Producenci
Promocje
Clinex M6 Medium 10L do maszynowego mycia posadzek
Clinex M6 Medium 10L do maszynowego mycia posadzek
91,50 zł 89,00 zł 74,39 zł 72,36 zł
szt.
Barlon Alko-żel 500ml z pompką Antybakteryjny żel do rąk
Barlon Alko-żel 500ml z pompką Antybakteryjny żel do rąk
19,50 zł 10,99 zł 18,06 zł 10,18 zł
szt.
Antybakteryjny żel do rąk 500ml
Antybakteryjny żel do rąk 500ml
16,00 zł 9,99 zł 13,01 zł 8,12 zł
szt.
Płyn do mycia naczyń BARLON 1L
Płyn do mycia naczyń BARLON 1L
6,25 zł 4,90 zł 5,08 zł 3,98 zł
szt.
Barlon Label Off 0,5l Silny odplamiacz
Barlon Label Off 0,5l Silny odplamiacz
21,50 zł 19,50 zł 17,48 zł 15,85 zł
szt.

Papier toaletowy. Biały czy szary?

Papier toaletowy. Biały czy szary?

Osoby po czterdziestce na pewno pamiętają czasy, gdy na sklepowych półkach nie było niczego, w tym papieru toaletowego. Chociaż obecnie nie przykładamy większej wagi do wyboru papieru, wtedy kupienie zwykłej, szarej rolki było powodem do dumy. Obecnie w marketach możemy kupić miękkie, białe papiery toaletowe różnych producentów i nie raz zastanawiamy się, czy szarego papieru ktoś jeszcze używa. A i owszem, nie odszedł on całkiem do lamusa. Co jest tego powodem?

Szary papier toaletowy

To proste. Szary papier toaletowy to produkt ekologiczny, powstający z makulatury. Dla wielu osób to główny powód, aby go używać. Nie jest on zbytnio wydajny, jednak zazwyczaj jest najtańszą opcją. Szary papier jest dość sztywny i szorstki w dotyku, co sprawia, że większość osób uważa korzystanie z niego za niekomfortowe. Papier ten jest nie tylko zdrowy dla środowiska, gdyż ogranicza wycinkę drzew, lecz także dla człowieka. Nie zawiera w sobie żadnych dodatków chemicznych w postaci wzorków czy rumiankowego zapachu.

Biały papier toaletowy

Nowoczesny, biały papier toaletowy jest miękki i delikatny dla skóry. Dlatego zdecydowana większość osób woli go używać. Biały papier powstaje jednak z celulozy, co oznacza, że do jego produkcji niezbędne jest wycinanie drzew. Biały papier jest wydajniejszy niż szary, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na papier od dobrego producenta. Kolor biały nie jest naturalny. Papier wybiela się, aby wyglądał estetycznie i elegancko. Trudno wyobrazić sobie elegancką łazienkę w biurowcu, w której goście czy pracownicy mają do dyspozycji „tani” szary papier toaletowy. Gdy kupujemy papier toaletowy w zwykłym sklepie, często dajemy się oszukać jego producentom. Wiedzą oni, że zazwyczaj kupujemy „oczami” i wybieramy rolki, które wydają się największe. Mają oni jednak swoje sposoby, by zwieść nasz wzrok: papier owijają na tekturowych rolkach o większej średnicy, lub nie nawijają papieru zbyt ciasno. Dlatego papier toaletowy, zwłaszcza w dużych ilościach, warto kupować w zaufanej hurtowni chemicznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl