Mopy kieszeniowe. Praktyczne i poręczne
Mop to jeden z podstawowych przyrządów ręcznych do sprzątania na mokro lub sucho. Stosowany jest zarówno przez profesjonalne firmy sprzątające, jak i przez indywidualnych użytkowników w domach i mieszkaniach. Każdy standardowy mop składa się ze stelaża oraz końcówki czyszczącej. Spośród różnych rodzajów mopów możemy wyróżnić mopy kieszeniowe, którym poświęcony będzie ten artykuł.
Czym się wyróżniają mopy kieszeniowe?
Mopy kieszeniowe zaliczane są do tzw. mopów płaskich. Wyróżnia je przede wszystkim specyficzny sposób mocowania końcówki myjącej. W tym przypadku końcówka czyszcząca mocowana jest w specjalnym systemie kieszeniowym.
Mop kieszeniowy zapewnia łatwe i bardzo wygodne sprzątanie, przez co bardzo często znajduje zastosowanie. Ze względu na prostotę wykonania oraz brak dodatkowych elementów, takich jak zatrzaski czy rzepy, moc kieszeniowy zakładany jest bardzo łatwo i szybko. W przeciwieństwie do innych sprzętów do sprzątania wyróżnia się bardzo długą żywotnością. Podczas czyszczenia powierzchni płaskich mop kieszeniowy nie pozostawia nieestetycznych smug czy zacieków. Można go z łatwością odsączyć bez użycia rąk, co wpływa na wygodę użytkowania. Co więcej, na powierzchniach nie pozostają kałuże wody, więc zredukowane jest ewentualne ryzyko uszkodzenia podłogi.
Mop kieszeniowy to popularny i bardzo często wykorzystywany przyrząd do sprzątania. Sprzątanie tym mopem nie wymaga praktycznie żadnych szczególnych umiejętności. I co ważne, dostępny jest w bardzo atrakcyjnych cenach.
Mopy kieszeniowe - rodzaje końcówek czyszczących
Istnieją dwa podstawowe rodzaje końcówek czyszczących do mopów kieszeniowych. Bardzo często wykorzystywane są przede wszystkim mopy kieszeniowe bawełniane. Składają się przede wszystkim z bawełny oraz dodatku poliestru. Dzięki zastosowaniu włókien bawełnianych mop wyróżnia się zwiększoną chłonnością wody. Idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji powierzchni, w tym sprzątania na mokro i sucho oraz z zastosowaniem różnorodnych detergentów (lub bez) i środków do dezynfekcji.
Równie często wykorzystywane są mopy z mikrofibry. Doskonale sprawdza się do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni takich jak m.in. ceramika, gresy, panele, kamień naturalny i inne.