Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Jak wyprać dywan na sucho i mokro?

Czyszczenie dywanów to czynność, którą można zlecić wielu firmom, zajmującym się sprzątaniem. Istnieje jednak wiele domowych sposobów na to, jak wyprać dywan i pozbyć się plam po domownikach lub zwierzętach.

Cykliczne porządki

Właściciele dużych dywanów lub bardzo długich chodników zwykle wolą, aby to profesjonalna firma zajęła się ich czyszczeniem. Usługa jest wykonywana wraz z dowozem, dlatego nie trzeba się martwić tym, jak dostarczyć dywan na miejsce. Dla wielu osób, zwłaszcza mieszkających w domu, nawet spory dywan nie jest przeszkodą w tym, aby go samodzielnie wyprać. Jak wyprać dywan, żeby nie zajęło to całego popołudnia? Warto wyposażyć się w odkurzacz piorący oraz odpowiednie płyny do czyszczenia. Większość z nich nadaje się do szorowania ręcznego i maszynowego. Przyjmuje się, że jasne dywany należy prać co pół roku, ciemne minimum raz na kilkanaście miesięcy.

Jak wyprać dywan w domu

Pranie dywanów warto poprzedzić gruntownym odkurzaniem, a nawet wytrzepaniem dywanu. Dotyczy to zwłaszcza egzemplarzy z wysokim runem, do którego przywierają wszelkie resztki i kurz. Dopiero po tej czynności można przystąpić do czyszczenia na sucho lub mokro. Zwolennicy suchego prania stosują chętnie metody, które są znane od lat. Jedna z nich to rozsypanie sody na dywanie i pozostawienie jej na kilka godzin. Soda nie tylko czyści, ale także dezynfekuje powierzchnię dywanu. W wersji na mokro można się posłużyć mieszanką wody, doli i octu. Zmieszaną miksturę należy przelać do butelki z dyfuzorem i rozpryskać na powierzchnię dywanu.

Profesjonalne płyny do czyszczenia

Metody sprzed lat mają swój urok, ale bywają nieskuteczne. Poza tym rozsypanie sody na wiele godzin może znacznie utrudnić domownikom korzystanie z konkretnego pomieszczenia. Jak wyprać dywan, żeby móc szybciej się po nim poruszać? Wystarczy dobrej klasy płyn, na przykład ze sklepu Hurtownia Chemiczna. Profesjonalne produkty mają właściwości czyszczące i ożywiające kolory. Nie tylko eliminują kurz, ale także roztocza, które są przyczyną wielu alergii. Część chemicznych specyfików przy wysychaniu zaczyna się kruszyć na drobne kawałki, które łatwo odkurzyć. Płyny do dywanów zwiększają także ich odporność na ponowne zabrudzenie, co znacznie przedłuża ich żywotność.

Specjaliści nie polecają prania i czyszczenia nowych dywanów. Jeśli pojawi się na nich plama, należy ją usunąć w konkretnym miejscu. Runo nowego dywanu nie powinno być poddawane zbyt dużej ingerencji mechanicznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl