Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ręcznik w roli MAXI ECO celuloza 2W 19cm 6st
68,00 zł 60,00 zł 55,28 zł 48,78 zł
szt.
Ręcznik w roli MIDI ECO celuloza 2W 14cm 12szt
69,00 zł 66,00 zł 56,10 zł 53,66 zł
szt.
Czyściwo celuloza 2W klejone bezpyłowe 28
45,00 zł 40,00 zł 36,59 zł 32,52 zł
szt.
BARLON R płyn do mycia w zmywarkach 5L
90,00 zł 85,00 zł 73,17 zł 69,11 zł
szt.

Chemia niemiecka - dlaczego jest lepsza niż inne?

Chemia niemiecka

Chemia niemiecka — dlaczego jest lepsza niż inne?

W ostatnich latach wiele mówi się o tym, że niemieckie detergenty tych samych marek są o wiele bardziej skuteczne niż polskie. Gdy przeanalizujemy etykiety niektórych produktów, okaże się, że rzeczywiście różnią się one składem. Z czego to wynika?

Zdaniem producentów

Producenci twierdzą, że chemia produkowana w Polsce jest równie skuteczna, jak ta, która dostępna jest u naszych zachodnich sąsiadów. Różnice w składzie produktów są według nich jedynie wynikiem badań marketingowych dotyczących upodobań i nawyków klientów danych narodowości. Producenci badają m.in., jak intensywne zapachy lubią odbiorcy z danego rynku, ile produktu dozują przy jednym użyciu i jakie wielkości kapsułek wolą – na podstawie badań wypuszczają produkt dla danej grupy docelowej.

Zdaniem badaczy

Specjaliści, którzy sprawdzili różnicę między kilkoma produktami, uważają jednak, że wyższość chemii niemieckiej nad polską to nie mit. Chemia z Niemiec jest po prostu skuteczniejsza. I tak na przykład płyn do mycia naczyń tej samej marki w niemieckiej wersji ma większą zawartość środków powierzchniowo czynnych, które ułatwiają usuwanie zanieczyszczeń. Podobnie jest ze znanym proszkiem do prania: ma on większą zawartość zeolitów, odpowiedzialnych m.in. powstawanie w czasie prania nierozpuszczalnych w wodzie mydeł metalicznych. Najbardziej znany w Polsce odplamiacz do tkanin w polskiej wersji zawiera z kolei mniej rozjaśniaczy optycznych. Produkty niemieckie często są też gęstsze, co sprawia, że dozuje się ich mniej i są one bardziej wydajne. Różnice w jakości produktów widzą sami konsumenci podczas ich używania. Duża większość z nich twierdzi, że niemieckie produkty są po prostu skuteczniejsze. Co ciekawe, w niemieckich produktach dokładnie opisywane są kompozycje zapachowe. W polskich – zazwyczaj są pomijane, co irytuje osoby, które chcą bardzo dokładnie wiedzieć, czego dokładnie użyto do produkcji. Ci, dla których tłumaczenia producentów są wątpliwe, mogą na szczęście zaopatrywać się w chemię niemiecką w Polsce, jest ona dostępna chociażby w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl