Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Jak umyć mikrofalówkę szybko i skutecznie?

Wygoda, jaką gwarantuje posiadanie w domu mikrofalówki, wciąż jeszcze skłania wiele osób do jej zakupu. Ten sprzęt, który początkowo miał zastępować piekarnik, nie tylko ułatwia przygotowywanie posiłków, lecz także znacznie skraca czas potrzebny do ich zrobienia. Gdy trzeba szybko podgrzać jakieś danie, nie ma do tego lepszego sposobu. Pod warunkiem, że urządzenie, którym dysponujesz jest czyste i zachęca do użycia. Sprawdź jak umyć mikrofalówkę szybko i skutecznie!

Każde zabrudzenie można usunąć

Kuchenka mikrofalowa brudzi się tak samo, jak gazowa i równie szybko, jak piekarnik elektryczny. Tłuszcz z podgrzewanych potraw osiada na jej ściankach, co może prowadzić do jego psucia, a w efekcie zniszczenia urządzenia. Dlatego konieczne jest bieżące usuwanie wszelkich resztek pokarmów i osadów z wnętrza kuchenki. Jak umyć mikrofalówkę? Aby utrzymać zdrowie i nie wywołać niepotrzebnych alergii czy zatruć, warto przestrzegać kilku zasad.Najlepsze będą domowe sposoby i detergenty bez szkodliwej chemii, jak np. płyn do mycia naczyń, ponieważ mówimy o urządzeniu przeznaczonym do kontaktu z jedzeniem.

Silniejsze zabrudzenia potrzebują profesjonalnych środków, dlatego warto mieć pod ręką odtłuszczacze i płyny stosowane na co dzień w branży gastronomicznej. One z pewnością poradzą sobie z każdym brudem.

Jak umyć mikrofalówkę samą wodą?

Tak jak w przypadku każdego innego sprzętu, najlepiej jest czyścić kuchenkę na bieżąco i nie doprowadzać do zaschnięcia resztek jedzenia. W takim przypadku świetnie sprawdzi się sama ciepła woda, której powinno się używać po każdym korzystaniu z mikrofali. Wtedy z łatwością usuniesz rozlane mleko czy rozchlapaną zupę. Jeśli zastanawiasz się jak umyć mikrofalówkę, weź miękką ściereczkę i zwilż ją, a następnie przetrzyj każdą powierzchnię wewnątrz urządzenia. Sam talerz możesz umyć pod bieżącą wodą i zostawić do wysuszenia na ociekaczu.

Naturalne środki do czyszczenia kuchenki

Jeśli nie masz możliwości czyścić kuchenki tak często lub po prostu pojawił się większy brud, wtedy sięgnij po domowe środki czystości. Jak umyć mikrofalówkę? Użyj do tego cytryn, sody oczyszczonej lub octu. Cytryna i ocet usuwają tłuszcz, a soda sprawdzi się w przypadku zaschniętych zabrudzeń. Wybierz ten środek, który masz akurat pod ręką, wymieszaj go z wodą i wstaw w naczyniu żaroodpornym do wnętrza urządzenia. Następnie włącz je i zostaw na kilka minut. Po wyłączeniu odczekaj jeszcze trochę, a następnie przetrzyj wszystko wilgotną ściereczką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl