Jak szybko posprzątać mieszkanie przed wizytą gości? Sprawdź sprawdzone metody

Za Tobą cały tydzień intensywnej pracy, jednak postanawiasz spotkać się ze znajomymi. Wir obowiązków nawet w piątkowy wieczór wciągnął Cię i nagle okazuje się, że wizyta gości za kilka chwil. Szykuje się prawdziwy wizerunkowy dramat, a może uda się uratować swoją reputację? Dzisiaj podpowiadamy, jak szybko posprzątać mieszkanie.

Duże znaczenie w szybkości prac ma powierzchnia mieszkania

Zastanawiasz się, jak szybko posprzątać mieszkanie? Prędkość wykonywanych czynności zależy przede wszystkim od powierzchni lokum. Jeśli jest to standardowych rozmiarów mieszkanie w bloku, sprawy powinny pójść dość szybko. Nieco inaczej jest w przypadku starszego budownictwa, gdzie powierzchnia mieszkalna może być dużo większa. Wtedy trzeba o wiele mocniej improwizować.

Ukryj niedoskonałości i stwórz wrażenie porządku

Stworzenie pewnych pozorów jest oszukiwaniem samego siebie oraz własnych gości, jednak awaryjne sytuacje wymagają niecodziennych rozwiązań. Jak szybko posprzątać mieszkanie, żeby napracować się możliwe najmniej i zachować dobre imię? Zwróć uwagę na kurz. Jeśli zalega on na widocznych półkach lub regałach, koniecznie go zetrzyj. Bardzo źle wyglądają również zwisające z kątów pajęczyny, więc rozejrzyj się po mieszkaniu, czy pająk nie wykorzystał dla siebie Twojego zapracowania. Usuń zalegające ubrania na fotelu w salonie i wieszakach w przedpokoju. Schowaj je do szafy i daj miejsce na okrycie dla gości. Jeśli w przedpokoju jest trochę błota lub piasku, zamieć brud i przemyj podłogę.

Możesz pominąć niektóre pomieszczenia

Wszystko zależy od układu mieszkania, jednak niektóre pomieszczenia możesz pominąć, gdy zastanawiasz się, jak szybko posprzątać mieszkanie. Zawsze to od kilku do kilkunastu minut zaoszczędzonego czasu. Z których pomieszczeń opłaca się zrezygnować? Wszystko zależy od układu mieszkania. Najlepiej zostawić na później miejsca, gdzie goście niekoniecznie będą przebywać. Sypialnia, pokój dziecka lub kuchnia. W tych lokalizacjach porządek może być nieco mniejszy.

Jak szybko posprzątać mieszkanie w kilka osób? Rozdzielaj zadania

Jeśli tuż przed wizytą gości masz obok siebie kilku domowników, możesz stworzyć razem z nimi prawdziwy zespół. Tylko trzeba to zrobić mądrze i odpowiednio dzieląc zadania. Jak szybko posprzątać mieszkanie w kilka osób? Najlepiej jest rozdzielić obowiązki wedle umiejętności. Ktoś może wycierać kurze, inna osoba układać poduszki i sprzątać drobiazgi. Ty umyjesz podłogę. Tak podzielona praca jest wykonana dużo efektywniej. Oszczędzasz czas i mniej stresujesz się nadchodzącymi gośćmi.

Skorzystaj z profesjonalnych środków czystości dla ułatwienia sobie pracy

Technologia związana z produkcją środków czystości z roku na rok idze coraz bardziej naprzód. Obecnie silnie działające płyny do czyszczenia mają niewiele wspólnego ze swoimi odpowiednikami jeszcze kilka lat temu. Aktualnie skuteczne działanie nie oznacza od razu wyschniętych dłoni i niemal wypalonych od związków chemicznych powierzchni. Dzisiaj wszystko odbywa się dużo łagodniej. Nowoczesne akcesoria do utrzymywania porządku są doskonałym wsparciem, gdy szukasz sposobów, jak szybko posprzątać mieszkanie.

Sprzątanie codziennie to bardzo dobry pomysł

Sprzątanie każdego dnia wydaje się czymś okropnym. Jeśli masz z tym duży problem i najchętniej chcesz oddać komuś innemu ten obowiązek, to wizja codziennego czyszczenia mieszkania może być straszna. Na szczęście nikt nie zachęca do gruntownych porządków każdego dnia. Jak szybko posprzątać mieszkanie? Gdy w mieszkaniu utrzymujesz regularnie porządek, to usunięcie kilku zabrudzeń i drobnego bałaganu nie zajmuje dużo czasu. Dlatego najlepiej każdego dnia wykonywać, jakąś drobną, jedną czynność, która zbliża Cię do sukcesu. Na przykład chowaj ubrania do szafy po przyjściu do domu i po wieczornej toalecie wytrzyj kabinę prysznicową lub lustro. Wtedy za każdym razem będzie ona czysta i w trakcie generalnego sprzątania jest to już jedna czynność mniej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl