Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Kaloryfer jest częścią dekoracji wnętrza. Jak prawidłowo go wyczyścić?

Sprzątając mieszkanie, warto pamiętać także o mniej oczywistych miejscach, na przykład - o grzejnikach. Zwłaszcza że niezależnie od ich konstrukcji kurz potrafi gromadzić się w najmniejszych zakamarkach. Czytaj dalej i sprawdź, jak wyczyścić kaloryfer. Chociaż niewielu przepada za tym zajęciem, nie warto z niego rezygnować. Co więcej - grzejniki powinno się czyścić co najmniej dwa razy w roku - przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i po jego zakończeniu.

Czyszczenie kaloryfera żeliwnego

Kaloryfery żeliwne, znane także jako żeberkowe wbrew pozorom nieustannie pojawiają się w aranżacjach wnętrz. Co więcej - są modnym akcentem nowoczesnych dekoracji. Niestety - na tym modelu kurz jest doskonale widoczny. Jak czyścić kaloryfer żeliwny?

Najlepszym sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń w przypadku kaloryfera żeberkowego będzie wykorzystanie odkurzacza. Warto zdecydować się na profesjonalny model z zestawem akcesoriów umożliwiających usuwanie kurzu z miejsc trudnodostępnych. Odkurzony grzejnik warto przetrzeć ściereczką z mikrofibry - zarówno na sucho, jak i na mokro.

Jak wyczyścić kaloryfer aluminiowy?

Zastanawiasz się, jak wyczyścić kaloryfer aluminiowy, zbudowany z ciasno poukładanych płyt? Tutaj także niezawodna okaże się wąska końcówka od odkurzacza. Kiedy pozbędziesz się zanieczyszczeń, całość warto przetrzeć delikatnym detergentem. Niezawodna okaże się woda z płynem do mycia naczyń. Wybierz miękką ściereczkę - dzięki temu nie porysujesz powierzchni kaloryfera. Warto także unikać żrących środków, mogących pozostawić nieestetyczne ślady.

Zadbaj o kaloryfer w łazience

Zdecydowanie najłatwiejsze w regularnym czyszczeniu są kaloryfery łazienkowe. Wszystko ze względu na ich budowę. Niestety, w zdecydowanej większości grzejniki w łazienkach są poddawane nieprawidłowej pielęgnacji. Jak wyczyścić kaloryfer skutecznie i bezpiecznie dla jego powierzchni?

Najlepszym sposobem będzie wykorzystanie miękkiej szmatki z mikrofibry i łagodnych detergentów. Dobrym wyborem będzie płyn do mycia naczyń. Niestety - zdecydowana większość osób decyduje się na płyn do czyszczenia szyb. Tymczasem należy unikać środków na bazie alkoholu.

Dlaczego warto regularnie czyścić kaloryfery?

Zastanawiasz się, dlaczego warto regularnie czyścić kaloryfery? Przede wszystkim ze względu na estetykę wnętrza! Zadbane grzejniki, bez względu na to, czy zdecydowałeś się na modele dekoracyjne, czy tradycyjne zdecydowanie są ozdobą wnętrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl