Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Skuteczna chemia do prania dywanów i tapicerki

chemia do prania dywanów i tapicerki

Skuteczna chemia do prania dywanów i tapicerki

Coraz więcej osób w swoich domach chętnie korzysta z profesjonalnych środków do czyszczenia dywanów i tapicerki. I nic w tym dziwnego. Dostępne w sklepach detergenty z reklam nie zawsze są skuteczne. Dlatego właśnie płyny stosowane przez wyspecjalizowane ekipy sprzątające cieszą się takim wzięciem. Warto poznać je bliżej.

Skuteczne odplamiacze

Do najtrudniejszych prac profesjonalne ekipy używają specjalnych odplamiaczy, które stosuje się miejscowo. Są one niezwykle skuteczne nawet przy plamach z krwi czy tłustych sosów. Trzeba jednak pamiętać, że mają one bardzo silne działanie i są dedykowane solidnym wykładzinom biurowym. Na delikatniejszych tkaninach mogą spowodować odbarwienia. Dlatego też, zanim użyjemy odplamiacza na plamie, przeprowadźmy test na mniej widocznej części dywanu.

Środki do prania ekstrakcyjnego

Wbrew pozorom płyn do ekstrakcyjnego prania dywanów ma słabsze i krótsze działanie niż środki do prania wstępnego. W zasadzie ich głównym zadaniem jest zneutralizowanie działania mocniejszych środków użytych wcześniej. Płyny do prania ekstrakcyjnego również dobiera się pod kątem rodzaju tkaniny. Często usuwają one nie tylko brud, ale i nieprzyjemne zapachy.

Środki do szamponowania

Środki do szamponowania to najbardziej popularna broń w walce z brudnymi dywanami i tapicerką. Przed praniem należy wybrać płyn dedykowany do danej metody mycia (pranie mechaniczne, odkurzaczem piorącym, zwykłe szamponowanie itp.). Płyny do szamponowania rozcieńcza się z wodą – w przeciwieństwie do odplamiaczy, nie odbarwiają one tkanin. Szczególnym uznaniem cieszą się gotowe pianki do czyszczenia dywanów i tapicerki. Są bardzo wygodne w użyciu. Piankę po prostu wyciska się na zabrudzenie, rozprowadza po powierzchni i usuwa dopiero wtedy, gdy całkowicie wyschnie. Profesjonalne pianki można kupić w wygodnych, jednolitrowych opakowaniach, dzięki czemu nie ma problemu z ich przechowywaniem nawet w niewielkich mieszkaniach czy garażach. Świetnie czyszczą też tapicerkę w samochodzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl