Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Jak działają preparaty do dezynfekcji i kiedy warto je stosować?

Zachowanie standardów higieny to podstawowy wymóg każdego właściciela punktu gastronomicznego, placówki medycznej, ale też wszelkiego sanitariatu udostępnianego publicznie. Częste mycie i dezynfekcja pozwalają uniknąć rozprzestrzeniania się groźnych bakterii, o co w tego rodzaju miejscach szczególnie łatwo. Dlatego właśnie każdy, kto odpowiada za higienę w tych placówkach, powinien zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty do dezynfekcji.

Odpowiednie wyposażenie

Utrzymywanie czystości na odpowiednim poziomie wiąże się z koniecznością zakupów środków chemicznych do mycia i preparatów do dezynfekcji. Przydatne też będą takie narzędzia jak mopy, wiadra z wyżymaczką, czy wózki serwisowe. Do dozowania mydeł i ręczników przydadzą się odpowiednie pojemniki. Korzystanie z takich udogodnień pozwoli oszczędzić trochę czasu i sprawi, że cała praca będzie o wiele przyjemniejsza i prostsza do wykonania. Preparaty na bazie chloru i alkoholu mają działanie bakteriobójcze. W ten sposób zabijają drożdże, grzyby, a nawet niektóre wirusy. Właśnie dlatego konieczne jest ich stosowanie wszędzie tam, gdzie ma się kontakt z drugim człowiekiem.

Zabójcza chemia

Środki do dezynfekcji, które najczęściej stosuje się w wyżej wymienionych punktach, dostępne są w różnej postaci. Mogą to być preparaty w tabletkach, które rozpuszcza się w wodzie i następnie przemywa nimi wskazane powierzchnie. Najczęściej jednak są to środki w płynie, o różnym stężeniu, które łatwo nałożyć i zdezynfekować konkretne miejsce. Warto pamiętać, że tylko systematyczne działanie uchroni Cię przed skutkami rozprzestrzenia się groźnych bakterii i wirusów.

Dezynfekcja rąk

To proces konieczny nie tylko wtedy, gdy sprzątasz pomieszczenia do produkcji żywności czy sanitariaty. Dezynfekcja rąk wymagana jest wszędzie tam, gdzie masz styczność z pokarmem lub drugim człowiekiem. Usunięcie drobnoustrojów z rąk może uchronić Cię i innych przed wieloma schorzeniami. Dotyczy to szczególnie pracowników służb medycznych i osób pracujących przy produkcji żywności, lecz tak naprawdę każdy z nas powinien używać odpowiednich preparatów. Bawiąc się z psem, czy korzystając z publicznych toalet, roznosimy drobnoustroje, nie wiedząc do kogo trafią i jaką krzywdę wyrządzą. A ponieważ lepiej zabezpieczać niż leczyć, każdy powinien zaopatrzyć się w preparat do dezynfekcji i stosować go po częstym myciu rąk.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl