Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Zależy Ci na ochronie środowiska? Dowiedz się, jak segregować śmieci!

Globalizacja oraz rozwój nowoczesnych technologii nie tylko wpłynęły na poprawę komfortu i jakości życia. Spowodowały również przypływ większej ilości odpadów. Ludzie pozbywają się codziennie różnych rzeczy. Problemem jednak jest to, w jaki sposób to robią. Wrzucanie wszystkiego do jednego worka na śmieci nie jest dobrym wyjściem. Dlatego też, jeśli chociaż odrobinę zależy Ci na środowisku, powinieneś zainteresować się tym, jak segregować śmieci. Z tego tekstu dowiesz się, jak to robić poprawnie.

Jak segregować śmieci? Przede wszystkim skrupulatnie!

Prawdopodobnie większość osób, które zapytasz, uważa, że poprawnie segreguje śmieci. Jest to albo kłamstwo, albo brak wiedzy na ten temat. Prawdę mówiąc, tylko jedna czwarta ludzi robi to we właściwy sposób. Większość wcale nie zaprząta sobie tym głowy - twierdząc, że i tak wszystko jedzie w jedno miejsce lub robi to niedokładnie. Osoby te sortują śmieci wedle własnego uznania. Nie przejmują się zasadami segregacji. Jeśli chcesz, aby sortowanie śmieci faktycznie przyniosło efekt, przestrzegaj poniższej instrukcji.

Papier

Do niebieskich pojemników powinieneś wrzucać papier, tekturę i wszelkie powiązane z nim przedmioty. Wydaje się to proste, prawda? Nie do końca. Nie wszystkie śmieci, które wydają się odpowiednie do tego pojemnika, powinny być tam wyrzucane. Jakie? Przede wszystkim chusteczki oraz ręczniki kuchenne. Tyczy się to również opakowań po mleku i napojach, a także brudnej tektury. Reszta zostaje poddana recyklingowi, by następnie wytworzyć masę celulozową. Z niej powstaje papier gotowy do ponownego użycia.

Szkło kolorowe i bezbarwne

Kolejnym rodzajem surowców jest szkło. Jego zabarwienie nie ma żadnego znaczenia. Jednak podobnie jak w przypadku papieru, nie możesz umieszczać w pojemniku wszystkiego, co zawiera jego elementy. Szkło należy wrzucać do zielonego kosza. Tyczy się to szklanych opakowań po żywności i kosmetykach. Nie zalicza się do tego żarówek, porcelany, ceramiki lub luster. Pomimo tego, że logika podpowiada wyrzucenie tych produktów do zielonego pojemnika na śmieci, nie należą one do tej kategorii. Segregowane szkło jest wysyłane do huty, gdzie są z niego tworzone całkiem nowe produkty.

Metal i plastik

Tworzywo sztuczne jest wyjątkowym rodzajem odpadów. Rozkłada się ono kilkaset lat. Z tego względu niezwykle istotnym jest to, aby zostało ponownie przetworzone. Plastik wrzuca się do żółtych pojemników, wraz z metalowymi odpadami. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, śmieci nie powinny być zabrudzone. Dlatego też nie należy umieszczać w koszu opakowań zanieczyszczonych tłuszczem. Tyczy się to również wykorzystanych dezodorantów. Po procesie mycia oraz sortowania produkty te zostaną przetworzone na zupełnie nowe, na przykład krzesła ogrodowe.

Bioodpady

Są to resztki pożywienia, fusy po kawie i herbacie oraz warzywa i owoce. Wszystkie te produkty powinny być wrzucane do brązowego pojemnika. Nie należy w tym wypadku używać worka na śmieci. Możesz natomiast zastosować papierową torbę. Pamiętaj również, aby do bioodpadów nie wyrzucać kości, mięsa oraz odchodów zwierzęcych. Z produktów, które umieścisz w brązowym koszu, powstaną nawozy dla roślin lub biogaz.

Śmieci zmieszane

Na koniec zostawiliśmy element, który sprawia problem wielu osobom. Są to śmieci zmieszane. Niektórzy ludzie sądzą, że można wyrzucać do nich wszelkie odpady, bez jakichkolwiek konsekwencji. Nie jest to do końca prawda. Do szarych pojemników powinieneś wyrzucać śmieci, których nie da się posegregować. Są to na przykład pieluchy, a także zabrudzone opakowania oraz folie. Kontenery na śmieci zmieszane nie służą do wyrzucania rzeczy bez ich wcześniejszej segregacji, choć często jest to praktykowane.

Zainwestuj w odpowiednie kosze na śmieci

Skoro już wiesz, jak segregować śmieci, to pora na następny krok - zakup odpowiednich koszy na odpady. Jest to niezbędne, jeśli chcesz to robić w odpowiedni sposób. W naszym sklepie możesz kupić nieduże, lecz pojemne, szesnastolitrowe kosze na śmieci z uchylną pokrywą. Umożliwią Ci one magazynowanie dosyć dużej ilości odpadów i nie zajmą wiele miejsca w Twoim domu. Ich cena również nie jest wysoka. Za jeden zapłacisz jedynie nieco ponad dwadzieścia złotych. Jest to mało, zważywszy na porządek, jaki zapanuje w Twoich śmieciach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl