Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.

Firma sprzątająca – jaki profesjonalny sprzęt sprzątający wybrać?

Profesjonalna firma sprzątająca to rodzaj działalności, który wymaga poniesienia sporych wydatków finansowych. Wiążą się one nie tylko z przeszkoleniem pracowników i zakupem podstawowego wyposażenia. Jeśli myślisz o zwiększaniu jakości oferowanych usług w miarę rozrostu biznesu, to musisz koniecznie zainwestować w profesjonalny sprzęt sprzątający, który skróci czas czyszczenia dużych powierzchni. Musi on sobie także doskonale radzić z większym natężeniem brudu i zanieczyszczeń, które gromadzą się w budynkach usługowych, hotelach oraz miejscach użyteczności publicznej. Na jaki profesjonalny sprzęt sprzątający się zdecydować? Czym się kierować przy jego wyborze? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrać najlepsze wyposażenie.

Profesjonalny sprzęt sprzątający

Sprzątanie dużych powierzchni musi być skuteczne. Ponadto musi odbywać się szybko, aby nie narażać użytkowników obiektu na długie, kosztowne przestoje. Dlatego też maszyny sprzątające muszą być odpowiednio dobrane.

Niezbędnym wyposażeniem dla firmy sprzątającej, która kieruje swoją ofertę do biur czy hoteli, są szorowarki, maszyny szorująco–zbierające, samojezdne maszyny czyszczące, odkurzacze biurowe, przemysłowe i piorące oraz wózki do sprzątania.

Szorowarki jednotarczowe

Szorowarki jednotarczowe to urządzenia, które skutecznie ułatwiają zarówno mycie powierzchni, jak i usuwanie oraz nakładanie nowych warstw ochronnych. Jest to bardzo uniwersalny sprzęt, który możesz wykorzystać do mycia płytek, a nawet prania dywanów. Wszystko zależy od rodzaju pada, jaki zostanie zamocowany na szczotce. Używanie szorowarek zaleca się przy mocno zabrudzonych podłogach, które wymagają odświeżenia i renowacji. Dzięki tym urządzeniom przedłużysz ich żywot i nienaganny wygląd o kolejne kilka lat. Tajemnica skuteczności takiego czyszczenia tkwi w dużej prędkości obrotowej tarczy uzbrojonej w szczotkę. Czym kierować się przy wyborze szorowarki? Przede wszystkim musisz określić, jak duże jest pomieszczenie, w którym ma ona pracować, jak mocne są zabrudzenia i jaki jest rodzaj posadzki. Jeśli warunki pracy są trudne, postaw na mocniejszy silnik i cięższą maszynę z lepszym dociskiem do podłogi.

Maszyny szorująco – zbierające

Kolejnym urządzeniem, które wykorzystuje się do sprzątania średnich i dużych powierzchni, jest maszyna szorująco–zbierająca kurz. Zadaniem tego urządzenia jest czyszczenie podłogi poprzez szorowanie, z jednoczesnym jej osuszaniem. Ogromną zaletą tego sprzętu jest wygoda i prostota jego obsługi. Maszyny wymiatają kurz, piasek i inne nieczystości spod ścian i z rogów, po czym je myją. Dostępne są wersje bateryjne i kablowe.

Samojezdne maszyny czyszczące

Maszyny czyszczące samojezdne najlepiej sprawdzają się w bardzo dużych obiektach. Takimi obiektami są zazwyczaj magazyny lub hale produkcyjne. Urządzenia są łatwe w obsłudze oraz prowadzaniu i zapewniają operatorowi komfort pracy. Wyposażone są one w system dokładnego osuszania powierzchni, co zapewnia bezpieczeństwo osobom przemieszczającym się po pomieszczeniach.

Odkurzacze biurowe

Sprzątanie biura wymaga zastosowania odpowiedniego odkurzacza. Te przeznaczone do biur posiadają szereg wyspecjalizowanych funkcji. Mają one zwiększone parametry techniczne w porównaniu do tych domowych. Stosuję się w nich technologię, dzięki której odkurzacz biurowy wykazuje dużo większą skuteczność sprzątania. Powinien on cicho pracować i posiadać dużą moc ssącą. Wybierając konkretny model, zwróć uwagę na możliwość separowania kurzu w workach oraz zużycie energii. Ważnym aspektem zapewne będzie też to, z jakiego materiału został on wykonany.

Odkurzacze przemysłowe na sucho i mokro

Odkurzacze przemysłowe to specjalny rodzaj odkurzaczy. Przeznaczone są do walki z trudnymi zabrudzeniami. Wykorzystywane są do utrzymania czystości w zakładach produkcyjnych, a także przy pracach remontowo–budowlanych. Dobrej jakości urządzenie wymaga bardzo wysokiej mocy silnika. Przy wyborze odpowiedniego modelu duże znaczenie ma także długości kabla i węża odkurzacza przemysłowego. Tym, co odróżnia go od odkurzaczy domowych, jest solidniejsza konstrukcja i specjalne technologie filtracji. Dobry odkurzacz przemysłowy powinien usuwać nie tylko pyły, wióry i inne ciała stałe, ale również mokre plamy. Jedną z zalet odkurzaczy przemysłowych jest ich cicha praca.

Odkurzacze piorące

Utrzymanie wykładziny w czystości w obiektach wielkopowierzchniowych to nie lada wyzwanie, a zaniedbana podłoga wygląda po prostu nieestetycznie. W utrzymaniu jej w czystości pomocne okazują się profesjonalne odkurzacze do prania dywanów i tapicerki. Jedno urządzenie pozwala jednocześnie na odkurzanie oraz pranie różnego rodzaju dywanów i wykładzin dywanowych. Zasada działania odkurzacza piorącego jest niezwykle prosta. Posiada on dwa zbiorniki na wodę. Pierwszy z nich wypełnia się czystą cieczą z detergentem, natomiast do drugiego wciągana jest brudna woda po praniu. Urządzenia te świetnie radzą sobie z codziennymi pracami czyszczącymi, a także z bardziej wymagającymi, okresowymi zadaniami. Do użytku profesjonalnego najlepiej sprawdzają się modele o dużej mocy – oprócz niej istotna jest również siła ssąca, której wartość wpływa między innymi na czas odkurzania.

Wózki do sprzątania

Sprzątanie dużych obiektów jest bardzo trudnym zadaniem. Aby ułatwić organizację takiej pracy, na rynku pojawiły się specjalne wózki do sprzątania. Dobrze dobrane pozwalają zadbać nie tylko o obiekt, ale też o zdrowie personelu. Wszystko to dzięki temu, że możesz przewozić w nich ciężkie i nieporęczne przedmioty. Osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości powierzchni nie muszą więc regularnie obciążać mięśni ramion i pleców.

Wózki do sprzątania mogą mieć różną wielkość, a także rozmaite funkcje dodatkowe. Dostępnych jest wiele wersji, począwszy od tych jednowiadrowych, dwuwiadrowych, a kończąc na specjalistycznych wózkach serwisowych. Przy wyborze konkretnego modelu musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim jego pojemność, łatwość prowadzenia oraz solidność konstrukcji. Podstawa wózka powinna być odporna na pęknięcia, uderzenia i uszkodzenia. Musi być wykonana z wysokiej jakości plastiku, aby nie pojawiły się problemy z korozją.

Profesjonalny sprzęt sprzątający wyróżnia się naprawdę imponującym działaniem, które może znacznie usprawnić pracę Twojej firmy. Jeśli rozglądasz się za takim sprzętem, zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie czekają na Ciebie zarówno nowoczesne maszyny, jak i zaawansowane środki czyszczące, które doskonale sprawdzą się w profesjonalnych pracach porządkowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl