Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Jak czyścić kostkę brukową? Domowe sposoby mogą nie wystarczyć!

Kostka brukowa ułożona wokół domu lub budynku firmy dawno przestała pełnić funkcję wyłącznie użytkową, stając się modną i nowoczesną dekoracją. Doskonale sprawdza się w roli chodników, podjazdów i alejek. Niestety - na skutek eksploatacji ulega zabrudzeniom. Wówczas niezbędne będzie czyszczenie kostki brukowej. Domowe sposoby mogą nie wystarczyć. Jakie sprzęty i akcesoria będą Ci potrzebne?

Co grozi kostce brukowej?

Kostka brukowa to efektowna i praktyczna dekoracja. Niestety - narażona na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, ulega eksploatacji. Jakie inne czynniki sprawiają, że wymaga regularnej pielęgnacji? Ułożona na podjazdach jest narażona na nieestetyczne zanieczyszczenia z oleju, tłuszczu i benzyny. Chodnikom i alejkom grożą natomiast piasek, błoto, mech albo trawa lub porosty. Jak często powinieneś decydować się na czyszczenie kostki brukowej? Czym wspomóc domowe sposoby? Podpowiadamy!

Czyszczenie kostki brukowej - kiedy i jak to robić?

Chociaż czyszczenie kostki brukowej można zlecić profesjonalnej firmie, wiele osób decyduje się na wykorzystanie domowych sposobów. Wbrew pozorom usuwanie zanieczyszczeń nie jest trudnym zadaniem. Co więcej - może dostarczyć naprawdę dużo satysfakcji! Kostkę warto czyścić trzy razy w roku - na wiosnę, w lecie oraz jesienią. Jak zrobić to skutecznie? Wszystko zależy od tego, czy kostka brukowa została zaimpregnowana. Jeśli tak - możesz czyścić ją samodzielnie, środkami, które masz w domu!

Czyszczenie kostki brukowej impregnowanej

Kostka brukowa impregnowana została już fabrycznie zabezpieczona przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Czyszczenie jej będzie zdecydowanie łatwiejsze niż czyszczenie kostki nieimpregnowanej. Jak możesz to zrobić bezpiecznie i przede wszystkim - skutecznie? Wystarczy woda z dodatkiem delikatnego detergentu. Niezawodny okaże się płyn do mycia naczyń. Przed rozpoczęciem czyszczenia kostki brukowej domowymi sposobami warto dokładnie, miękką miotłą zamieść chodniki, alejki i podjazdy. Do mycia, poza wodą z płynem będziesz potrzebował szorstkiej szczotki. Warto jednak mieć na uwadze, że w taki sposób pozbędziesz się wyłącznie mniej uporczywych zanieczyszczeń. Co zrobić w przypadku widocznych i uciążliwych plam? Najrozsądniej będzie sięgnąć po profesjonalną szorowarkę. Dzięki możliwościom, jakie gwarantuje urządzenie, z łatwością usuniesz nieestetyczny nalot, porosty i mech, pozbędziesz się zabrudzeń i przywrócisz kostce pierwotny wygląd!

Jak jeszcze możesz czyścić kostkę brukową domowymi sposobami, zwłaszcza jeśli pomiędzy kostkami pojawiły się chwasty? Niezastąpiona będzie mieszanka, którą przygotujesz w domu - ocet rozcieńczony w wodzie w proporcjach 2:1.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl