Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Jak sprzątać dom? Porady, które poprawią jakość Twojego codziennego życia

Dla wielu osób sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków. Nic dziwnego. To w końcu czasochłonna i niejednokrotnie wyczerpująca praca, która równie dobrze mogłaby zostać zastąpiona błogim relaksem. Mamy jednak dobrą wiadomość. Domowe porządki mogą okazać się dużo prostsze, biorąc do serca kilka kluczowych uwag. Jak sprzątać dom? Oto najważniejsze porady!

Sprzątanie domu – wyrób sobie prosty, acz znaczący nawyk!

Nie będzie żadnym szokującym odkryciem, jeśli powiemy, że osoba narzekająca na sprzątanie bardzo często sama jest sobie winna takiego stanu rzeczy. Dlaczego? W grę wchodzi kwestia codziennego nieporządku powstającego poprzez porozrzucane po kątach ubrania, naczynia zalegające w zlewie lub dziecięce zabawki porozkładane na każdym kroku.

To właśnie jedna z porad mówiąca o tym, jak sprzątać dom. Regularne odkładanie wszystkich przedmiotów na swoje miejsce bez wątpienia optymalizuje czas pracy, jaki należy poświęcić, by utrzymać porządek w swoich czterech kątach. A jednocześnie ułatwi codzienne funkcjonowanie. Warto, aby o tym właśnie nawyku pamiętali wszyscy domownicy.

Jak sprzątać dom? Porady, które ułatwią poszczególne zadania

Jeśli należysz do grupy osób, które nie mają problemów z zachowaniem porządku m.in. dzięki regularnemu zmywaniu talerzy po obiedzie lub kolacji, to plus dla Ciebie. A czy pamiętasz o realizacji cyklicznych planów określających poszczególne obowiązki, które warto wykonać w danym czasie?

Poszczególne obowiązki wykonuj cyklicznie

Zastanawiając się jak sprzątać dom, warto trzymać się porady mówiącej o wykonywaniu bardziej wymagających zadań przynajmniej raz w miesiącu. Mowa w tym przypadku o myciu okien, praniu dywanów i chodników czy też czyszczeniu piekarnika. Natomiast mniej czasochłonne czynności jak mycie podłóg i odkurzanie lub porządkowanie szaf z ubraniami powinny być dokonywane co tydzień. Chociażby w weekend, zanim oddasz się rozrywce i relaksowi.

Zgromadź kluczowe akcesoria w jednym miejscu

Nic tak nie ułatwia sprzątania, jak odpowiednio przygotowany zestaw akcesoriów zgromadzonych w jednym miejscu. Zorganizowanie wiadra lub kosza nie kosztuje dużo wysiłku, a znacząco Ci pomoże. Wrzucając wszystko do jednego miejsca, nie będziesz zaprzątać sobie głowy ciągłym bieganiem do kuchni lub łazienki w celu znalezienia najistotniejszych w danym momencie przedmiotów.

Co powinno znajdować się wśród nich? Przede wszystkim profesjonalna chemia m.in. do czyszczenia mebli, szyb oraz podłóg. Oprócz tego warto wyposażyć się w najważniejsze artykuły higieniczne, chociażby w postaci ręczników papierowych. Stają się nieocenione w momencie pielęgnowania powierzchni szklanych, czy też ścierania kurzu z mebli. Optymalnym rozwiązaniem są również czyściwa celulozowe.

Zacznij sprzątanie od najbardziej wymagających miejsc

Im więcej werwy na start, tym łatwiej zabrać się za sprzątanie najbardziej nieuporządkowanego i problematycznego miejsca. Dla jednych może być to kuchnia, dla drugich łazienka. W każdym razie porządki warto zacząć od pomieszczeń wymagających najwięcej pracy, by zakończyć ją w dość przyjemny sposób, zostawiając przykładowo umycie luster jako wisienkę na torcie.

Sprzątaj od góry do dołu

Ograniczenie rozchodzącego się kurzu odgrywa dużą rolę, jeśli chodzi o komfort czyszczenia powierzchni. Dlatego też warto sprzątać od góry do dołu. Oznacza to, że w pierwszej kolejności należy skupić się półkach szafek i regałach, płynnie przechodząc do komody lub stołu, kończąc na umyciu podłogi. To duża oszczędność czasu, ponieważ kurz nie będzie wówczas osadzać się na wypielęgnowanych w pierwszej kolejności panelach lub płytkach.

Powyższe porady odnoszące się do sprzątania zamienią niekoniecznie ciekawe obowiązki w zadania, które wykonasz w ekspresowym tempie. Tym samym oszczędzić mnóstwo czasu przeznaczając go na znacznie milsze rzeczy. Co więcej, skutecznie poprawią ergonomię czynności dnia codziennego, co stanie się dużym benefitem dla standardu życia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl