Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Folia aluminiowa – jak piec, aby potrawy były smaczne i wartościowe?

Zastosowanie folii aluminiowej podczas pieczenia jest jedną ze skuteczniejszych technik sporządzania potraw. Przede wszystkim zachowują one znacznie więcej składników odżywczych, aniżeli decydując się na inną metodę obróbki termicznej. Jak piec przy użyciu folii aluminiowej? W poniższym tekście przedstawimy kluczowe kwestie dotyczące tego sposobu pieczenia.

Pieczenie w folii aluminiowej – najważniejsze zalety tej metody

Folia aluminiowa i pieczenie przy jej użyciu niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim przygotowanie potrawy odbywa się przy jak najmniejszej ilości to tłuszczu. Wpływa to oczywiście na niższą kaloryczność. Tradycyjne pieczenie wiąże się z ubytkiem wartościowych minerałów oraz witamin. Pieczenie w folii aluminiowej znacząco minimalizuje ich utratę. Potrawy nie tracą również niczego, jeśli chodzi o naturalność smaku, koloru oraz zapachu.

Folia aluminiowa – jak piec wszelkie potrawy?

Folia aluminiowa znajduje zastosowanie w trakcie przygotowania wszelkiego rodzaju produktów – począwszy od wszystkich mięs i ryb, po owoce oraz warzywa. Stosując folię, należy pamiętać, aby jej matowa strona znajdowała się na zewnątrz. Odpowiada ona bowiem za odprowadzanie ciepła. Żywność umieszczana jest natomiast na stronie błyszczącej, która izoluje ciepło. Aby produkty nie przywierały do folii, warto posmarować ją na przykład oliwą.

Warto też wiedzieć o pewnych różnicach wynikających z rodzaju żywności poddanej obróbce termicznej. Ryby przygotowuje się znacznie szybciej niż mięso. Warzywa i owoce powinno piec się w skórce i w dużych kawałkach, dzięki czemu zachowają znacznie więcej witamin. Jednakże pieczone zbyt długo mogą stracić na jakości smaku. Podobnie z resztą jak mięsa, a zwłaszcza schab. Parująca woda sprawia, że staje się twardszy i bardziej suchy. Należy zatem pilnować, aby nie wyparowała jej znacząca ilość.

Folia aluminiowa – jak piec zachowując standardy bezpieczeństwa?

Aluminium to toksyczny pierwiastek chemiczny. Liczba przenikających do potraw cząsteczek jest jednak naprawdę niewielka. Mając na uwadze ludzki organizm, nie należy się zatem martwić. Kilku rzeczy trzeba się mimo wszystko trzymać. Pieczenie powinno odbywać się w temperaturze nieprzekraczającej 210°C. Ponadto żywność nie może przebywać zbyt długo w folii. Aby uniknąć uwalniania się cząstek metalu, nie wolno łączyć jej z metalowymi przedmiotami: patelniami, talerzami, miskami. Folia aluminiowa przeznaczona jest przede wszystkim do pieczenia, dlatego też wyklucza się jej stosowanie w kuchence mikrofalowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl