Jak powinna wyglądać dezynfekcja domowa w czasie pandemii?

Współcześnie cały świat jest zaangażowany w pandemię, związaną z koronawirusem. Z tego powodu słowo „dezynfekcja” pojawia się we wszystkich możliwych odmianach. O środki bezpieczeństwa w miejscach publicznych nie musimy się martwić. Każdemu obywatelowi pozostaje jednak kwestia właściwego zabezpieczenia się we własnym domu. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Na froncie walki z wirusami

Dezynfekcja i sterylizacja towarzyszą nam od dawna, ale dopiero teraz zwracamy na nią baczniejszą uwagę. Korzystając z gabinetów lekarskich i stomatologicznych, będąc poddawanym zabiegom czy operacjom, mamy kontakt z narzędziami chirurgicznymi. Po każdym użyciu są one starannie sterylizowane, zanim skorzysta z nich kolejny pacjent. Obecna sytuacja jest jednak na tyle przełomowa, że środki ostrożności, znane z placówek medycznych, należy rozszerzyć na o wiele większą skalę. Po raz pierwszy dezynfekujemy dłonie przed lub po zakupach, staramy się nie dotykać miejsc, które mają kontakt z wieloma osobami, jak klamki, uchwyty czy bankomaty.

Dezynfekcja w czterech ścianach

W jaki sposób można włączyć się w walkę z koronawirusem? W pierwszej kolejności należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Wirus roznosi się głównie drogą kropelkową, choć patogen może się także dostać bezpośrednio do naszych dróg oddechowych. Warto pielęgnować dotychczasowe nawyki higieniczne, czyli częste mycie dłoni zwłaszcza po powrocie do domu. Dodatkowym elementem jest dezynfekcja. Hurtownia Chemiczna oferuje specjalne płyny do rąk w mniejszych lub większych opakowaniach. Można je rozlać do niewielkich pojemników i mieć przy sobie poza domem. Mimo że w miejscach publicznych płyny tego typu są powszechnie dostępne, własny zapas daje dodatkowe poczucie bezpieczeństwa.

Uniwersalne płyny do różnych powierzchni

Nasze dłonie to niejedyne miejsce, gdzie może pojawić się wirus. Po powrocie do domu najlepiej jest szybko zmienić ubranie. Kolejny etap to dezynfekcja przedmiotów codziennego użytku. Do tego celu przydają się płyny z zawartością alkoholu. Jakie powierzchnie lub przedmioty warto nimi przetrzeć? Patogeny koronawirusa mogą być na kluczach, karcie płatniczej, portfelu oraz telefonie komórkowym. Powinno się je czyścić po każdym powrocie do domu. Warto przetrzeć siatki wielorazowego użytku, w których przynosimy zakupy. Podobne środki ostrożności powinny obejmować torebki, okulary oraz buty.

Zabiegi dezynfekujące nie zajmują wiele czasu. Mimo że do tej pory nie były nam potrzebne, warto je wprowadzić do swoich nawyków. Przydają się również na czas po pandemii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl