Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Na tapecie – ściereczki z mikrofibry! Jak używać tych uniwersalnych akcesoriów do czyszczenia?

Niektóre akcesoria codziennego użytku cechuje taka wszechstronność zastosowania, że zyskują one miano „wynalazków”, „innowacji” czy „patentów”. Nic w tym dziwnego, gdyż wszyscy dążymy do udoskonaleń, które znacząco usprawniają nasze funkcjonowanie. Jednym z takich artykułów okaże się…ściereczka z mikrofibry! Banalne? Być może. Jednak po przeczytaniu tego tekstu szybko przekonasz się, jak uniwersalne są ściereczki z mikrofibry i dowiesz się, jak ich używać!

Czym charakteryzują się ściereczki z mikrofibry? Jak i gdzie ich używać?

Mikrofaza, mikrowłókno, mikrofibra– określeń jest wiele, jednak właściwości tkaniny pozostają te same. Ściereczki z mikrofibry oraz szereg innych wyrobów tego rodzaju powstają z mieszanek włókien poliamidowych i poliestrowych, które są ponad 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa! Ta cecha znacząco wpływa na zbieranie oraz magazynowanie zanieczyszczeń.

Cenną właściwością jest również świetna absorpcja płynów oraz wysokie działanie antybakteryjne ściereczki z mikrofibry. Jak używać tych akcesoriów w codziennych rytuałach? Dzięki nim możesz perfekcyjnie posprzątać dom, nie martwiąc się o namnażanie bakterii, znajdujących się na brudnych ścierkach. Niezwykła wytrzymałość nawet po wielu praniach, oszczędność pieniędzy (wyroby z mikrofibry należą do tanich) i jednorazowych środków czystości to argumenty, które z pewnością przemawiają za stosowaniem mikrofazy w każdym domu!

Ściereczki z mikrofibry – jak ich używać, by dom był czysty

Gospodynie domowe z pewnością zdążyły się przekonać, że doskonałym materiałem do rutynowych porządków są właśnie ściereczki z mikrofibry. Jak używać tych praktycznych szmatek, by odkryć ich uniwersalność? Dzięki temu, że dokładnie usuwają one kurz, zanieczyszczenia, a nawet tłuszcz, nadają się do wielu czynności, do których zazwyczaj potrzebujesz kilku rodzajów ściereczek i pełnego wachlarza detergentów. Są one bardziej efektywne niż tradycyjne ściereczki. Z powodzeniem wypolerujesz nimi szyby, lustra czy inne gładkie powierzchnie. Ściereczki z mikrofibry sprawdzą się także w czyszczeniu armatury łazienkowej, sprzętu RTV, a nawet samochodu! Posłużą Ci do mycia podłogi i mebli, gdyż nie zostawiają nieestetycznych pyłków czy włosków.

Pranie ściereczki z mikrofibry

Niektórzy producenci są zdania, że wyroby z mikrofibry zniosą nawet 500 prań! Jest to jak najbardziej prawdopodobne, głównie z tego względu, że nie musisz używać do nich detergentów. Po wykorzystaniu ściereczki do domowych prac wystarczy ją wypłukać i wysuszyć, jednak w przypadku większych zabrudzeń poleca się wyprać ją w pralce. Należy przy tym ustawić temperaturę nieprzekraczającą 95°C. Pamiętaj, by nie dodawać płynu do płukania, by nie zniszczyć delikatnych włókien wyrobów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl