Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Jakie mydło wybrać? Czym kierować się podczas zakupów?

Jednym z istotnych elementów codziennej pielęgnacji jest higiena rąk. Z pewnością zastanawiasz się, czy mydło, którego używasz, jest tym najlepszym. Obecnie na rynku dostępne są zarówno produkty w kostce, jak i w płynie. Jeśli wahasz się, jakie mydło wybrać i czym kierować się podczas zakupów, to mamy dla Ciebie odpowiedź! Zapraszamy w podróż po mydlanym świecie.

Nie wiesz, jakie mydło wybrać? Na początek poznaj jego działanie!

Produkt ten w połączeniu z wodą tworzy emulsję myjącą, której głównym składnikiem są micele. To właśnie one rozpuszczają brud i usuwają go z powierzchni skóry. Inne właściwości mydeł, jak np. nawilżanie lub odżywianie, są zależne od dodatków, jakie zostały użyte podczas procesu produkcji.

Jakie mydło wybrać – w płynie czy w kostce? Poznaj wady i zalety obydwu rozwiązań!

Każdy z rodzajów mydeł ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Na przestrzeni lat mydło w płynie stało się łatwiej dostępne i zyskało na popularności. Poznaj charakterystykę obydwu środków myjących i podejmij świadomy wybór!

Wady i zalety mydła w kostce

Produkt ten jest bardziej wydajny niż jego płynny odpowiednik. Co więcej, pakowany jest w małe opakowania lub tekturowe kartoniki, co pozwala zredukować ilość plastiku. Ponadto mydła w kostce charakteryzują się krótkim składem i długą datą przydatności. Jedną z ich najważniejszych zalet jest łatwość przechowywania np. w podróży.

Warto jednak pamiętać o największej wadzie mydeł w kostce. Produkty te są mniej higieniczne i trudniej je utrzymać w czystości. Na ich powierzchni znajduje się więcej bakterii niż w przypadku mydeł w płynie, a ponadto każdy z domowników powinien posiadać swoją własną kostkę. Należy także pamiętać o tym, że inny produkt powinieneś stosować do twarzy, a inny do mycia reszty ciała.

Wady i zalety mydeł w płynie

Badania naukowców wykazały, że płynne środki myjące są bardziej higieniczne niż produkty w kostce. Dodatkowo mydła w płynie są często wzbogacone o substancje nawilżające i odżywcze oraz dostępne w wielu wariantach zapachowych. Co więcej, produkty te są znacznie łatwiejsze w użyciu, a wszyscy domownicy oraz Twoi goście mogą korzystać z tej samej buteleczki. Pośród wad mydeł w płynie można wymienić plastikowe opakowania oraz dodatki parabenów i sztucznych barwników.

Wybierz najlepsze mydło dla siebie

W prywatnym domu lepiej sprawdzą się mydła w płynie z uwagi na ich liczne zalety. Potencjalne wady wykluczysz poprzez zakup produktów z dobrym składem oraz stosowanie wielorazowych pojemników. Warto również zaznaczyć, że mydła w płynie mogą mieć dodatkowe właściwości np. antybakteryjne lub niwelujące uciążliwe zapachy, dzięki czemu znajdują zastosowanie np. w lokalach gastronomicznych i budynkach użyteczności publicznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl