Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ręcznik w roli MAXI ECO celuloza 2W 19cm 6st
68,00 zł 60,00 zł 55,28 zł 48,78 zł
szt.
BARLON R płyn do mycia w zmywarkach 5L
90,00 zł 85,00 zł 73,17 zł 69,11 zł
szt.
Papier toaletowy celuloza 2W 50m 24szt
75,00 zł 60,00 zł 60,98 zł 48,78 zł
szt.
Czyściwo celuloza 2W klejone bezpyłowe 28
45,00 zł 40,00 zł 36,59 zł 32,52 zł
szt.
Ręcznik w roli MIDI ECO celuloza 2W 14cm 12szt
69,00 zł 66,00 zł 56,10 zł 53,66 zł
szt.
Clinex Grill 1L do mycia grilli i piekarników
18,00 zł 17,00 zł 14,63 zł 13,82 zł
szt.

Jak czyścić fugi, by powrócić ich pierwotny blask. Chemią czy bez niej?

Jak czyścić fugi, by powrócić ich pierwotny blask. Chemią czy bez niej?

Sprzątanie mieszkania wielokrotnie przypomina syzyfową pracę. Ledwie uda nam się jakoś odgruzować przestrzeń, a znów pojawiają się nowe zabrudzenia. Widać to szczególnie na płytkach w łazience i w kuchni, gdzie tłuszcz i osady z mydła zbierają się na okrągło, tworząc trudny do usunięcia brud. Czy można nie martwić się powracającymi zanieczyszczeniami? Oczywiście. Jeśli sięgniesz po środki, które w łatwy sposób usuną wszystkie zabrudzenia, znikną i Twoje zmartwienia. Sprawdź jak łatwo wyczyścić kafle i fugi, gdy tylko ma się odpowiedni do tego sprzęt.

Czym jest fuga?

Fuga to masa cementowa, silikonowa lub akrylowa, która utrzymuje płytki w idealnym położeniu, a także chroni ścianę i podłoże przed wilgocią. Jej zadaniem jest zabezpieczenie przed powstawaniem grzybów i pleśni, które bez fugi bardzo szybko zadomowiłyby się wokół płytek. Niestety, będąc narażoną na ciągłą zmianę wilgotności i temperatury, fugi dość szybko stają się brudne i brzydko czernieją. Dzieje się tak, bo woda reaguje ze spoiwem. Czy da się wyczyścić fugi, by znów były lśniące i odzyskały swój pierwotny wygląd? Oczywiście. Wszystko zależy od dobrej jakości preparatów.

Płyn do fug

Brudne i lekko spleśniałe fugi można potraktować odpowiednim płynem. Jego działanie jest niezwykle proste, płytek nie trzeba nawet szorować. Jak wyczyścić fugi? Wystarczy wylać płyn na zabrudzenie, zostawić na jakiś czas, a po jego upływie – zetrzeć. Tak niewielka ilość pracy sprawia, że porządek w łazience, kuchni czy na tarasie, można osiągnąć praktycznie bez wysiłku. Środek ten jest bardzo silny w działaniu, dlatego najpierw lepiej wypróbować go na fragmencie kafelka, by mieć pewność, że go nie uszkodzi.

Bez chemii

Jeśli obawiasz się, czy Twoje delikatne płytki przetrwają kontakt z płynem czyszczącym, możesz wybrać inne rozwiązanie. Do mycia fug nadaje się magiczna gąbka z melaniny. Jak czyścić fugi? Wystarczy woda i odrobina wysiłku. Tutaj niestety trzeba trochę poszorować. Jednak dla efektu warto. Pady nadają się do czyszczenia wszystkich powierzchni, które nie powinny być traktowane chemią. Jeśli masz alergię i musisz unikać środków do mycia, to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Tak samo, gdy w twoim domu mieszkają małe dzieci lub zwierzęta, a Ty obawiasz się, czy zakazane substancje nie zostaną przez nich w jakiś sposób wchłonięte.

Fugi mogą być czyste, jeśli tylko zastosujesz którąś proponowaną przez nas metod. Pamiętaj, że dom jest do mieszkania, więc musi się brudzić i nie należy się tym specjalnie zamartwiać. Systematyczne sprzątanie nie zajmuje dużo czasu, a jeśli czasem z niego zrezygnujesz, nic złego się nie stanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl