Jak czyścić płytę indukcyjną łatwo i bezpiecznie?

Płyta indukcyjna w kuchni jest miły akcentem, który ułatwia gotowanie. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań jest interesującym akcesorium w każdym domu. Wymaga ona jednak odpowiedniej pielęgnacji, aby przez długi czas cieszyła Twoje oczy. Dzisiaj dowiesz się, jak czyścić płytę indukcyjną łatwo i bezpiecznie. 

Okazuje się, że do utrzymania perfekcyjnej kondycji popularnej indukcji potrzebujesz jedynie kilku zasad, które z łatwością wdrożysz w swoim domu. Dwie największe zalety takiej kuchenki to szybkie podgrzewanie posiłków oraz dodatkowa przestrzeń w kuchni, gdy płyta jest wyłączona. Z powodzeniem może ona służyć za dodatkowy blat, na którym położysz naczynia i inne przedmioty bez obawy o ich uszkodzenie. Musisz jednak pamiętać, że płyta indukcyjna wykonana jest z delikatnego materiału. Bywa on podatny na uszkodzenia i porysowania. Wpływają one negatywnie na cały układ indukcji, dlatego tak ważne jest zadbanie o czystą i nieskazitelną powierzchnię Twojej kuchenki.

Jak czyścić płytę indukcyjną każdego dnia?

Najważniejsza w utrzymaniu bardzo dobrego wyglądu płyty indukcyjnej jest skrupulatność. Usuwanie każdego, nawet najmniejszego zabrudzenia pomoże zachować fabryczny wygląd. Tutaj pomocnym narzędziem jest systematyczność. Jeśli czyścisz indukcję codziennie, masz pewność, że będzie współpracować z Tobą przez lata. 

Jak czyścić płytę indukcyjną każdego dnia? Przede wszystkim po każdym przygotowanym posiłku odczekaj do chwili, gdy kuchenka wystygnie. W ten sposób dbasz o swoje bezpieczeństwo i ułatwiasz sobie pracę. Przede wszystkim wszystkie bieżące zabrudzenia usuwaj płynem do mycia szyb. Tak, teoretycznie podstawowy płyn do szyb wystarczy, aby zachować piękny wygląd płyty indukcyjnej. My rekomendujemy zastosowanie sprawdzonego produktu dostępnego w naszym sklepie. Barlon Z3 to doskonałe wsparcie w walce z plamami. Dzięki zastosowaniu aktywnej piany łatwo rozprowadzisz preparat po szkle płyty indukcyjnej. Technologia nanocząsteczek pomoże zachować świeżość. Do wytarcia płynu wystarczy ręcznik papierowy lub miękka gąbka. Ważne, aby zastosować produkty pozbawione granulek, grudek i innych składników teoretycznie ułatwiających usuwanie brudu. Wszystkie te drobinki mogą uszkodzić powierzchnię płyty indukcyjnej.

Jak czyścić płytę indukcyjną z przypalonego jedzenia?

Używanie płyty indukcyjnej jest łatwe i przyjemne. Również czyszczenie jest miłym doświadczeniem, ponieważ wszystko wykonujesz bez większego wysiłku. Czasami zdarzy Ci się coś przypalić na powierzchni płyty indukcyjnej. W takiej sytuacji wyłącz kuchenkę i zaczekaj, aż będzie lekko ciepła. Przy pomocy specjalnie zaprojektowanego skrobaka usuń zabrudzenie. Na koniec, przetrzyj powierzchnię szmatką lub ręcznikiem, żeby pozbyć się zacieków i smug. W ten sposób już wiesz jak czyścić płytę indukcyjną. To łatwe zadanie, z którym doskonale sobie poradzisz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl