Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Mole spożywcze a ubraniowe – jak rozpoznać owady, by efektywnie z nimi walczyć?

Nikt nie lubi nieproszonych gości, prawda? A co dopiero takich, którzy lęgną się na stałe w naszych szafkach, szufladach czy garderobach! Mole to wyjątkowo uparte stworzenia, żerujące zwłaszcza na sypkich produktach spożywczych (mole kuchenne) lub w ciasnych szafach, pełnych koców i ubrań (mole odzieżowe). Zanim podejmiesz walkę ze znienawidzonymi owadami, warto dostrzec istotne różnice pomiędzy insektami. Mole spożywcze a ubraniowe – co je właściwie odróżnia i jakie podjąć kroki, by usunąć je z domu?

Skąd wzięły się mole spożywcze? A ubraniowe?

Prawdą jest, że środowiskiem, które sprzyja osiedlaniu się moli w domu, jest brud, brak zachowanej higieny i zanieczyszczone zakamarki. Jednak mimo wszystko nie jest to bezpośredni powód obecności tych insektów w naszych domach. W rzeczywistości to z zewnątrz trafiają do naszych szafek mole spożywcze. A ubraniowe? W ten sam sposób! Mole kuchenne możesz nieświadomie przynieść do domu razem z zakupami. Sytuacja nie różni się bardzo w przypadku moli ubraniowych, które wnosisz do mieszkania np. za pośrednictwem odzieży z drugiej ręki.

Mole spożywcze a ubraniowe –różnice pomiędzy owadami

Jesteś w pełnej gotowości do walki z uporczywymi insektami. Pozostaje tylko jeden problem, a mianowicie – rozpoznanie, z jakim gatunkiem mola masz właściwie do czynienia. Rozpoznanie jest dosyć istotne, głównie ze względu na zastosowanie konkretnych metod, które zwalczą owady. Nie wszystkie warianty okażą się trafione w przypadku moli spożywczych i odwrotnie – w stosunku do moli ubraniowych.

Jak rozpoznać mole spożywcze, a jak ubraniowe?

Przede wszystkim, mole kuchenne są większe. Ich długość to nawet 1,5 cm, natomiast moli odzieżowych – zaledwie 1 cm. Podczas gdy ten parametr nie jest jednoznaczny do określenia, rozpiętość skrzydeł obydwu owadów jest już miarodajna. Mól spożywczy po ich rozpostarciu mierzy nawet 3 cm, a mól ubraniowy 1,5 cm. Warto zwrócić też uwagę na znaki szczególne – insekty kuchenne mają czarny pasek lub zygzaki na skrzydłach, zaś ciało ubraniowych jest pokryte włoskami. Kluczowa jest też reakcja na światło –te pierwsze do niego lecą, natomiast te drugie zdecydowanie go unikają.

Środki, które odstraszą mole spożywcze oraz ubraniowe

Przygotowując się do bitwy z molami, nie zapomnij o praktycznych artykułach, których te insekty nie cierpią. Istnieją środki, które możesz zastosować zarówno do kuchennych szafek, jak i do przepastnej szafy z ubraniami. Trzymaj w nich cytrynowe aromaty oraz przyprawy umieszczone w specjalnych woreczkach. Mogą to być goździki, ziele angielskie, laurowe liście czy macierzanka lub mięta. Idealnie sprawdzą się też…kasztany! Zadbaj o luźne rozmieszczenie produktów spożywczych w szafkach oraz ubrań w szafie – mole lubią ścisk i tłok, więc udaremnij im tworzenie dogodnej lokalizacji w Twoim mieszkaniu! Dobrym pomysłem będzie regularne pranie dywanów, wykładzin i tapicerek dedykowaną chemią – nie kuś insektów pozostawionymi na nich plamami i zabrudzeniami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl