Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Czym myć panele podłogowe i jak je konserwować?

Panele są jednym z najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych do wnętrz. Przypominają wyglądem prawdziwe drewno, ale są od niego znacznie tańsze. Jeśli mają być wieloletnią ozdobą podłogi, warto wiedzieć, czym myć panele i jak o nie dbać.

Odkurzanie, a potem mycie

Chcąc dobrze zmyć podłogę, warto zacząć od jej dokładnego odkurzenia. Dzięki temu uniknie się rozmazania kurzu na mokro lub też wepchnięcia go w szczeliny pomiędzy panelami. Nowoczesne odkurzacze mają miękkie końcówki o strukturze szczotki. Nie tylko łatwiej wymieść nimi zabrudzenia, ale także można być spokojnym o kondycję paneli, które się nie zarysują. Czym myć panele po ich dokładnym odkurzeniu? Powierzchnia tego typu nie powinna być nadmiernie namoczona, bo woda może wniknąć pod panele, powodując ich wybrzuszenie. Nie można jej także potraktować zbyt dużą ilością detergentów. Świetnie do zmywania paneli nadają się mopy parowe. Gorąca woda czyści, dezynfekuje a co najważniejsze, szybko wysycha.

Bez smug i zacieków

Wspomniane mopy parowe są cenione głównie za to, że gorąca para jest w stanie wyczyścić nawet oporne, tłuste plamy. Czym myć panele nie dysponując sprzętem tego typu? Można się posłużyć zwykłym mopem z wymienną końcówką. Łatwo do niego dobrać odpowiedni płyn. Hurtownia Chemiczna posiada wiele produktów do mieszania z wodą. Stosuje się je nie tylko do paneli, ale także drewnianych podłóg. Nie pozostawiają smug i zacieków, dodatkowo lekko nabłyszczają podłogę. W obawie przed smugami można zastosować także jeden techniczny trick. Wystarczy myć panele zgodnie z ich ułożeniem.

Czym myć panele - gorąca woda i płyn

Jednym z niezawodnych sposobów na czyszczenie podłóg jest stosowanie gorącej wody. Wlanie do niej dobrego płynu, rozpuszczającego zabrudzenie to gwarancja szybkiego pozbycia się problemu. Gorąca woda radzi sobie nawet z uporczywymi plamami, jak również z pleśnią. Przy niewielkich zabrudzeniach do gorącej wody można dodawać produkty, które stosowano w czasach, gdy nie było detergentów. Przydaje się więc przede wszystkim ocet, do którego można ewentualnie dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. Nie tylko oczyści powierzchnię, ale także estetycznie ją nabłyszczy.

Przy panelach drewnianych warto co jakiś czas poddać podłogę gruntownemu czyszczeniu. Do takich zabiegów zaliczają się cyklinowanie oraz lakierowanie, które powinno się wykonywać co kilka lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl