Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Jakie detergenty do zmywarki wybrać? Postaw na najlepsze produkty!

Żyjemy w czasach, w których technologia znacząco ułatwia codzienną egzystencję. Różnego rodzaju sprzęty RTV i AGD sprawiają, że nie musimy poświęcać na codzienne, domowe czynności tyle czasu, jak chociażby nasi rodzice. Przykładem takiego urządzenia jest zmywarka do naczyń. Perspektywa wrzucenia do niej wszystkich brudnych talerzy i oczekiwanie, aż same się wyczyszczą, jest bardzo kusząca. Dzięki temu masz więcej czasu na zajęcie się innymi obowiązkami lub na relaks. Jednak nawet najlepsza zmywarka nie spełni swojej funkcji, jeśli wybierzesz do niej nieodpowiednią chemię. W tym tekście dowiesz się jakie detergenty do zmywarki wybrać, aby cieszyć się krystalicznie czystymi naczyniami.

Czym są i jak działają detergenty?

Detergenty są niczym innym, jak środkami umożliwiającymi usuwanie brudu. Obok mydła zalicza się je do środków czystości, jednak są skuteczniejsze w walce z zanieczyszczeniami. Sposób działania detergentów jest prosty i skuteczny. Umożliwiają wymieszanie się brudu i wody, w celu łatwiejszego wyczyszczenia danej powierzchni. Bez względu na twardość wody, zapewniają dobre właściwości czyszczące, wybielające i nabłyszczające.

Które produkty są odpowiednie dla zmywarek?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby do zmywarek używać środków, jedynie do nich przeznaczonych. Stosowanie tradycyjnych płynów do mycia naczyń może okazać się bardzo złym pomysłem. Spowoduje to powstanie dużej ilości piany, która wydostanie się na zewnątrz. Może to doprowadzić nawet do awarii urządzenia. Jeśli skończył Ci się detergent do zmywarki, a koniecznie musisz pozmywać, to lepiej zrób to ręcznie. Będzie dłużej, ale bezpieczniej.

Jakie rodzaje detergentów do zmywarki są dla najlepsze?

Na rynku jest do dyspozycji wiele rodzajów detergentów do zmywarek. Można je podzielić na wiele różnych kategorii. Warto zacząć od tej podstawowej, a więc tego, pod jaką postacią występują. Można spotkać detergenty w formie kapsułek, tabletek, żelów, proszków oraz płynów.

Kapsułki do zmywarek

Obecnie najpopularniejszą formą detergentów do zmywarek są tabletki oraz kapsułki. Być może z powodu ich funkcjonalności. Jest to też dosyć opłacalne. Przykładowo kapsułki Fairy Platinum można kupić już za 50 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że w paczce znajduje się ich 70, to za jedno zmywanie zapłacisz jedynie nieco ponad złotówkę. Jedna kapsułka zawiera w sobie trzy płyny, które czyszczą, nabłyszczają i usuwają nieprzyjemne zapachy. Zapewne teraz wydaje Ci się, że jest to świetne rozwiązanie i nie musisz czytać dalej, prawda? Nie do końca tak jest. Kapsułki mają również wady. Przede wszystkim proces zmywania rozpoczyna się później, gdyż kapsułki dłużej się rozpuszczają. Tak więc, jeśli ich używasz, to powinieneś nastawiać zmywarkę na dłuższe programy mycia. Przeciwieństwem są płynne detergenty, które działają znacznie szybciej.

Proszki do zmywarek

Innym przykładem produktów do zmywarek, są proszki. One także są opłacalnym rodzajem detergentów. Za dwa i pół kilo zapłacisz około 30 złotych. Jest to bardzo mało, biorąc pod uwagę, że to zapas na rok codziennego zmywania. Jednak proszki również nie są idealne. Czasem można przesadzić z ich dozowaniem, co w efekcie powoduje tworzenie się osadu na naczyniach. Świetnie natomiast się sprawdzają w walce z tłuszczem i czyszczeniem garnków i patelni.

Na końcu warto jeszcze wspomnieć o tabletkach do zmywarek. Podobnie jak kapsułki, oferują skuteczne pozbywanie się brudu z naczyń. Występują w formie cegiełek, złożonych z proszku, lub żelu. W zasadzie ich największym minusem jest ich duży wybór. Należy pamiętać, że jeśli kupujesz te najtańsze, to najczęściej należy dokupić do nich sól, która zmiękcza wodę i płyn nabłyszczający. W innym wypadku nie będziesz do końca zadowolony z efektu mycia.

Zmywarka domowa i przemysłowa to nie to samo

W zależności od tego, z jakiej zmywarki korzystasz, musisz pamiętać o zakupie do niej odpowiednich produktów. Nie tyczy się to jednak wyboru jednej, konkretnej firmy. Wbrew pozorom składy detergentów są do siebie bardzo podobne. Niezależnie od ceny, można więc kupić dobry artykuł. Wystarczy poszukać o nim informacji.

Problem pojawia się, jeśli kupujesz produkty domowe do zmywarek przemysłowych. Do zmywarki domowej odpowiednie są wszystkie popularne produkty, które znasz, chociażby z telewizji. Jeśli chodzi o te przemysłowe, to jest trochę inaczej. W restauracjach i hotelach istotny jest czas. Z tego powodu zmywarki gastronomiczne pracują na wyższych temperaturach niż te domowe. Cykl czyszczenia naczyń również jest znacznie krótszy. Więc jakie detergenty do zmywarki przemysłowej wybrać? Najlepiej te, które zostały do niej przystosowane. W ten sposób będziesz pewny, że wszystkie naczynia będą krystalicznie czyste, a sprzęt będzie działał bez zarzutu. Nie trzeba kupować wszystkich detergentów osobno. Można zakupić je w opłacalnych pakietach.

Nie tylko naczynia. Pamiętaj o detergentach do czyszczenia zmywarki!

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, do czego służy zmywarka, ale nie wszyscy wiedzą, że ją również należy odpowiednio czyścić. Tyczy się to zwłaszcza osób, które dopiero co kupiły sobie ten sprzęt. W jaki więc sposób można zadbać o długą funkcjonalność zmywarki do naczyń? Musisz zdecydować się na odpowiednie detergenty do jej czyszczenia.

Przede wszystkim ze zmywarki należy często usuwać kamień. Na rynku można znaleźć liczne koncentraty w płynie do tego przeznaczone. Trzeba również usuwać wszelkie resztki organiczne, pozostałe po myciu naczyń. Sprzyjają one tworzeniu się różnych bakterii, które mogą być dla nas szkodliwe. Świetnie radzą sobie z tym sole czyszczące, które usuwają zabrudzenia nawet z wnętrza urządzenia. Na rynku można również znaleźć produkty, które czyszczą zmywarkę, w trakcie mycia naczyń.

Jakie detergenty do zmywarki są najlepsze?

Reasumując powyższe rozważania, nie da się wybrać jednego, uniwersalnego detergentu, który zadowoliłby każdego. Można natomiast wybrać taki, który najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom. Musisz sobie jednak odpowiedzieć na kilka istotnych pytań. W zależności, od rodzaju zmywarki i tego, jak wygląda Twoje użytkowanie tego sprzętu, trzeba dokonać odrobinę innego wyboru. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, na pewno znajdziesz to w naszym sklepie. Tak więc przemyśl sprawę i podejmij taką decyzję, która sprawi, że korzystanie ze zmywarki będzie jeszcze przyjemniejsze niż dotychczas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl