Kiedy przydaje się uchwyt na ręcznik papierowy?

Kiedy przydaje się uchwyt na ręcznik papierowy?

Każda publiczna toaleta, z której codziennie korzysta wiele osób, czy to w firmie, urzędzie czy szpitalu, powinna być wyposażona w odpowiedni uchwyt do ręczników papierowych. Takie dozowniki przydają się też w gastronomii i przemyśle spożywczym. Korzystanie z nich gwarantuje maksymalną higienę, tak ważną w tego typu miejscach.

Jakiego rodzaju ręczniki?

W sklepach dostępne są różne modele uchwytów na ręcznik papierowy. Wybór odpowiedniego zależy od tego, jakiego rodzaju jest papier, który planujesz umieścić w dozowniku. Możesz wybierać albo ręczniki w rolce, albo składane. Niestety nie istnieją dozowniki uniwersalne, dlatego decydując się na jeden konkretny model papieru, będziesz im wierny aż do zmiany pojemnika. W toaletach najczęściej instalowane są dozowniki na ręczniki składane, co ogranicza zużycie większej ilości papieru przez osobę. W gastronomii bardziej sprawdzają się tuby, ale nie jest to regułą.

Zapobieganie kradzieżom

Dozowniki pojawiły się w odpowiedzi na rosnącą ilość kradzieży rolek z papierem. Ręczniki znikały w takim tempie, że niektóre zakłady pracy nie nadążały z zamawianiem. Nie trzeba nikomu mówić, że wiązało się to z ogromnymi kosztami. Aby skończyć z takimi sytuacjami, w wielu miejscach wprowadzono uchwyty na ręczniki papierowe i dozowniki centralnie sterowane. Uniemożliwiają one wyciągnięcie większej ilości papieru na raz. Każda osoba może wziąć go tylko tyle, ile potrzebuje do wytarcia swoich rąk. Urządzenia są zabezpieczone zamkiem na kluczyk, co dodatkowo blokuje możliwość wyciągnięcia całej rolki i przywłaszczenie jej sobie.

Schludny wygląd

Kiedy w łazience zamontujesz dozownik do ręczników papierowych, od razu wygląda to schludniej, niż papier ustawiony na umywalce czy szafce. Nie da się ukryć, że uchwyty na ręczniki chronią je przez zmoczeniem. W takim przypadku papier staje się bezużyteczny. Dlatego na każdym kroku napotykamy te wiszące pudełka, mające uchronić ręczniki przed takimi zdarzeniami. Montaż urządzeń to higiena i wygoda, dlatego w obecnych czasach dozowniki stały się już standardem. W sklepach możesz kupić modele w różnych kolorach, co ułatwia ich dopasowanie do wielu pomieszczeń. Współczesne uchwyty wkomponowują się we wnętrze łazienki, czy kuchni, co sprawia, że są elementem praktycznym i pożądanym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl