W trakcie wyposażania i dekorowania domu często zapomina się o tym, by przemyśleć kwestię zastosowanych materiałów. O wiele bardziej zwraca się uwagę na to, by były one ładne i funkcjonalne. Dopiero później przychodzi refleksja i szukanie odpowiedzi na nurtujące pytania. Jeśli i Ty zastanawiasz się czym czyścić zlew granitowy, to dziś poznasz odpowiedź.
Granit to wybór, który pięknie się prezentuje
Popularność tego rodzaju produktów wynika przede wszystkim w dwóch czynników. Po pierwsze, granit jest trwały i odporny na zmiany temperatur, lecz także niestraszne mu uszkodzenia mechaniczne. Może przetrwać latami w dobrej kondycji, nie to, co tradycyjne stalowe zlewy. Po drugie, taki zlewozmywak wygląda oszałamiająco, szczególnie w nowoczesnych i minimalistycznych kuchniach. Choć występuje w kilku kolorach, najczęściej to czarny łączy się z białymi meblami i blatami, nadając całości niezwykłego charakteru. Aby w pełni docenić takie rozwiązania, dobrze jest wiedzieć czym czyścić zlew granitowy.
Systematyczność i precyzja pozwolą Ci utrzymać czystość
Zlew granitowy wygląda spektakularnie, co wynika ze struktury tego materiału. Nie jest on całkowicie gładki, lecz to sprawia także, że łatwiej się brudzi i trudniej myje. Do czasu, gdy dowiesz się czym czyścić zlew granitowy, bo wtedy już okazuje się to proste i wykonalne. I niekoniecznie oznacza długie godziny spędzone na szorowaniu. Jednak musisz pamiętać, że równie ważne jak mycie, jest odpowiednie eksploatowanie zlewozmywaka.
Uważaj więc na ostre przedmioty, którymi można wyszczerbić powierzchnię i trwale uszkodzić. Tak samo groźne mogą być silnie barwiące pokarmy, jak buraki czy herbata, po kontakcie z którymi najlepiej od razu przepłukać zlew.Tak naprawdę to po każdym użyciu warto go oczyścić i przetrzeć do sucha, co pozwoli uniknąć mało efektywnych zacieków.
Czym czyścić zlew granitowy?
Naturalne środki, takie jak soda czy cytryna, sprawdzają się przypadku każdej powierzchni. Nie inaczej jest teraz. Gdy zastanawiasz się czym czyścić zlew granitowy, Twoim pierwszym wyborem powinna być miękka szmatka lub gąbka. Wystarczą do tego delikatne środki myjące, bez szkodliwych, żrących składników. Dlatego sięgaj po płyn do naczyń i preparaty uniwersalne o sprawdzonym składzie.
Do pielęgnacji przyda się też zwykły olej, którym można potraktować już umyty i osuszony zlew. W ten sposób woda będzie gładko spływała po ściankach i nie powstaną zacieki, które pojawiają się w przypadku zbyt twardej wody. Olejowanie warto wykonywać raz w tygodniu, co zapewni dłuższą żywotność materiału.