Jak czyścić kostkę brukową? Domowe sposoby mogą nie wystarczyć!

Kostka brukowa ułożona wokół domu lub budynku firmy dawno przestała pełnić funkcję wyłącznie użytkową, stając się modną i nowoczesną dekoracją. Doskonale sprawdza się w roli chodników, podjazdów i alejek. Niestety - na skutek eksploatacji ulega zabrudzeniom. Wówczas niezbędne będzie czyszczenie kostki brukowej. Domowe sposoby mogą nie wystarczyć. Jakie sprzęty i akcesoria będą Ci potrzebne?

Co grozi kostce brukowej?

Kostka brukowa to efektowna i praktyczna dekoracja. Niestety - narażona na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, ulega eksploatacji. Jakie inne czynniki sprawiają, że wymaga regularnej pielęgnacji? Ułożona na podjazdach jest narażona na nieestetyczne zanieczyszczenia z oleju, tłuszczu i benzyny. Chodnikom i alejkom grożą natomiast piasek, błoto, mech albo trawa lub porosty. Jak często powinieneś decydować się na czyszczenie kostki brukowej? Czym wspomóc domowe sposoby? Podpowiadamy!

Czyszczenie kostki brukowej - kiedy i jak to robić?

Chociaż czyszczenie kostki brukowej można zlecić profesjonalnej firmie, wiele osób decyduje się na wykorzystanie domowych sposobów. Wbrew pozorom usuwanie zanieczyszczeń nie jest trudnym zadaniem. Co więcej - może dostarczyć naprawdę dużo satysfakcji! Kostkę warto czyścić trzy razy w roku - na wiosnę, w lecie oraz jesienią. Jak zrobić to skutecznie? Wszystko zależy od tego, czy kostka brukowa została zaimpregnowana. Jeśli tak - możesz czyścić ją samodzielnie, środkami, które masz w domu!

Czyszczenie kostki brukowej impregnowanej

Kostka brukowa impregnowana została już fabrycznie zabezpieczona przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Czyszczenie jej będzie zdecydowanie łatwiejsze niż czyszczenie kostki nieimpregnowanej. Jak możesz to zrobić bezpiecznie i przede wszystkim - skutecznie? Wystarczy woda z dodatkiem delikatnego detergentu. Niezawodny okaże się płyn do mycia naczyń. Przed rozpoczęciem czyszczenia kostki brukowej domowymi sposobami warto dokładnie, miękką miotłą zamieść chodniki, alejki i podjazdy. Do mycia, poza wodą z płynem będziesz potrzebował szorstkiej szczotki. Warto jednak mieć na uwadze, że w taki sposób pozbędziesz się wyłącznie mniej uporczywych zanieczyszczeń. Co zrobić w przypadku widocznych i uciążliwych plam? Najrozsądniej będzie sięgnąć po profesjonalną szorowarkę. Dzięki możliwościom, jakie gwarantuje urządzenie, z łatwością usuniesz nieestetyczny nalot, porosty i mech, pozbędziesz się zabrudzeń i przywrócisz kostce pierwotny wygląd!

Jak jeszcze możesz czyścić kostkę brukową domowymi sposobami, zwłaszcza jeśli pomiędzy kostkami pojawiły się chwasty? Niezastąpiona będzie mieszanka, którą przygotujesz w domu - ocet rozcieńczony w wodzie w proporcjach 2:1.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl