Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Czym wyczyścić ekran telewizora, aby pozbyć się kurzu?

Nowoczesne telewizory w niczym nie przypominają swoich starszych odpowiedników. To technologicznie zaawansowane, a jednocześnie bardzo delikatne urządzenia. Czym czyścić ekran telewizora, żeby go nie uszkodzić?

Telewizor dla rodziny

Duże, masywne telewizory dawno odeszły w niepamięć. Trudno było je przesunąć, nawet ich czyszczenie stawało się problematyczne. Współczesne modele to cieniutkie, choć szerokie ekrany o doskonałej rozdzielczości. Powierzchnia, która ewentualnie absorbuje kurz, jest więc znacznie większa. Czym wyczyścić ekran telewizora, żeby zapewnić sobie większy komfort oglądania? Przyda się ściereczka, która będzie stosowana tylko do ekranów. Domowy telewizor służy wszystkim członkom rodziny. Postawiony nieco niżej jest dostępny nawet dla czworonogów. Generuje to tłuste plamy na ekranie, pozostawione najczęściej przez małe dzieci, jak również odciski palców.

Czym wyczyścić ekran telewizora LCD i LED?

Jednym z częstszych błędów, jakie popełnia się przy czyszczeniu ekranów, jest stosowanie identycznych preparatów, jak do mycia szyb i luster lub czyszczenia mebli. Takie działanie na dłuższą metę może okazać się wręcz szkodliwe. Istnieją gotowe zestawy do czyszczenia ekranów. Zawierają odpowiedni preparat oraz ściereczkę z mikrofibry. Godne uwagi są także preparaty, jakie proponuje Hurtownia Chemiczna. Dla przykładu Forlux można stosować do wszystkich typów ekranów: LCD, plazmowych, monitorów, telewizorów, notebooków oraz wyświetlaczy cyfrowych. Produkt ma właściwości antystatyczne, więc kurz osiada się na powierzchni ekranu z mniejszą intensywnością.

Tłuste plamy i zacieki

Mimo że telewizor to nie stół bywa, że znajdują się na nim ślady jedzenia i napojów. Czym wyczyścić ekran telewizora w takiej sytuacji? Przydaje się lekko wilgotna, miękka ściereczka. Wody powinno być na niej naprawdę niewiele, koniecznie musi być letnia. Zabrudzenia powinno się usuwać delikatnie, bez szorowania. Wiele osób uważa, że lepsze od ściereczki będą ręczniki papierowe lub chusteczki higieniczne. Wbrew pozorom, włókna, jakie mają, są stosunkowo twarde, więc mogą porysować powierzchnię ekranu. Bardzo duże zanieczyszczenia można czyścić przy pomocy małej ilości płynu do naczyń.

Czyszcząc ekran, warto pamiętać o kurzu, jaki gromadzi się na panelu tylnym. Zanieczyszczenia w tym miejscy mogą dostać się do wnętrza urządzenia i skrócić jego żywotność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl