Producenci
Promocje
Clinex DEZOFast 5L płyn dezynfekujący
Clinex DEZOFast 5L płyn dezynfekujący
125,00 zł 75,00 zł 115,74 zł 69,44 zł
szt.
Antybakteryjny żel do rąk 100ml
Antybakteryjny żel do rąk 100ml
15,00 zł 7,00 zł 12,20 zł 5,69 zł
szt.
Antybakteryjny żel do rąk 500ml
Antybakteryjny żel do rąk 500ml
35,00 zł 18,00 zł 28,46 zł 14,63 zł
szt.
ETANOLIZER+ 5L do dezynfekcji rąk i powierzchni 70% alk
ETANOLIZER+ 5L do dezynfekcji rąk i powierzchni 70% alk
185,00 zł 99,00 zł 150,41 zł 80,49 zł
szt.
Clinex DEZOFast 1L płyn dezynfekujący
Clinex DEZOFast 1L płyn dezynfekujący
26,00 zł 16,00 zł 24,07 zł 14,81 zł
szt.
WEPA Dozownik do papieru toal Jumbo centralnego dozowania 331490
WEPA Dozownik do papieru toal Jumbo centralnego dozowania 331490
89,00 zł 79,00 zł 72,36 zł 64,23 zł
szt.

Czym umyć ściany przed malowaniem? Najważniejsze jest przygotowanie

Malowanie jest łatwą czynnością, gdy będziesz trzymać się kilku zasad. Tak, jak w przypadku każdej technicznej pracy najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie do niej. Bez tego o wiele trudniej jest wykonać poszczególne kroki. A pójście na pewne kompromisy, może zemścić się w przyszłości. Jednym z najważniejszych pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć to czym umyć ściany przed malowaniem?

Tak, dokładne oczyszczenie ściany jest podstawową czynnością, gdy chcesz nałożyć nową farbę bezpośrednio na pomalowaną powierzchnię. W domu powstają drobne zabrudzenia, plamy i osadzający się tłuszcz, który przywiera do starej farby. Te czynniki ograniczają przyczepność nowej struktury. Na skutek czego świeża warstwa koloru będzie źle rozprowadzać się po zabrudzonej powierzchni. Dlatego, aby tego uniknąć, należy dokładnie przygotować płaszczyznę. Luźne elementy warto usunąć, a na pozostałe nałożyć odpowiedni preparat do mycia ściany.

Czym umyć ściany przed malowaniem? Skuteczne preparaty

Rynek oferuje wiele produktów, które mają pomóc w usunięciu zabrudzeń. Jedna z tradycyjnych metod polega na użyciu mydła malarskiego. Jego konsystencja oraz właściwości chemiczne ułatwiają wyczyszczenie powierzchni. Poza tym w sieci znajdziemy szereg porad, które też można wziąć pod uwagę. Czym umyć ściany przed malowaniem? Niektórzy eksperci polecają wykorzystać zwykły płyn do naczyń. Jego właściwości odtłuszczające w połączeniu z substancjami niszczącymi cząsteczki brudu, teoretycznie pomogą w przygotowaniu ściany do malowania. Musisz jednak pamiętać, że płyn do naczyń zawiera także składniki chroniące skórę, które w swojej konsystencji są dość śliskie i oleiste. W ten sposób na powierzchni przygotowywanej do malowania, może zostać zbyt gruba warstwa tych czynników. Wtedy ona także utrudni odświeżenie ściany. Dlatego stosując tę mniej profesjonalną metodę, należy wziąć pod uwagę ostrożny dobór proporcji, w stosunku płyń do naczyń i woda. Aby zbyt duża ilość piany w połączeniu z płynem nie zrobiła szkód.

Czym umyć ściany przed malowaniem? Potrzebne akcesoria

Odpowiednio dobrany preparat do mycia ściany to pierwszy dobry krok w stronę sukcesu. Dobrze jeśli znajdziesz miękką gąbkę, rękawiczki gumowe, folie na podłogę i pojemnik na wodę z detergentem. W ten sposób zadbasz o swoje bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Rękawiczki gumowe ochronią Twoje dłonie przed wpływem czynników chemicznych, miękka gąbka pomoże usunąć zabrudzenia bez zniszczenia powierzchni malarskiej. Natomiast folia na podłogę wraz z pojemnikiem na wodę osłoni wrażliwe miejsca w domu przed zamoczeniem. Dzięki temu po skończonej pracy liczba rzeczy do uporządkowania i wyczyszczenia jest minimalna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl