Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Preparat do nabłyszczania naczyń w zmywarkach ForLux NN502 5L
Preparat do nabłyszczania naczyń w zmywarkach ForLux NN502 5L
118,00 zł 89,00 zł 95,93 zł 72,36 zł
szt.
Koncentrat do sanitariatów Barlon S8 5L
Koncentrat do sanitariatów Barlon S8 5L
60,00 zł 49,90 zł 48,78 zł 40,57 zł
szt.
Odkamieniacz Barlon O 5L
Odkamieniacz Barlon O 5L
42,00 zł 40,00 zł 34,15 zł 32,52 zł
szt.
Barlon Label Off 0,5l Silny odplamiacz
Barlon Label Off 0,5l Silny odplamiacz
25,00 zł 22,50 zł 20,33 zł 18,29 zł
szt.
Antybakteryjny żel do rąk 500ml
Antybakteryjny żel do rąk 500ml
16,00 zł 9,99 zł 13,01 zł 8,12 zł
szt.
Żel do prania do koloru 1L
Żel do prania do koloru 1L
13,50 zł 11,00 zł 10,98 zł 8,94 zł
szt.
Barlon ECO żel uniwersalny 5L
Barlon ECO żel uniwersalny 5L
33,00 zł 30,00 zł 26,83 zł 24,39 zł
szt.
Barlon Alko-żel 500ml z pompką Antybakteryjny żel do rąk
Barlon Alko-żel 500ml z pompką Antybakteryjny żel do rąk
19,50 zł 5,99 zł 18,06 zł 5,55 zł
szt.
ForLux ECO PZ107 1L - Ekologiczny koncentrat uniwersalny
ForLux ECO PZ107 1L - Ekologiczny koncentrat uniwersalny
24,00 zł 19,00 zł 19,51 zł 15,45 zł
szt.
Żel do prania do białego 1L
Żel do prania do białego 1L
14,50 zł 12,00 zł 11,79 zł 9,76 zł
szt.
Preparat do pianowego prania wykładzin ForLux WW507 5L
Preparat do pianowego prania wykładzin ForLux WW507 5L
140,00 zł 110,00 zł 113,82 zł 89,43 zł
szt.
Ekstrakcyjne pranie - ForLux WN511 5L
Ekstrakcyjne pranie - ForLux WN511 5L
115,00 zł 99,00 zł 93,50 zł 80,49 zł
szt.

Jak odetkać toaletę? Domowe sposoby, sprawdzone i niezawodne!

Jeżeli myślisz, jak założyć firmę sprzątającą na pewno masz wiele wątpliwości jak do tego podejść. To zadanie bardzo rozbudowane, ale prawidłowo wykonane kroki zabezpieczą twój przyszły biznes przed perturbacjami. Tego typu działalność, zwłaszcza w ostatnim czasie, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych partnerów i zleceniodawców. Troszczenie się o czystość ściśle wiąże z dezynfekcją powierzchni i powietrza czy w takim razie taka działalność musi być poparta odpowiednimi zezwoleniami?

Zezwolenia związane z założeniem firmy sprzątającej

Założenie firmy sprzątającej nie wiąże się ze zdobywaniem dodatkowych zezwoleń. Tyczy się to także z odkażaniem powierzchni i wyjałowieniem przestrzeni. Korzystanie ze środków biobójczych dostępnych na rynku jest możliwe bez dodatkowych certyfikatów i zgód. Oczywiście każdy twój potencjalny pracownik powinien zostać szczegółowo poinstruowany jak obchodzić się z substancjami niebezpiecznymi. Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy powinno także obejmować specjalistyczne maszyny.

Niebezpieczne substancje i urządzenia, z których korzystają firmy sprzątające

Działalność gospodarcza oparta na sprzątaniu jest nierozerwalnie związana z niebezpiecznymi substancjami. Podczas pracy twoi pracownicy będą korzystać ze środków żrących, drażniących i niebezpiecznych dla środowiska. W związku z tym należy ich objąć szczególną ochroną i wyposażyć w niezbędne akcesoria, takie jak maseczki, gogle i rękawice. Zapobiegnie to poparzeniom i zatruciom. Sprawa ma się podobnie do kwestii maszyn używanych w firmach sprzątających. Założona przez ciebie działalność będzie wykorzystywać przemysłowe odkurzacze, szorowarki i automaty czyszczące. Każde z tych urządzeń musi obsługiwać przeszkolona osoba, która będzie znać potencjalne niebezpieczeństwo związane z takim sprzętem.

Zakładanie działalności gospodarczej - kilka kroków i już!

Większość formalności z założeniem firmy sprzątającej załatwisz przez internet. Podobnie jak w przypadku innych firm najpierw musisz wypełnić formularz CEIDG-1, czyli wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Najważniejszą częścią tego dokumentu jest wybór numerów PKD. Polska Klasyfikacja Działalności obejmuje wszelkie możliwe aktywności, które możesz prowadzić w ramach firmy. Sprzątanie znajdziesz pod numerem 81.10.Z. Bardziej specjalistyczne kategorie są kolejnych grupach, klasach i podklasach PKD. Kolejnym krokiem będzie przesłanie dokumentów do lokalnego urzędu miasta lub gminy. Tobie pozostanie wybrać biuro rachunkowe i założyć konto bankowe. Nie zapomnij także o wyrobieniu firmowej pieczątki. Szczegóły związane z płaceniem podatków, osobowością prawną i odprowadzaniem składek ZUS są zależne od tego w jaki sposób będzie działać twoja firma. W tej kwestii radą służą lokalne urzędy pracy i jednostki delegowane do wsparcia przedsiębiorców przez samorządy lokalne.

https://hurtowniachemiczna.com/

Awarie, jakie mogą się wydarzyć w twoim domu najczęściej mają miejsce w łazience. O ile niedziałająca pralka wymaga zwykle serwisu, o tyle to jak odetkać toaletę będzie zadaniem, z którym poradzisz sobie sam. To z pozoru błahe zdarzenie niezwykle skutecznie utrudni ci życie. Poza oczywistymi niedogodnościami związanymi z niemożnością korzystania z łazienki możesz doświadczyć pęknięcia rury, wylania nieczystości, a w skrajnych przypadkach kucia ścian. Możesz jednak tego uniknąć korzystając z prostych sposobów, które dla ciebie przygotowaliśmy. Nie ma co zwlekać, oto trzy zasady o tym jak walczyć z zatkaną toaletą.

Najważniejsze jest zapobieganie

Kluczową radą, która pozwoli ci uniknąć zatkania toalety jest rozsądek i działania prewencyjne. Nie wrzucaj do muszli dużych kawałków papieru i kartonu. Unikaj także spuszczania z wodą patyków i fragmentów roślin. To na nich może zatrzymać się papier co doprowadzi do zatrzymania nieczystości. Odtykanie toalety nie będzie konieczne, jeśli będziesz z niej korzystał z rozwagą.

Środki chemiczne przydatne podczas odtykania toalety

Tak jak w wypadku zatkanych rur w kuchni, tak i zatkana toaleta może zostać udrożniona za pomocą specjalistycznej chemii. W tym celu możesz użyć domowych sposobów na bazie sody oczyszczonej, jednak zazwyczaj to będzie zdecydowanie za mało. Silnie żrące środki na bazie kwasów i zasad. Najczęściej spotkasz się z wodorotlenkiem sodu. Ten silnie reaktywny związek nieorganiczny doskonale radzi sobie z rozpuszczaniem rzecz, które nie powinny znajdować się w rurach. Po kilku chwilach powinieneś widzieć pierwsze efekty w postaci obniżającego się poziomu wody. Po kilkunastu minutach problem zwykle zniknie.

Mechaniczne odtykanie - metody domowe i fachowe

Czasem środki chemiczne z różnych względów nie dają sobie rady z odtykaniem toalety. Wtedy jest niezbędna ingerencja mechaniczna. Niestety nie każdy ma w swoim mieszkaniu śruby, które najlepiej radzą sobie z zatorem w rurze. Oczywistym jest, że nie każdy będzie chciał, w takim wypadku, wkładać dłoń do muszli by umożliwić odpływ nieczystości. Na szczęście możesz wykorzystać domową metodę. Wystarczy, że skorzystasz z drucianego wieszaka na ubrania. Po rozplątaniu go otrzymasz wytrzymały i giętki pręt, który włożony w miejsce zatkania będzie mógł je rozbić. Dzięki temu problem odpłynie wraz z wodą. Jeżeli żadna z metod nie przyniesie skutku ostatnią deską ratunku będzie wezwanie fachowca.

Jak zrobić maseczkę z papieru? Kilka prostych sposobów do wykorzystania w domu

Popularność maseczek na twarz w ostatnim czasie zdecydowanie rośnie. Nie ma w tym nic dziwnego. Panująca pandemia i różnorodne restrykcje sprawiają, że taka rzecz jest dla nas codziennym wyposażeniem, które zabieramy z domu razem z kluczami i portfelem. Z całą pewnością kilka razy złapałeś się na tym, że nie wziąłeś jej z mieszkania albo zostawiłeś w samochodzie. Prawdopodobnie za każdym razem musiałeś się po nią wracać. Czy jednak zawsze było to konieczne? W sytuacjach awaryjnych może uratować cię odpowiedź na pytanie jak zrobić maseczkę z papieru. Oto kilka wskazówek jak szybko i wygodnie złożyć sobie taki gadżet.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl