Producenci
Promocje
Antybakteryjny żel do rąk 500ml
Antybakteryjny żel do rąk 500ml
16,00 zł 9,99 zł 13,01 zł 8,12 zł
szt.
Barlon Label Off 0,5l Silny odplamiacz
Barlon Label Off 0,5l Silny odplamiacz
21,50 zł 19,50 zł 17,48 zł 15,85 zł
szt.
Clinex M6 Medium 10L do maszynowego mycia posadzek
Clinex M6 Medium 10L do maszynowego mycia posadzek
91,50 zł 89,00 zł 74,39 zł 72,36 zł
szt.
Płyn do mycia naczyń BARLON 1L
Płyn do mycia naczyń BARLON 1L
6,25 zł 4,90 zł 5,08 zł 3,98 zł
szt.
Barlon Alko-żel 500ml z pompką Antybakteryjny żel do rąk
Barlon Alko-żel 500ml z pompką Antybakteryjny żel do rąk
19,50 zł 10,99 zł 18,06 zł 10,18 zł
szt.

Czy częsta dezynfekcja rąk chroni przed wirusami?

Przedłużający się stan pandemii wymógł na wszystkich nowe nawyki. Jednym z nich jest dezynfekcja rąk. Preparaty, które są do tego przeznaczone, wcześniej stosowaliśmy sporadycznie. Obecnie używamy ich codziennie. Czy to skuteczna bariera przed wirusami?

Odkażanie, czyli wyższy stopień higieny

O tym, że mycie rąk chroni przed wieloma chorobami, uczymy się od najmłodszych lat. Ostatnie miesiące pokazały, że to za mało. Istnieją wirusy, które są odporne na ciepłą wodę i mydło. Potrafią przetrwać na naszych dłoniach także dlatego, że najczęściej ręce myjemy zbyt krótko i niestarannie. W takich sytuacjach dodatkowym zabezpieczeniem jest dezynfekcja rąk. Jej skuteczność jest uzależniona od kilku czynników, m.in. stężenia środka dezynfekującego. Bardziej zaawansowanym działaniem na wirusy i drobnoustroje jest sterylizacja. Niestety, w warunkach domowych trudno jest ją prawidłowo przeprowadzić.

Ochrona układu oddechowego i błon śluzowych

Dlaczego dezynfekcja rąk jest ważna w przypadku koronawirusa, który atakuje płuca? Dzieje się tak, ponieważ układ oddechowy i błony śluzowe to potencjalne drogi wnikania wirusa do organizmu. Nakaz noszenia maseczek ma minimalizować ryzyko wnikania wirusa. Niestety, do zakażenia może dojść także poprzez dotykanie dłońmi okolic nosa, oczu i ust. To dlatego powinniśmy je często odkażać. Badania pokazują, że cząstki koronawirusa potrafią być żywotne nawet przez wiele dni. Dotykając powierzchnie, które są dostępne dla wszystkich, możemy mieć z nimi kontakt. Najlepiej dezynfekować ręce po każdym kontakcie z przedmiotami, których mógł dotykać ktoś inny.

Czy dezynfekcja rąk wystarczy?

Jaka jest skuteczność środków dezynfekujących ręce? Różna, w zależności od preparatu. Velodes Soft ma działanie bakterio i wirusobójcze nawet na wirus HIV, HBV, HCV, coronawirusa, czy grypy. Jednocześnie dzięki zawartości gliceryny nawilża i pielęgnuje dłonie. Podobne działanie wykazuje ForLux RD. Jeśli jednak po dezynfekcji dotykasz przedmiotów nieodkażonych, nadal możesz się zarazić. Stosuj chusteczki Clinex DezoWipes, nasączone środkiem odkażającym. Możesz nimi przecierać klucze do mieszkania, kluczyki do samochodu, telefon, zegarek, a nawet biżuterię. Przydają się też w miejscu pracy, gdzie szybko zdezynfekujesz swoje stanowisko i powierzchnie wspólne.

Każdy środek dezynfekcyjny narusza nasz naturalny lipidowy płaszcz ochronny. Takie działanie może powodować zaczerwienienia, podrażnienia i szybsze starzenie skóry. Dobry preparat odkażający może temu przeciwdziałać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl