Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Jak wyczyścić szybę w piekarniku? Sposoby na tłustą i zadymioną powierzchnię

Piekarnik to miejsce, do którego chętnie sięgamy, piekąc różne smakołyki. Wart jednak otwierać go również po to, aby dokładnie wymyć jego wnętrze. Jak wyczyścić szybę w piekarniku, żeby dobrze widzieć przez nią piekące się potrawy?

Niewdzięczne skrobanie

W kategorii najgorszych prac porządkowych mycie piekarnika plasuje się dość wysoko. Dzieje się tak dlatego, że wszelkie zabrudzenia, do jakich dochodzi podczas pieczenia, natychmiast zastygają pod wpływem wysokiej temperatury. Jak wyczyścić szybę w piekarniku? Najlepiej jak najszybciej, choć dopiero w momencie, gdy będzie miała temperaturę pokojową. Zabiegi na gorącej szybie nie są bezpieczne. Mogą naruszać jej powierzchnię. Wiele preparatów chemicznych wchodzi także w reakcje pod wpływem temperatury, tworząc na przykład niezdrowe opary. Zabiegi higieniczne zostawia się więc na później, gdy niestety zapał do sprzątania jest znacznie mniejszy.

Dobre nawyki, zabezpieczające piekarnik

Największym problemem podczas czyszczenia powierzchni jest mierzenie się z zadawnionym brudem. Dzieje się tak wówczas, gdy konkretne miejsce nie jest regularnie sprzątane. Kumulacja brudu zniechęca, zwłaszcza gdy standardowe środki do sprzątania nie działają. Jak wyczyścić szybę w piekarniku? Najlepiej o jej wygląd dbać za każdym razem, gdy urządzenie jest używane. Już wilgotna ściereczka z popularnym detergentem jest w stanie usunąć świeże plamy i zadymienia. Większy brud warto usunąć skrobaczką a na koniec jeszcze raz przetrzeć.

Jak wyczyścić szybę w piekarniku profesjonalną chemią?

Przy uporczywych zabrudzeniach najlepiej stosować rozwiązania, które są sprawdzone. Domowe sposoby czyszczenia piekarnika i szyby nie zawsze się sprawdzają. Bywa, że wymagają czasochłonnych zabiegów, na które nie każdy ma ochotę. Hurtownia Chemiczna to sklep, w którym można liczyć na profesjonalne preparaty czyszczące różne powierzchnie. Nadają się nie tylko do mycia domowego piekarnika, ale także takiego, który jest często eksploatowany, na przykład w restauracji. Produkty tego typu nadają się do samoczynnego usuwania zapieczonego tłuszczu, zadymień. Rozpuszczają i usuwają nawet stare zabrudzenia, jednocześnie nie niszcząc powierzchni.

Szyba w piekarniku to ten element, przez który podglądamy piekącą się potrawę lub ciasto. Jeśli jest czysta i pozbawiona zadymień, łatwo sprawdzić, jaki kolor ma konkretne danie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl