Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Jaki preparat do czyszczenia fug będzie skuteczny?

Sprzątanie to czynność, która wydaje się nie mieć końca. Ledwie skończysz, już musisz zaczynać od nowa. Na szczęście współczesne środki czystości oraz akcesoria, takie jak mopy czy wiadra z wyżymaczką odrobinę ułatwiają to codzienne, żmudne zajęcie. Są jednak takie pomieszczenia czy powierzchnie, które wymagają większego zaangażowania i wysiłku. Prawdziwym utrapieniem mogą być fugi, lecz na szczęście, dzięki preparatowi do czyszczenia, można i im przywrócić pierwotny blask.

Po co komu fugi?

Popularna fuga spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną. Jej główne zadanie to utrzymywanie płytek w odpowiednim położeniu i zabezpieczenie przed wnikaniem pod nie wilgoci. Częste mycie byłoby tragiczne w skutkach, gdyby nie masa cementowa, akrylowa lub silikonowa. Bo tym właśnie jest fuga. Na początku każda z nich wygląda schludnie i czysto. Systematyczne mycie może utrzymać ten stan przez pewien czas, jednak im więcej go upłynie, tym będzie trudniej. Dlatego właśnie warto sięgnąć po preparat do czyszczenia fug, który pozwoli je szybko, a co najważniejsze – skutecznie umyć.

Stworzony specjalnie do fug

Środek Czysta fuga to preparat specjalnie do nich dedykowany. Pozwala on w kilka minut usunąć zabrudzenia ze wszystkich fragmentów, bez konieczności szorowania. Wystarczy wylać go w odpowiednim miejscu i poczekać kilkadziesiąt sekund. Po minucie możesz przetrzeć całą powierzchnię, a nawet obficie spłukać wodą i znów cieszyć się świeżością. Ten preparat do czyszczenia fug sprawdzi się zarówno w domu, jak i w większych zakładach. Oczywiście codzienne mycie płytek można wykonywać standardowymi detergentami, a ten silniejszy stosować jedynie od czasu do czasu. Warto podkreślić, że regularność zapobiegnie powstawaniu trudnych do usunięcia pleśni i przebarwień.

Środki do mycia

Jak już wspomnieliśmy, mniejsze zabrudzenia możesz z powodzeniem usunąć, stosując uniwersalne środki czyszczące. Te same, których używasz do mycia wanny, czy innych powierzchni. Jeśli będziesz myć kafle systematycznie, nie grożą Ci żadne większe zabrudzenia, a co za tym idzie, obejdziesz się bez specjalnego preparatu do czyszczenia fug. W sytuacjach skrajnych możesz też wymienić stare fugi, co jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w sytuacjach, gdy kupujesz po kimś używane mieszkanie bądź dom. Natomiast nowe fugi, jeśli tylko będą regularnie myte, z pewnością przez długi czas zachowają swoją biel i świeżość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl