Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Czym sprać smar? Wybierz najlepszy sposób!

Smar na ubraniu to prawdziwy kłopot. Oprócz tego, że jak każda plama wygląda nieestetycznie, to w dodatku ciężko jest go usunąć. Zabrudzenie nim ryzykujesz nie tylko wtedy, gdy pracujesz w różnych zakładach naprawczych, czy produkcyjnych, ale także wtedy, kiedy naprawiasz rower. Czym sprać smar? Jak odratować ubranie? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Prasowanie i wysokie temperatury utrwalają smar

Odzież roboczą, dżinsy lub t-shirt pokryły plamy ze smaru. Nie spisuj tych ubrań na straty. Mogą ci posłużyć jeszcze przez długi czas. Plamy ze smaru są co prawda trudne do sprania, ale ich całkowite usunięcie jest możliwe. Zanim jednak wrzucisz odzież do pralki musisz wiedzieć, że to najgorsze co możesz zrobić. Wysoka temperatura tylko utrwali zabrudzenia, na skutek czego staną się jeszcze trudniejsze do usunięcia. To samo tyczy się wszystkich metod z użyciem żelazka. Czym sprać smar?

Wypróbuj płyn do mycia naczyń

Jak uratować ubranie przed wyrzuceniem? Czym sprać smar? Skutecznego środka nie szukaj w chemii piorącej, a w gospodarczej. Tego rodzaju zabrudzenia pomoże ci usunąć płyn do mycia naczyń. Wystarczy, że polejesz nim plamę, a następnie zaczniesz ją pocierać. Preparat powinien rozpuścić smar. Teraz możesz spłukać odzież pod ciepłą wodą. Kiedy będziesz pewna, że plama zeszła na dobre możesz uprać spodnie w pralce (o tym dlaczego nie można tego robić, gdy smar jest na ubraniu przeczytaj w poprzednim akapicie).

Sięgnij po pastę BHP

Czym sprać smar? Jednym z najpopularniejszych środków używanych w tym celu jest pasta BHP. Wiele osób używa jej do czyszczenia wymagających zabrudzeń z odzieży roboczej. Nałóż pastę na plamy i zacznij delikatnie pocierać o siebie ten fragment tkaniny. Poczekaj, aż smar się całkowicie rozpuści. Opłucz dokładnie pobrudzone ubranie. Teraz możesz dokończyć pranie ręcznie lub włożyć je do pralki. Pamiętaj, że pasta BHP ma tłustą konsystencję i łatwo się nakłada, dlatego dozuj ją ostrożnie, by nie zaaplikować zbyt dużej ilości produktu. Możesz jej także użyć do czyszczenia rąk zabrudzonych smarem, czy olejami.

Zostaw preparat na tkaninie

Aplikujesz zarówno płyn do mycia naczyń, jak i pastę BHP, a plama nie schodzi? Czym sprać smar? Wypróbuj jeszcze jeden sposób. Nałóż któryś z produktów na zabrudzony fragment ubrania i pozostaw tak na około 30 minut. Dzięki temu preparat wniknie we włókna. Po upływnie tego czasu, zacznij energicznie trzeć ubrudzone miejsce. Plama powinna zejść. Teraz wypierz ubranie w ciepłej wodzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl