Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Czym myć okna żeby nie było smug i nieestetycznych zacieków?

Mycie okien to czynność, której oddajemy się zaledwie kilka razy do roku. Ma opinię uciążliwej, ponieważ oznacza zmywanie brudu pozimowego lub z innych zanieczyszczeń. Czym myć okna, żeby nie było smug? Istnieje kilka patentów na pięknie lśniącą szybę, która jest najlepszą wizytówką czystego okna.

Właściwa pora na porządki

Nie wystarczą dobre chęci do sprzątania. W niektórych przypadkach najlepiej jest wybrać odpowiedni czas na podejmowane czynności. W przypadku mycia okien idealny jest dzień pogodny, ale nie upalny. Okno, które chcemy czyścić, nie powinno być wystawione bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. W czasie mycia mogłoby zbyt szybko wysychać, tworząc nieestetyczne plamy. Okna od strony zachodniej należy myć przed południem, strona wschodnia powinna być czyszczona po południu, południowa dopiero po godzinie 16.00. Najprościej jest z oknami od strony północnej, można je myć w dowolnej chwili w ciągu dnia. Czym myć okna, żeby nie było smug? Opinie na ten temat są dość podzielone.

Stare metody kontra nowoczesność

Sporo osób myjąc okna, stosuje uniwersalne płyny, jak te do mycia naczyń. Nie przekonują ich profesjonalne środki do spryskiwania powierzchni. Wolą dołożyć sobie pracy, żeby dodatkowo polerować okna na przykład ściereczką lub gazetą. Dopiero takie zabiegi likwidują smugi i nadają powierzchni błysk, będący efektem kontaktu z farbą drukarską. Z pewnością do mycia przydaje się miska z ciepłą wodą i detergentem. Dzięki temu można usunąć zabrudzenie także z ram okiennych i parapetu. Do czyszczenia nie powinno się stosować preparatów na bazie rozpuszczalników, jak również ostrych szczotek. Jedno i drugie powoduje uszkodzenie mytej powierzchni.

Czym myć okna, żeby nie było smug i uporczywych zabrudzeń?

Specjalistyczne preparaty do szyb to najlepszy sposób na czystą powierzchnię. Hurtownia Chemiczna oferuje produkty, które znacznie skracają czas, jaki poświęca się na sprzątanie. Niektóre z nich, jak Forlux, stosuje się do trudniejszych przypadków. Ten super mocny zmywacz jest w stanie zlikwidować nawet naklejki z nowych okien, resztki zaschłego kleju, plamy różnego pochodzenia, a także sadzę, smołę i inne nierozpuszczalne w wodzie silne zabrudzenia. Warto po niego sięgać zwłaszcza po sezonie grzewczym, kiedy zewnętrzna szyba jest pokryta wieloma substancjami smolistymi. Jednocześnie można liczyć na efekt bez smug.

Okna warto przecierać za każdym razem, gdy pojawią się na nich plamy, na przykład palców lub całych dłoni. Nie ma wtedy konieczności mycia całej szyby, tylko stosuje się punktowo spraye do czyszczenia okien.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl