Idealnie lśniące naczynia, wolne od smug, zacieków i bakterii? Uzyskanie takiego efektu może być sporym wyzwaniem. Szczególnie jeśli na kuchennych akcesoriach pojawiają się tłuste osady lub przypalone resztki. Na szczęście nowoczesne płyny do mycia naczyń pozwolą Ci uporać się z niemal każdym wyzwaniem! Podpowiadamy, które preparaty warto znać, by nie dać się uporczywym zabrudzeniom!
Rodzaje płynów do mycia naczyń
Klasyczny płyn do mycia naczyń znajduje się w niemal każdej kuchni. Tego typu preparaty na co dzień muszą radzić sobie z wieloma wyzwaniami. Niestety standardowe środki nie zawsze są w stanie im sprostać. Z tego względu warto pamiętać, że na rynku obecne są również płyny o specyficznych właściwościach. Wśród nich warto wymienić między innymi:
1. Płyn do mycia naczyń dla alergików
W dzisiejszych czasach alergie są niezwykle powszechne, a ich objawy potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Co więcej, nierzadko trudno zlokalizować ich przyczynę. W przypadku osób zmagających się z rozmaitymi uczuleniami doskonałym rozwiązaniem będzie płyn do mycia naczyń dla alergików. Jaki preparat warto polecić? Ciekawą propozycją może być seria środków od producenta Barlon. To preparaty przebadane dermatologicznie, które nie zawierają alergizujących substancji zapachowych.
2. Mleczko do czyszczenia
Co zrobić, jeśli na naczyniach pojawił się uporczywy brud, taki jak osad z kamienia i rdzy lub tłuszczu? Zamiast standardowego płynu do mycia naczyń wykorzystaj mleczko do czyszczenia! Tego typu preparaty świetnie radzą sobie z trudnymi zabrudzeniami. Co więcej, nie rysują powierzchni i nadają jej długotrwały połysk. Wśród środków o takich właściwościach warto wymienić między innymi mleczko do czyszczenia ClinexStronger.
3. Pogromca zapieczonego tłuszczu
Zapieczony tłuszcz i zadymienia to jedne z najgorszych rodzajów brudu. Ich usunięcie często niemal graniczy z cudem, a zwykły płyn do mycia naczyń nawet nie narusza ich powierzchni. Co zrobić, jeśli pojawią się w Twojej kuchni? Sięgnij po specjalistyczny preparat o silnym działaniu! Pomocny może okazać się np. płyn Clinex Grill przeznaczony między innymi do mycia patelni, grilli czy piekarników. Co istotne, to specyfik, który nie wymaga szorowania! Wystarczy nanieść go na zabrudzoną powierzchnię i pozostawić do czasu rozpuszczenia zabrudzeń.
4. Płyn do mycia i dezynfekcji
Chcesz, by naczynia i inne kuchenne sprzęty były nie tylko umyte, ale też zdezynfekowane? Odstaw klasyczny płyn do mycia naczyń i wybierz profesjonalnyśrodek do czyszczenia i dezynfekcji. Preparatem, który doskonale sprawdzi się w takim wyzwaniu, jest np. BarloSept od producenta Barlon. Z powodzeniem może być stosowany zarówno w domach, jak i w miejscach publicznych, przemyśle czy gastronomii. Co istotne, bez trudu radzi sobie z usuwaniem grzybów, wirusów i bakterii!
5. Płyn do mycia naczyń ze szkła, porcelany, metalu i tworzyw sztucznych
Szukasz preparatu, który sprawdzi się nie tylko do mycia szkła czy metalu, ale też tworzyw sztucznych, np. plastiku? Ciekawą propozycją może być płyn do mycia naczyń HandWash od producenta Clinex. Preparat doskonale usuwa zabrudzenia, w tym również tłuste osady. Co istotne, umyte naczynia nie wymagają dokładnego wycierania, ponieważ środek nie pozostawia smug ani zacieków. Z powodzeniem możesz stosować go zarówno w ciepłej, jak i zimnej wodzie.
6. Odkamieniacze
Na kuchennych akcesoriach pojawił się kamień? Dosyć często osadza się on np. na czajnikach czy ekspresach do kawy. W przypadku tego typu nalotów płyn do mycia naczyń warto zastąpić silniejszym preparatem. Środkiem, który doskonale poradzi sobie z kamieniem, jest np. ClinexDestoner, który usuwa niepożądany nalot i nabłyszcza czyszczoną powierzchnię. Z powodzeniem możesz stosować go do elementów stalowych, niklowanych, miedzianych czy chromowanych.