Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Jak działają preparaty do dezynfekcji i kiedy warto je stosować?

Zachowanie standardów higieny to podstawowy wymóg każdego właściciela punktu gastronomicznego, placówki medycznej, ale też wszelkiego sanitariatu udostępnianego publicznie. Częste mycie i dezynfekcja pozwalają uniknąć rozprzestrzeniania się groźnych bakterii, o co w tego rodzaju miejscach szczególnie łatwo. Dlatego właśnie każdy, kto odpowiada za higienę w tych placówkach, powinien zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty do dezynfekcji.

Odpowiednie wyposażenie

Utrzymywanie czystości na odpowiednim poziomie wiąże się z koniecznością zakupów środków chemicznych do mycia i preparatów do dezynfekcji. Przydatne też będą takie narzędzia jak mopy, wiadra z wyżymaczką, czy wózki serwisowe. Do dozowania mydeł i ręczników przydadzą się odpowiednie pojemniki. Korzystanie z takich udogodnień pozwoli oszczędzić trochę czasu i sprawi, że cała praca będzie o wiele przyjemniejsza i prostsza do wykonania. Preparaty na bazie chloru i alkoholu mają działanie bakteriobójcze. W ten sposób zabijają drożdże, grzyby, a nawet niektóre wirusy. Właśnie dlatego konieczne jest ich stosowanie wszędzie tam, gdzie ma się kontakt z drugim człowiekiem.

Zabójcza chemia

Środki do dezynfekcji, które najczęściej stosuje się w wyżej wymienionych punktach, dostępne są w różnej postaci. Mogą to być preparaty w tabletkach, które rozpuszcza się w wodzie i następnie przemywa nimi wskazane powierzchnie. Najczęściej jednak są to środki w płynie, o różnym stężeniu, które łatwo nałożyć i zdezynfekować konkretne miejsce. Warto pamiętać, że tylko systematyczne działanie uchroni Cię przed skutkami rozprzestrzenia się groźnych bakterii i wirusów.

Dezynfekcja rąk

To proces konieczny nie tylko wtedy, gdy sprzątasz pomieszczenia do produkcji żywności czy sanitariaty. Dezynfekcja rąk wymagana jest wszędzie tam, gdzie masz styczność z pokarmem lub drugim człowiekiem. Usunięcie drobnoustrojów z rąk może uchronić Cię i innych przed wieloma schorzeniami. Dotyczy to szczególnie pracowników służb medycznych i osób pracujących przy produkcji żywności, lecz tak naprawdę każdy z nas powinien używać odpowiednich preparatów. Bawiąc się z psem, czy korzystając z publicznych toalet, roznosimy drobnoustroje, nie wiedząc do kogo trafią i jaką krzywdę wyrządzą. A ponieważ lepiej zabezpieczać niż leczyć, każdy powinien zaopatrzyć się w preparat do dezynfekcji i stosować go po częstym myciu rąk.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl