Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.

Jak zwalczać osy? Poznaj najskuteczniejsze metody!

Osy są niezwykle ważnymi istotami w ekosystemie. Żywią się mniejszymi owadami, które niszczą plony. Oczywiście zapylają także kwiaty. Dla człowieka bywają też jednak niezwykle uciążliwe. Szczególnie gdy zakłócają spokój w trakcie plenerowego relaksu przy słodkich posiłkach i napojach. Jad owadów staje się niebezpieczny w przypadku alergii, dlatego z reguły unika się ich jak ognia. Jak zwalczać osy? Ten artykuł da Ci odpowiedź na to pytanie.

Jak zwalczać osy? Likwidacja gniazd przy szczególnym zagrożeniu

Osy stają się bardzo niebezpieczne, gdy muszą bronić swojego terytorium. Z reguły nie atakują bez powodu. Szczególną ostrożność należy jednak zachować w momencie odkrycia na Twojej posesji gniazda. Grupowy atak os może mieć przykre konsekwencje. Dlatego też pilnie należy zająć się jego likwidacją. Nie posiadając odpowiedniego wyposażenia i przede wszystkim kompetencji, nie warto ryzykować własnego zdrowia. Wyspecjalizowana ekipa zrobi to w fachowy sposób, zachowując pełnię bezpieczeństwa.

Domowe sposoby w walce z osami

Jak skutecznie zwalczać osy? W przypadku, gdy ich siedlisko nie graniczy z domostwem, a mowa jedynie o pojedynczych owadach, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na domowe i ekologiczne rozwiązania. Gotowe preparaty zakupione w sklepie są najprostszą metodą. Środki chemiczne nie muszą być jednak potrzebne. Szczególnie użyteczne są olejki zapachowe. Osy nie lubią zapachów wydzielanych przez goździki, bazylię, miętę, czosnek, cytrynę i podgrzany ocet. Skuteczne okaże się rozstawienie doniczek z wymienionymi wyżej roślinami. Drzwi balkonowe oraz okna warto także zabezpieczyć moskitierami.

Na pojedyncze owady sprawdzą się skonstruowane w domowych warunkach pułapki. Wystarczy wziąć butelkę, przeciąć ją na pół i wypełnić słodkim napojem. Wycięty górny element z szyjką wkładamy do butelki odwrotną stroną. Osę, która znajdzie się w jej wnętrzu, bezpiecznie można wpuścić z dala od domu.

Jak zwalczać osy? Zastosowanie chemicznych preparatów

Skuteczną metodą w walce z owadami są specjalne chemiczne preparaty. Pamiętać należy, że ich użycie to dla nich śmiertelną broń. Upewnij się, że tego typu działania są ostatecznością, a osy faktycznie stanowią dla Ciebie lub pozostałych domowników niebezpieczeństwo. Występują one w postaci płynów w sprayu lub gaśnic. Rozpyla się je w gniazdach oraz innych miejscach, w których przebywają owady. Preparaty można również zaaplikować na ramy okien, futryny oraz w okolicach wszelkich szczelin i pęknięć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl