Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Chemia niemiecka - dlaczego jest lepsza niż inne?

Chemia niemiecka

Chemia niemiecka — dlaczego jest lepsza niż inne?

W ostatnich latach wiele mówi się o tym, że niemieckie detergenty tych samych marek są o wiele bardziej skuteczne niż polskie. Gdy przeanalizujemy etykiety niektórych produktów, okaże się, że rzeczywiście różnią się one składem. Z czego to wynika?

Zdaniem producentów

Producenci twierdzą, że chemia produkowana w Polsce jest równie skuteczna, jak ta, która dostępna jest u naszych zachodnich sąsiadów. Różnice w składzie produktów są według nich jedynie wynikiem badań marketingowych dotyczących upodobań i nawyków klientów danych narodowości. Producenci badają m.in., jak intensywne zapachy lubią odbiorcy z danego rynku, ile produktu dozują przy jednym użyciu i jakie wielkości kapsułek wolą – na podstawie badań wypuszczają produkt dla danej grupy docelowej.

Zdaniem badaczy

Specjaliści, którzy sprawdzili różnicę między kilkoma produktami, uważają jednak, że wyższość chemii niemieckiej nad polską to nie mit. Chemia z Niemiec jest po prostu skuteczniejsza. I tak na przykład płyn do mycia naczyń tej samej marki w niemieckiej wersji ma większą zawartość środków powierzchniowo czynnych, które ułatwiają usuwanie zanieczyszczeń. Podobnie jest ze znanym proszkiem do prania: ma on większą zawartość zeolitów, odpowiedzialnych m.in. powstawanie w czasie prania nierozpuszczalnych w wodzie mydeł metalicznych. Najbardziej znany w Polsce odplamiacz do tkanin w polskiej wersji zawiera z kolei mniej rozjaśniaczy optycznych. Produkty niemieckie często są też gęstsze, co sprawia, że dozuje się ich mniej i są one bardziej wydajne. Różnice w jakości produktów widzą sami konsumenci podczas ich używania. Duża większość z nich twierdzi, że niemieckie produkty są po prostu skuteczniejsze. Co ciekawe, w niemieckich produktach dokładnie opisywane są kompozycje zapachowe. W polskich – zazwyczaj są pomijane, co irytuje osoby, które chcą bardzo dokładnie wiedzieć, czego dokładnie użyto do produkcji. Ci, dla których tłumaczenia producentów są wątpliwe, mogą na szczęście zaopatrywać się w chemię niemiecką w Polsce, jest ona dostępna chociażby w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl