Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Dlaczego warto segregować śmieci? Twoje dzieci na tym skorzystają!

Niewłaściwa segregacja śmieci jest problemem, z którym boryka się cały świat. Pomimo różnych kampanii informacyjnych, w dalszym ciągu niewielki odsetek ludzi ma w zwyczaju sortować swoje odpady. Jest to bardzo niekorzystne dla środowiska. Recykling pozwala zaoszczędzić różne surowce, a co za tym idzie ograniczyć poziom śmieci i zanieczyszczeń, które powstają podczas ich wytworzenia. Pozytywnie wpływa to na otaczający Cię świat, a więc również na Ciebie i Twoją rodzinę. Z tego tekstu poznasz inne powody, które pomogą Ci zrozumieć, dlaczego warto segregować śmieci.

Czym jest segregacja śmieci?

Segregacja śmieci polega na ich sortowaniu w celu oddzielenia tych, które będą odpowiednie do recyklingu i tych, z którymi nic się nie da zrobić. W pierwszym przypadku potencjalnie bezużyteczne przedmioty mogą posłużyć jako element lub surowiec do stworzenia nowego produktu. Tyczy się to niemal każdego rodzaju śmieci, począwszy od papieru, kończąc na elektronice. W obecnych czasach nadmiar śmieci staje się ogromnym problemem. Co gorsza, ma negatywny wpływ na środowisko. Dlatego zacznij o nie dbać, odpowiednio segregując swoje odpady.

Przydatne porady

Jest kilka istotnych elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas segregacji śmieci. Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w kilka koszów na śmieci. Najlepiej niedużych. Ciężko będzie Ci zmieścić w mieszkaniu cokolwiek większego. Powinieneś również zainwestować w odpowiednie, mocne worki na odpady. Na pewno nie chciałbyś, aby pękły pod wpływem ich ciężaru. W naszym sklepie możesz kupić je w różnej wielkości, w bardzo konkurencyjnej cenie.

Jak poprawnie segregować śmieci?

Podczas segregacji śmieci musisz zdawać sobie sprawę z tego, co i gdzie możesz wyrzucać. Jest pięć pojemników, o różnych kolorach, które odpowiadają poszczególnym rodzajom odpadów. Niebieski przeznaczony jest do kartonów i papierów, żółty do tworzywa sztucznego oraz metalu, brązowy do bioodpadów, szary do śmieci zmieszanych, a zielony do butelek. Jest to bardzo ogólnikowy podział. Nie każde śmieci zawierające szkło należy wyrzucać do zielonego kosza. Dlatego też powinieneś dowiedzieć się, które z odpadów kwalifikują się do danego pojemnika.

Dlaczego warto segregować śmieci?

Odpowiednia segregacja śmieci pozwoli na poprawę jakości powietrza i zmniejszenia ilości zanieczyszczeń. Może też mieć pośredni wpływ na zmniejszenie się globalnego ocieplenia. Wszystkie te elementy sprawią, że Twoim dzieciom będzie żyło się znacznie lepiej. Dlaczego warto segregować śmieci? Właśnie po to, aby Twoi bliscy mogli cieszyć się światem takim, jakim Ty dziś możesz się cieszyć. A być może nawet lepszym. W innym wypadku cała planeta zmieni się w jedno duże wysypisko śmieci.

Przestrzegaj prawa unijnego

Jeżeli powyższe argumenty Cię nie przekonują, musisz wiedzieć, że nie stosując się do przepisów, łamiesz prawo unijne. Zapis dotyczący segregacji odpadów został wprowadzony 1 lipca 2013 r. i miał na celu ograniczenie ilości śmieci w krajach należących do wspólnoty. Polacy należą do narodów, które produkują niewiele odpadów. Pod względem recyklingu jest jednak dużo gorzej. Polskę wyprzedzają kraje, które wytwarzają o wiele więcej śmieci. Aby zmienić tę sytuację, należy edukować społeczeństwo i dawać mu dobry przykład. Coś, co możesz zrobić także Ty, sortując odpady.

Jest taniej

Innym aspektem, z powodu którego warto segregować śmieci, jest ekonomia. To się po prostu opłaca. Osoby, które nie preferują sortowania odpadów, ponoszą wyższe koszty za ich wywożenie. Z pewnością lepiej przeznaczyć dodatkowe pieniądze na siebie niż płacić komuś za segregowanie Twoich śmieci. Tym bardziej że jeśli będziesz robił to na bieżąco, nie powinno zająć Ci to zbyt wiele czasu.

Co zrobić ze śmieciami, których nie da się posegregować?

Nie wszystko możesz wrzucić do kosza na śmieci. W przypadku baterii i sprzętów elektronicznych musisz posiłkować się pojemnikami, znajdującymi się często w sklepach z elektroniką. Zdarza się również, że sklepy stosują różne promocje związane ze starym sprzętem. Możesz zamienić stare urządzenia na nowe, uiszczając nieco mniejszą opłatę, niż sugeruje ich cena. Innym przykładem są ubrania. Nie ma sensu ich wyrzucać, chyba że naprawdę nie da się z nimi nic zrobić. Jeśli po prostu Ci się znudziły, lepiej oddaj je biednym. Na polskich ulicach znajdują się pojemniki, gdzie można wrzucić starą odzież. To, że dla Ciebie nie jest już przydatna, nie znaczy, że nie może być przetworzona lub użyta przez inną osobę. Pamiętaj o tym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl