Dozowniki na papier toaletowy. Czy warto?

Dozowniki na papier toaletowy. Czy warto?

W dużych firmach dozowniki na papier toaletowy już dawno stały się standardem. Właściciele mniejszych przedsiębiorstw często zastanawiają się, czy warto zamówić je i zamontować w swojej firmie. To zdecydowanie dobry pomysł. Dozowniki przykładają się do oszczędności i mają dobry wpływ na higienę. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdźmy!

Papier na zwykłym uchwycie

Rolka papieru toaletowego na zwykłym uchwycie często z niego się zsuwa. Papier upada na posadzkę i brudzi się. Jeśli w łazience jest bardzo mokro, zdarza się, że rolka całkiem zawilgotnieje i nie nadaje się już do użycia.  Wiszącej rolki dotykają wszyscy użytkownicy toalety, co zdecydowanie nie sprzyja higienie. Papier wiszący w rolce często rozwija się zbyt mocno, gdy chcemy go użyć. To powoduje, że wiele listków po prostu się marnuje. Chociaż papier toaletowy dawno przestał być dobrem luksusowym w Polsce, wciąż zdarza się, że niektórzy pracownicy przywłaszczają sobie rolki i zabierają je do domu. Gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie te czynniki, okazuje się, że rozsądne gospodarowanie papierem w skali firmy może przynieść spore oszczędności.

Rola dozownika

Dlatego właśnie większość właścicieli firm decyduje się zamontować w nich dozowniki na papier toaletowy. Wyglądają one o wiele schludniej niż wiszący na uchwycie papier toaletowy, a firmowa łazienka nabiera nowoczesnego wyglądu. Nowoczesne dozowniki można zamykać na kluczyk, nie da się więc z niego ukraść całej rolki. Firmowe dozowniki często są dedykowane do dużych rolek papieru (lub można umieścić w nich więcej niż jedną rolkę), dzięki czemu papieru nie trzeba uzupełniać kilka razy dziennie. Większość z nich posiada specjalny hamulec, który nie pozwala na niekontrolowane rozwijanie rolki, dlatego papier używany jest naprawdę ekonomicznie. Nie oznacza to jednak, że po papier sięga się niekomfortowo: dozowniki na papier toaletowy dobrych firm są wyprodukowane tak, by papier łatwo się oddzierał z każdej strony i pod każdym kątem. Najlepsze dozowniki uzyskują certyfikat Bureau Veritas, światowego lidera w przeprowadzaniu badań, inspekcji oraz certyfikacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl