Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Jakie mydło wybrać? Czym kierować się podczas zakupów?

Jednym z istotnych elementów codziennej pielęgnacji jest higiena rąk. Z pewnością zastanawiasz się, czy mydło, którego używasz, jest tym najlepszym. Obecnie na rynku dostępne są zarówno produkty w kostce, jak i w płynie. Jeśli wahasz się, jakie mydło wybrać i czym kierować się podczas zakupów, to mamy dla Ciebie odpowiedź! Zapraszamy w podróż po mydlanym świecie.

Nie wiesz, jakie mydło wybrać? Na początek poznaj jego działanie!

Produkt ten w połączeniu z wodą tworzy emulsję myjącą, której głównym składnikiem są micele. To właśnie one rozpuszczają brud i usuwają go z powierzchni skóry. Inne właściwości mydeł, jak np. nawilżanie lub odżywianie, są zależne od dodatków, jakie zostały użyte podczas procesu produkcji.

Jakie mydło wybrać – w płynie czy w kostce? Poznaj wady i zalety obydwu rozwiązań!

Każdy z rodzajów mydeł ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Na przestrzeni lat mydło w płynie stało się łatwiej dostępne i zyskało na popularności. Poznaj charakterystykę obydwu środków myjących i podejmij świadomy wybór!

Wady i zalety mydła w kostce

Produkt ten jest bardziej wydajny niż jego płynny odpowiednik. Co więcej, pakowany jest w małe opakowania lub tekturowe kartoniki, co pozwala zredukować ilość plastiku. Ponadto mydła w kostce charakteryzują się krótkim składem i długą datą przydatności. Jedną z ich najważniejszych zalet jest łatwość przechowywania np. w podróży.

Warto jednak pamiętać o największej wadzie mydeł w kostce. Produkty te są mniej higieniczne i trudniej je utrzymać w czystości. Na ich powierzchni znajduje się więcej bakterii niż w przypadku mydeł w płynie, a ponadto każdy z domowników powinien posiadać swoją własną kostkę. Należy także pamiętać o tym, że inny produkt powinieneś stosować do twarzy, a inny do mycia reszty ciała.

Wady i zalety mydeł w płynie

Badania naukowców wykazały, że płynne środki myjące są bardziej higieniczne niż produkty w kostce. Dodatkowo mydła w płynie są często wzbogacone o substancje nawilżające i odżywcze oraz dostępne w wielu wariantach zapachowych. Co więcej, produkty te są znacznie łatwiejsze w użyciu, a wszyscy domownicy oraz Twoi goście mogą korzystać z tej samej buteleczki. Pośród wad mydeł w płynie można wymienić plastikowe opakowania oraz dodatki parabenów i sztucznych barwników.

Wybierz najlepsze mydło dla siebie

W prywatnym domu lepiej sprawdzą się mydła w płynie z uwagi na ich liczne zalety. Potencjalne wady wykluczysz poprzez zakup produktów z dobrym składem oraz stosowanie wielorazowych pojemników. Warto również zaznaczyć, że mydła w płynie mogą mieć dodatkowe właściwości np. antybakteryjne lub niwelujące uciążliwe zapachy, dzięki czemu znajdują zastosowanie np. w lokalach gastronomicznych i budynkach użyteczności publicznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl