Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.

Jak efektywnie sprzątać w domu? Cenne wskazówki, które warto wcielić w życie!

Twoje sprzątanie zazwyczaj nie należy do obowiązków przyjemnych? Być może to wszystko dlatego, że nieodpowiednio się do niego zabierasz. Jeżeli zmienisz swoje nawyki na skuteczniejsze, szybko zauważysz rezultaty. Nie dość, że pozbędziesz się bałaganu, to jeszcze czynność ta stanie się o wiele mniej uciążliwa. Wystarczy jedynie, że dowiesz się, jak efektywnie sprzątać w domu. Stworzyliśmy ten krótki poradnik, abyś mógł uzyskać kilka cennych wskazówek.

Sporządź harmonogram

Kluczem do tego, by efektywnie sprzątać w domu jest przede wszystkim odpowiednio sporządzony harmonogram. Opracuj swój własny plan na każdy dzień, z uwzględnieniem kolejności wykonywanych czynności. W ten sposób pójdzie Ci o wiele szybciej, a co więcej, o niczym nie zapomnisz. Wykonywanie wielu czynności jednocześnie nie przynosi zbyt dobrych efektów. Często niepotrzebnie krzątasz się po mieszkaniu i zastanawiasz nad tym, od czego zacząć? Zaplanowane sprzątanie daje naprawdę dobre rezultaty. Po pewnym czasie zauważysz, że wyrobisz w sobie pewne nawyki, a wszelkie czynności staną się o wiele mniej uciążliwe.

Efektywne sprzątanie powinno być systematyczne

Często mówisz sobie, zrobię to później i tym samym bałagan zaczyna się nawarstwiać? W następstwie chaotycznie biegasz po mieszkaniu i spędzasz wiele godzin na tym, aby wszystko uporządkować? To naprawdę może skutecznie zniechęcać. Co jednak, gdyby wielogodzinne porządki zamienić na systematyczność? Wtedy sprzątanie odbywałoby się codziennie, jednak znacznie krócej, a bałagan zniknąłby raz na zawsze. Od czego więc zacząć?

Przede wszystkim odkładaj wszystkie rzeczy na swoje miejsce – odzież do szafy, a książki na półki. Nie dopuszczaj też do sytuacji, w której w zlewie zaczyna gromadzić się sterta naczyń. Zmywaj systematycznie, nawet jeżeli jest to tylko jeden kubek. Wszelkich plam pozbywaj się od razu i nie zostawiaj nic na potem. Zdecydowanie łatwiej usunąć je wtedy, kiedy są świeże, niż dopiero później, jak już zaschną. Dzięki temu zaoszczędzisz dość sporo czasu i co najważniejsze – unikniesz szorowania.

Jak efektywnie sprzątać w domu?

Zastanawiając się nad tym, jak efektywnie sprzątać w domu, zacznij od przeanalizowania niezbędnych produktów. Wszelkie środki dopasuj do rodzaju czyszczonej powierzchni i problemu, z którym się zmagasz. Odpowiednio skomponowana formuła sprawi, że sprzątanie będzie łatwiejsze, a co najważniejsze – również i skuteczniejsze. Unikniesz zbędnego szorowania, a brud nie będzie się nawarstwiał. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju środków chemicznych i akcesoriów sprzątających, które z łatwością dopasujesz do swoich wymagań. Stawiając na chemię profesjonalną, zapewnisz sobie nie tylko większą wydajność, ale również sprawisz, że zużyjesz o wiele mniej środków czyszczących.

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby sprzątać efektywnie, powinieneś też pamiętać o tym, aby regularnie czyścić wszystkie akcesoria. Używanie brudnego mopa czy też pełnego odkurzacza, sprawi, że sprzątanie zajmie Ci o wiele więcej czasu, a co więcej – nie będzie też zbyt skuteczne.

Nigdy nie sprzątaj też na raty. Wszelkie czynności wykonuj od początku do końca i dopiero później pozwól sobie na odpoczynek. Zacznij od uprzątnięcia bałaganu, później przejdź do wycierania kurzy, a dopiero na koniec zostaw podłogi. Podczas ścierania kurzy przyjmij odpowiednią taktykę i zawsze rób to od góry do dołu, a nigdy na odwrót. W ten sposób unikniesz ponownego przecierania powierzchni, kiedy naruszony kurz zacznie osadzać się na niższych warstwach mebli.

No i oczywiście na koniec złota zasada dotycząca tego, jak efektywnie sprzątać w domu, a mianowicie – wyrzuć wszystko to, co nie jest Ci potrzebne. W ten sposób zyskasz dodatkowe miejsce i unikniesz bałaganu. W praktyce często miewa się przed tym opory, a później okazuje się, że dany przedmiot i tak ląduje w kącie, a Ty nadal z niego nie korzystasz lub co gorsza, zapominasz, gdzie go włożyłeś. Jeśli już koniecznie musisz coś zostawić, to postaraj się, aby odkładać to w jedno wyznaczone do tego miejsce – tak, aby łatwiej było to znaleźć i z tego korzystać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl