Jaki płyn do mycia butelek? Sprawdź, co wybrać, by zadbać o higienę i bezpieczeństwo dziecka!

Środki czystości dla najmłodszych mają przed sobą ważne zadanie. Muszą być delikatne i jednocześnie bardzo skuteczne. W początkowym okresie życia odporność dziecka dopiero się kształtuje, dlatego czystość otaczających go akcesoriów jest wyjątkowo istotna. Jednym z elementów, które wymagają szczególnej troski, jest butelka. Jaki płyn do mycia butelek odpowiednio zadba o higienę i bezpieczeństwo Twojej pociechy? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Czysta butelka – co musisz wiedzieć?

Dlaczego utrzymanie butelki w czystości jest takie ważne? Warto pamiętać, że jest ona narażona na zróżnicowane zanieczyszczenia. Z jednej strony może stykać się z przedmiotami lub powierzchniami, na których znajdują się zarazki. Z drugiej natomiast – mogą osadzać się na niej resztki pokarmu. Usunięcie obu rodzajów brudu jest bardzo ważne, gdyż może stać się on przyczyną chorób lub zatruć. Pozbycie się większości zanieczyszczeń i zarazków wymaga użycia płynu do mycia butelek.

Dlaczego należy myć butelki płynem?

Wielu osobom mycie butelek kojarzy się ze sterylizacją za pomocą wrzątku. Choć to czynność bardzo istotna, to zazwyczaj nie jest wystarczająca. Dlaczego? Usunięcie z butelek tłustych lub zaschniętych osadów wymaga użycia środków, które rozpuszczą brud i dokładnie oczyszczą powierzchnię. Jest to możliwe jedynie wtedy, gdy w składzie preparatu znajdują się odpowiednie substancje, np. te, które mają zdolność do emulgowania tłuszczu.

Dobry płyn do mycia butelek, czyli jaki?

Płyn do mycia butelek powinien być przede wszystkim delikatny. Agresywne składniki mogą wywołać u dziecka podrażnienia lub reakcje alergiczne. Najlepszym rozwiązaniem są preparaty testowane dermatologicznie. Ważne też, by były pozbawione uczulających substancji zapachowych. W większości przypadków do czyszczenia akcesoriów dla dzieci doskonale sprawdzają się delikatne płyny do mycia naczyń.

Jaki płyn do mycia butelek?

W ofercie płynów do mycia naczyń znajdziesz propozycje, które świetnie sprawdzą się do czyszczenia dziecięcych akcesoriów. Jaki płyn do mycia butelek warto wybrać? Ciekawą propozycją może być np. preparat do naczyń od producenta Barlon, który doskonale radzi sobie z usuwaniem opornego tłuszczu i zaschniętych resztek jedzenia. Co ważne, jest to środek przetestowany dermatologicznie i wolny od uczulających substancji zapachowych. Wykorzystywane w nim związki czynne ulegają biodegradacji.

Płyn do mycia butelek a sterylizacja

Jak już wspomnieliśmy, oprócz zastosowania płynu do mycia butelek, ważna jest również ich sterylizacja. Jak ją wykonać? Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to zakup specjalnego sterylizatora. Drugi, znacznie łatwiejszy, to wyparzanie lub wygotowywanie butelek we wrzątku. Jeśli zdecydujesz się na gorącą wodę, to koniecznie sprawdź, czy materiał, z którego wykonana jest butelka, może mieć z nią kontakt. Sterylizację najlepiej przeprowadzać raz dziennie.

Środki czystości dla dzieci

Poza płynem do mycia butelek w codziennej opiece nad dzieckiem przydadzą Ci się również inne delikatne środki czystości. Na które z nich warto zwrócić uwagę? Wśród niezastąpionych akcesoriów z pewnością można wymienić chusteczki nawilżane, które oczyszczają, chronią i pielęgnują skórę pociechy. Niezwykle ważne są również delikatne środki do prania i płukania dziecięcych ubranek. Konwencjonalne preparaty mogą wywoływać podrażnienia i alergie, dlatego warto postawić na rozwiązania dedykowane najmłodszym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl