Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Preparat do maszynowego mycia naczyń i szkła w zmywarkach ForLux NMS514 5L
150,00 zł 120,00 zł 121,95 zł 97,56 zł
szt.
Preparat do nabłyszczania naczyń w zmywarkach ForLux NN502 5L
135,00 zł 99,00 zł 109,76 zł 80,49 zł
szt.

Jak działa żel antybakteryjny? Wyjaśniamy

Żele antybakteryjne przydają się praktycznie non stop – czy to w podróży, na uczelni czy w pracy. Wszędzie jesteśmy narażeni na bakterie, wirusy, grzyby oraz inne drobnoustroje. Warto więc zadbać o odpowiednią pielęgnację i dezynfekcję swoich dłoni, aby uchronić się przed wieloma chorobami. Szczególnie ważne jest to w aktualnej, pandemicznej rzeczywistości. Jak działa żel antybakteryjny i dlaczego warto z niego korzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części naszego artykułu.

Jak działa żel antybakteryjny?

Żel antybakteryjny jest preparatem oczyszczającym i dezynfekującym dłonie. Wykazuje się właściwościami antybakteryjnymi, przeciwwirusowymi oraz przeciwgrzybiczymi. Stosuje się go w przypadku, gdy nie mamy dostępu do bieżącej wody i mydła. Wówczas ręce oczyścimy żelem, wmasowując go w nie, bez użycia wody. Po jego użyciu Twoje dłonie będą wolne od drobnoustrojów. Sytuacjami, w których taki patent jest przydatny, są np.: korzystanie z komunikacji miejskiej, podróż, zajęcia w szkole lub na uczelni czy praca.

Czy żele antybakteryjne wysuszają skórę?

Często stosowane żele antybakteryjne wpływają na wysuszanie dłoni. Dzieje się to za sprawą głównego składnika takiego preparatu – alkoholu. Występuje on bowiem w dużych ilościach. Podczas odparowywania żelu ze skóry, odparowuje także woda z naskórka. Na skórze może dojść też do powstania mikroszczelin. Wówczas może ona zacząć pękać. Dzieje się tak za sprawą stężonego alkoholu, wymywającego lipidy wytwarzane przez naskórek, które uszczelniają go jak cement i które na jego powierzchni tworzą ochronny płaszcz wodno-lipidowy. Pamiętaj, że suchość Twoich rąk wynika z częstego używania żelu. Im częściej po niego sięgasz, tym skóra dłoni jest w coraz gorszej kondycji. Warto zatem zadbać o to, by wspomóc ją odpowiednimi preparatami nawilżającymi.

Jaki skład powinien mieć żel antybakteryjny?

To, jak działa żel antybakteryjny, zależy w dużej mierze od jego składu. Takie preparaty bazują na alkoholu etylowym, który wykazuje bardzo skuteczne właściwości dezynfekujące. Tutaj powstaje pewna zależność. Im wyższe jest stężenie etanolu, tym lepsze działanie wykazuje żel antybakteryjny, przy czym jest też silniej drażniący. Skup się zatem na alkoholu, którego stężenie oscyluje między 60 a 70 procent. Innym alkoholem przydatnym do wytwarzania żeli jest alkohol izopropylowy – skutecznie niszczy on grzyby i bakterie.

Zalety naszych żeli antybakteryjnych

Żele antybakteryjne, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu, zabijają 99,9% bakterii, wirusów i grzybów. Produkty są łagodne dla skóry dłoni, skutecznie ją oczyszczają, nie wysuszając jej przy tym ani nie podrażniając. Staje się ona gładka, przyjemna i delikatna w dotyku. Żele przeznaczone są do każdego rodzaju skóry. W jaki sposób zatem ich używać? Nałóż na dłonie trochę żelu i rozetrzyj go starannie na całej ich powierzchni, nie zapominając tym samym o przestrzeniach między palcami. Całość powinna trwać minimum 30 sekund. Po wykonanej dezynfekcji pozostaw dłonie do wyschnięcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl