Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.

Jaki proszek do prania jest najlepszy? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań!

Proszki do prania są aktywnie stosowane od końca XIX wieku. Przez ten czas zyskały ogromną popularność, która utrzymuje się do dziś. Wielu użytkowników uważa, że są one najlepszym środkiem czyszczącym dla ubrań. Taką opinię skrupulatnie wykorzystują producenci. Oferują bardzo wiele odmian swojego asortymentu. Wtedy w głowie może pojawić się pytanie, jaki proszek do prania jest najlepszy?

Renoma niemieckich proszków do prania nadal podtrzymywana

Na początku warto zmierzyć się z pewnym mitem odnośnie jakości niemieckich proszków do prania. Wiele osób uważa, że radzą one sobie dużo lepiej z zabrudzeniami. Mają intensywniejszy zapach i są wykonane z wyższej jakości składników. Teoretycznie porównując polski i niemiecki produkt w składzie, widzisz podobne substancje. Jednak Unia Europejska wykazała, że na niektórych rynkach taki sam asortyment jest innej jakości od tego, na rodzimym rynku. Jeśli w tych argumentach jest nadal ziarno prawdy, dobrze zastosować niemiecką chemię. Jaki proszek do prania z Niemiec jest polecany?

Niemieckie proszki do prania godne polecenia

Jeśli zastanawiasz się, jaki proszek do prania zza Odry jest godny polecenia, zwróć uwagę na kilka marek. Przede wszystkim asortyment firmy Dash jest ceniony za swoją wysoką wydajność i skuteczność. Dużą popularnością cieszy się również Gama Vizir.Jest on bardzo skuteczny w nawet bardzo niskich temperaturach. Usuwa plamy z tłuszczu, owoców, herbaty i wina. Ma przyjemny zapach i jest stosunkowo wydajny. Na pewno przyjrzeć możesz się również marce Gallus, ponieważ wystarcza aż na sto dwadzieścia prań i dobrze radzi sobie z zabrudzeniami.

Jaki proszek do prania wybrać? Dopasuj produkt do swoich oczekiwań

Bardzo trudno odpowiedzieć jest na pytanie, jaki proszek do prania wybrać. Wynika to przede wszystkim z tego, że każdy ma nieco inne oczekiwania oraz zróżnicowane ubrania, które wymagają odpowiedniego traktowania. Na pewno w innym proszku będziesz prać czarne rzeczy, w jeszcze innym białe. Trzecim rodzajem proszku jest ten do kolorów, na końcu produkt uniwersalny. Do tego kluczowa jest sprawność proszku. Jeśli chcesz prać odzież w niskich temperaturach, faworytem będzie zupełnie inny producent niż w przypadku prania w wyższych zakresach. Dlatego kluczowy jest skład chemiczny proszku.

Zwróć uwagę na skład chemiczny proszków do prania

Najbardziej obiektywnym wskaźnikiem, który pomoże podjąć Ci znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki proszek do prania jest najlepszy, są substancje użyte do produkcji detergentu. Oczywiście większość z nich nie jest pochodzenia naturalnego i opiera się niemal w stu procentach na osiągnięciach chemii. Dlatego zwolennicy ekologicznych rozwiązań zwracają szczególną uwagę na zawartość liniowego alkilobenzenosulfonianu, który nie ulega rozpuszczeniu w trakcie prania i razem z wodą trafia do środowiska naturalnego, co nie każdemu się podoba. Jednak jeśli jesteś zwolennikiem sprawdzonych i tradycyjnych rozwiązań masz przed sobą długą listę związków chemicznych

Przykładowe substancje w proszkach do prania

Dla wzmocnienia efektu Twojej ciekawości, jak złożonym chemicznie produktem jest zwykły proszek do prania, przedstawimy w skrócie kilka substancji, które muszą być w każdym proszku:

środki powierzchniowo czynne, które czyszczą wodę i utrzymują w niej brud do czasu spłukania

polimery zapobiegają ponownemu osadzaniu się brudu na ubraniach 

środki zmiękczające wodę, żeby znajdujący się w niej kamień nie zaszkodził pralce

substancje rozkładające aminokwasy w postaci plam z białek takich, jak jajka oraz plamy krwi.

Tych związków chemicznych jest znacznie więcej. Ważne, żeby przy poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jaki proszek do prania wybrać, zwrócić również uwagę na to, czy nie zawiera on alergenów. Jeśli jesteś alergikiem, omijaj proszki do prania z intensywnym zapachem oraz barwnikami. W ten sposób unikniesz podrażnienia skóry wywołanego reakcją alergiczną. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl