Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Jak przepchać rury? Poznaj najskuteczniejsze metody!

Zatkany odpływ to wyjątkowo irytujący i często pojawiający się w domu kłopot. Nieprzyjemny zapach, czy problem z odprowadzaniem wody to znak, że trzeba zacząć działać. Wizyta hydraulika jest bardzo kosztowna, a w tak prozaicznej sprawie, jest po prostu nieopłacalna. Czy jednak wiesz jak poradzić sobie bez pomocy specjalisty? Jak skutecznie przepchać rury? Jaki sprzęt będzie Ci do tego niezbędny? Czytaj dalej, a wszystko Ci wyjaśnimy!

Czemu rury się zapychają?

Niedrożności w rurach są dość popularnym kłopotem i pojawić się mogą w każdym domu. Najczęstszym powodem zapychania się odpływu w kuchni lub łazience, jest dostanie się do niego jakichś przedmiotów. W zależności od pomieszczenia mogą to być resztki jedzenia, włosy, piasek czy odkładający się latami osad. Cokolwiek jest przyczyną, jest wiele sposobów, aby zaradzić takiej sytuacji. Przedstawimy Ci najlepsze pomysły na to, jak przepchać rury.

Specjalistyczne środki chemiczne

Najwygodniejszym i zdecydowanie najłatwiejszym sposobem na przepchanie zatkanych rur jest wykorzystanie specjalnego środka chemicznego, który jest do tego przeznaczony. Twój wysiłek w takim przypadku jest minimalny. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiedni preparat i zastosujesz go zgodnie z zaleceniem producenta. Przed jego użyciem sprawdź, czy możesz go stosować na swojej instalacji, ponieważ np. są specyfiki, które mogą uszkodzić aluminiowe rury. Koniecznie ściśle trzymaj się wytycznych, ponieważ takie środki często są wyjątkowo żrące i niebezpieczne dla Twojego zdrowia w przypadku złego ich użycia. W trakcie działania tego produktu opuść pomieszczenie, w którym starasz się odetkać odpływ. Dlaczego? Opary takich chemikaliów mogą być toksyczne, więc lepiej nie ryzykować. Profesjonalne preparaty mogą mieć formę granulek, żelu, czy płynu. Rozpuszczają one zator, który powstał i dzięki temu udrażniają odpływ. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy tylko chwila, aby Twój problem całkowicie zniknął. Dlatego serdecznie polecamy, aby w Twojej szafce ze środkami do sprzątania znalazł się udrażniacz do rur.

Jak przepchać rury przepychaczem?

Jeżeli posiadasz w domu taki sprzęt, jakim jest przepychacz, możesz spróbować nim udrożnić rurę. W przypadku, gdy problem nie jest bardzo poważny, ta metoda powinna być skuteczna. Wystarczy, że w zlewie będzie znajdowało się trochę wody. Przyłóż wtedy przepychacz do odpływu i zacznij wielokrotnie naciskać. Nie zniechęcaj się szybko, to może trochę potrwać. Dzięki takiemu ruchowi, podczas pompowania powinno powstać ciśnienie, które usunie zator z rury. Jest to metoda niedroga, ekologiczna, ale jednak wymagająca od Ciebie dużo wysiłku. A co najważniejsze, sprawdzi się wyłącznie wtedy, kiedy problem nie jest bardzo poważny.

Czy da się zapobiegać zatorom w rurach?

Jak najbardziej, są działania profilaktyczne, które możesz podjąć, aby zminimalizować szansę zatykania się rur. Wystarczy, że w odpływy w łazience, czy kuchni zabezpieczysz specjalnymi sitkami. Będą one wyłapywać nieczystości, które nie trafią do rur, tylko do kosza. Dzięki tak prostym akcesoriom, w Twoim domu nie będą groziły częste przypadki niedrożności. Aby zapobiegać powstawaniu zatorów, możesz również systematycznie dbać o kondycję Twojej instalacji. Jak? To całkiem proste. Będziesz do tego potrzebował octu, sody lub soli. Raz na jakiś czas przygotuj prostą mieszankę. Możesz wlać do odpływu zagotowany ocet, gorącą wodę z solą albo wsypać sodę i to wszystko zalać wrzątkiem. Sposobów jest wiele, ale cel jest jeden — nie dopuścić do zatkania rur i utrzymać je w jak najlepszej formie.

Wiedza, jak przepchać rury jest niezbędna, bo każdy z nas może stanąć przed takim problemem. Zanim zaczniesz szukać specjalistycznej pomocy, zaopatrz się w profesjonalne środki chemiczne. Wysokiej jakości skuteczne preparaty znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Warto, abyś posiadał u siebie takie specyfiki, ponieważ, jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony. Wybierz to, co będzie najlepsze dla Twojej instalacji, a problem zatorów w odpływie całkowicie zniknie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl