Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Czym myć podłogę, żeby nie było na niej smug?

Mycie podłogi stanowi jedną z częstszych i bardziej monotonnych czynności. Każdy, kto sprząta, ma swój patent, jak usprawnić pracę i uczynić ją bardziej skuteczną. Czym myć podłogę, jeśli w domu mamy terakotę i panele? Czy istnieje uniwersalny płyn do podłóg?

Podłoga drewniana

Każdy, komu wydaje się, że wie, jak czyścić podłogę, powinien sprawdzić swoje umiejętności na podłodze drewnianej. Naturalne podłoże ma to do siebie, że „pracuje” przez cały czas. Może więc się kurczyć od nadmiaru wysokiej temperatury lub pęcznieć od wilgoci. Czym myć podłogę drewnianą? Najlepiej stosować wilgotną ściereczkę lub też bardzo dobrze wykręcony mop. Dobrym wyborem jest także sięganie po preparaty, które są dedykowane do drewnianych powierzchni. Można je znaleźć w sklepie Hurtownia Chemiczna. Płyny można stosować do mycia maszynowego i ręcznego. Mają dobre właściwości zwilżające, szybko odparowują, nie pozostawiając smug i zacieków.

Czym myć podłogę, czyli jak wybrać mop

Najpopularniejszym sposobem dbania o czystość podłóg jest stosowanie mopa. Ten rodzaj pomocy w sprzątaniu tworzy całkiem sporą kategorię. Mopy mają różny wygląd. Istnieją modele płaskie lub parowe. Te ostatnie są cenione za to, że szczególnie dokładnie usuwają brud, a jednocześnie nie pozostawiają żadnych śladów na podłodze. Inna grupa mopów to modele, w których końcówka jest zanurzana w wodzie z płynem. To mopy paskowe lub sznurkowe. Paski są wykonane z odpornej, sztucznej tkaniny, która dobrze odsącza wodę. Nieco gorzej sprawdzają się mopy sznurkowe. Szybciej się zużywają, potrzeba też więcej siły do ich wykręcenia.

Domowy sposób na smugi

Ekologia dociera do każdej dziedziny życia, także sprzątania. Stąd duża popularność dawnych metod, stosowanych w domach. Na smugi, które tworzą się na podłodze, zwykle poleca się wlanie niewielkiej ilości octu do wody, również tej z płynem. Taka mikstura sprawia, że panele dodatkowo zaczynają błyszczeć. Wiele osób do mysia podłóg stosuje także dobrej jakość płyn do naczyń. Jego skład idealnie pasuje do większości powierzchni, jakie sprząta się w domu. Formuła rozpuszczania tłuszczu przydaje się nie tylko przy naczyniach, ale także podłogach w mieszkaniu.

Prawidłowo umyta podłoga powinna być najpierw odkurzona. To gwarancja wyłapania wszystkich zalegających zanieczyszczeń, jakie mogą się znajdować w różnych zakamarkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl