Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Jak myć podłogę bez smug? Praktyczne wskazówki

Mycie podłóg wydaje się dość prostą czynnością. W praktyce jednak okazuje się, że wiele osób robi to nieprawidłowo, przez co na posadzce pojawiają się nieestetyczne smugi i zacieki, które sprawiają, że uzyskany efekt nie jest zadowalający. Okazuje się bowiem, że w tym wypadku ważne jest nie tylko to, jakie preparaty stosujesz, ale również to, jakiej techniki używasz. Jak więc myć podłogę bez smug? Przeczytaj poniższy artykuł i zdobądź praktyczne wskazówki, aby raz na zawsze pozbyć się tego problemu.

Zwróć uwagę na rodzaj podłogi

Każdy rodzaj posadzki wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Dlatego też, zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, jak myć podłogę bez smug, zwróć uwagę na jej rodzaj. Dzięki temu będziesz mógł dobrać dedykowane preparaty, które cechuje odpowiednio dopasowany skład. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim podłogi drewniane. Są naturalne, delikatne i co ważne – cały czas pracują. W naszej ofercie posiadamy chemię i płyny przeznaczone do różnego rodzaju posadzek. Daje Ci to gwarancję nie tylko czystości, ale również odpowiedniej pielęgnacji.

Wybranego środka nie stosuj jednak nigdy bezpośrednio na podłogę, tylko rozcieńcz go z wodą. Zwróć uwagę na zalecenia producenta i ściśle się ich trzymaj. Zbyt duża ilość preparatu czyszczącego spowodowałaby nadmierne pienienie, a to z kolei sprzyja smugom i zaciekom.

Do przygotowanej mieszanki możesz też dodać niewielką ilość octu, co sprawi, że podłoga nabierze blasku. Powinno się jednak uważać i nie robić tego zbyt często, gdyż w przeciwnym razie efekt może być odwrotny do zamierzonego – posadzka stanie się matowa, a dodatkowo niekorzystnie wpłynie to na stan fug.

Smugi a akcesoria do mycia podłóg

Chcąc uniknąć smug i zacieków, warto również zwrócić uwagę na akcesoria, których używa się do mycia podłóg. Odpowiednio dobrany mop jest bardzo ważnym elementem czystej i przejrzystej posadzki. Na rynku znaleźć można wiele modeli, które różnią się od siebie nie tylko swoim wyglądem, ale również skutecznością. Nie kupuj pierwszego z brzegu mopa, tylko poczytaj i sprawdź, który z nich spełni Twoje oczekiwania. Nie warto również inwestować w akcesoria niskiej jakości, gdyż te nie tylko pozostawiają smugi, ale również szybciej się zużywają, a mycie podłóg staje się przez nie bardziej wymagające.

Najlepszym wyborem jest mop płaski. Ten model sprawdza się w przypadku każdego rodzaju podłóg. Posiada również ściągany materiał, przez co bez problemu można go wyprać. W ten sposób może posłużyć naprawdę długo. Najczęściej jest też pokryty mikrofibrą, która pod względem skuteczności przewyższa wszystkie inne materiały. Specjalna struktura tej tkaniny nie tylko doskonale radzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami, ale również nie pozostawia nieestetycznych zacieków. Jest to więc skuteczny sposób na to, jak myć podłogę bez smug.

Jak myć podłogę bez smug? Pomocne wskazówki

Po dobraniu odpowiedniego preparatu i akcesoriów przyszedł czas na to, aby dowiedzieć się, jak myć podłogę, aby była bez smug. Technika wykonywania tej czynności jest bowiem równie ważna, co zastosowane do tego produkty.

Większość osób używa do tej czynności ciepłej wody. W rzeczywistości jednak to właśnie mycie zimną wodą zapobiega smugom i zaciekom. To wszystko ze względu na to, że ciepła woda szybciej odparowuje, pozostawiając na podłodze resztki środka czyszczącego, który nie zdążył się rozpuścić. W efekcie powierzchnia jest matowa i widnieją na niej liczne smugi.

Mop nie może być również zbyt mokry. Przed użyciem dobrze więc go wykręć. W ten sposób nie tylko wpłyniesz na rezultat mycia, ale również zapobiegniesz uszkodzeniom posadzki. Nadmiaru wody nie lubi zwłaszcza drewno, które może zacząć puchnąć. Smugi nie będą też aż tak widoczne, jeśli mopa poprowadzisz wzdłuż łączeń, a nie w poprzek. Po umyciu podłogę warto również wytrzeć do sucha.

Jak widzisz, by umyć podłogę bez smug, wcale nie trzeba poświęcić tej czynności wiele uwagi i wysiłku. Klucz do sukcesu tkwi w odpowiednich preparatach i właściwie dobranej technice. Wszystkie potrzebne przy sprzątaniu środki czyszczące oraz praktyczne akcesoria znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl