wilgoć oraz zabrudzenia. Łatwo ją wyczyścić i doprowadzić do pierwotnego stanu. W większości domów o płytki podłogowe dba się codziennie, o ścienne rzadziej. Czym myć kafelki z połyskiem? Dla wielu osób takie podłoże lub dekoracja nie wymagają specjalnych środków. Do ich mycia stosuje się więc uniwersalne, kuchenne lub łazienkowe detergenty. Na pewno sprawdzą się do usuwania brudu, natomiast niekoniecznie pozbawią powierzchnię smug.

Czym myć kafelki z połyskiem - domowe sposoby

Niektórzy zwolennicy alternatywnych metod sprzątania starają się czyścić płytki środkami, dostępnymi w domu. Powodzenie mają ocet, amoniak i soda oczyszczona. Jest to opcja dla osób, które mają sporo czasu na tworzenie specjalnych past do czyszczenia a później ich usuwanie. Przy uporczywych zabrudzeniach środki tego typu niespecjalnie się sprawdzą, dlatego warto mieć pod ręką preparaty profesjonalne. Szczególnej uwagi wymagają zwłaszcza przestrzenie pomiędzy płytkami. Warto je zabezpieczyć przed odkładaniem się kamienia oraz mydła. Detergenty powinno się dopasować do rodzaju płytek, znajdujących się w łazience.

Preparaty nabłyszczające do kafelków

Jak myć kafelki z połyskiem, aby efekt błysku był zadowalający? Hurtownia Chemiczna ma w swojej ofercie specjalny preparat nabłyszczający do różnych powierzchni. Wykonany na bazie polimerów akrylowych, zapewnia dużą trwałość i połysk. Produkt jest uniwersalny, można go stosować na winyl, lastriko, beton, PCV oraz płytki. Ważną jego zaletą jest to, że posiada właściwości antypoślizgowe. Preparat stosuje się na czyste, odtłuszczone powierzchnie. Nakłada się go mopem lub ściereczką. Kolejne warstwy można dokładać dopiero po wysuszeniu wcześniejszych. Tak zabezpieczona podłoga jest nie tylko estetyczna, ale także bezpieczna dla użytkowników.

Nowoczesna chemia odpowiada na wszystkie potrzeby konsumentów. Wystarczy wybrać odpowiedni preparat, aby móc liczyć na doskonały efekt i skrócenie czasu, jaki przeznacza się na sprzątanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl