Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.

Ozonowanie pomieszczeń – sprawdź, co powinieneś wiedzieć o tej metodzie dezynfekcji

Ozonowanie miejsc użyteczności publicznej, gabinetów, biur czy też mieszkań to niezwykle skuteczny zabieg umożliwiający nie tylko dezynfekcję wnętrz i znajdującego się w nich wyposażenia. Pozwala też zneutralizować nieprzyjemne zapachy, a także pozbyć się alergenów. To oczywiście nieliczne zalety, jakie wiążą się z powyższym patentem na usuwanie także bakterii, wirusów i grzybów. Co powinieneś wiedzieć o ozonowaniu pomieszczeń? Sprawdź!

Kiedy stosuje się ozonowanie pomieszczeń i na czym polega cały proces?

Ozonowanie pomieszczeń to niezwykle skuteczna metoda dezynfekcji, która nie wymaga zastosowania środków o charakterze bakteriobójczym. Zamiennikiem jest tutaj ozon, czyli silny i utleniający się gaz. Pozyskuje się go z tlenu atmosferycznego. Warto zwrócić uwagę, że jest on w pełni przyjazny środowisku. A to dlatego, że podczas rozpadu nie pozostawia żadnych toksycznych produktów.

Cały proces wykorzystywany jest m.in. podczas likwidacji nieprzyjemnych zapachów. Wobec tego ozon to duży sprzymierzeniec w przypadku odświeżania wnętrz, które zostały poddane remontowi. Dzięki niemu skutecznie można usunąć m.in. specyficzne zapachy farb lub lakierów.

Co ważne, ozonowanie przyczynia się do niszczenia drobnoustrojów. Miejsca, do których dociera ozon, a więc wszelkie szczeliny i zakamarki, rury, przewody wentylacyjne czy też wnętrza szaf zostają wolne od wirusów, grzybów i bakterii. Stąd właśnie wynika jego powszechne zastosowanie w obiektach publicznej użyteczności oraz miejscach pracy, w których wymagane jest zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny.

Ozonowanie pomieszczeń a skuteczność dezynfekcji

Czy ozonowanie pomieszczeń jest skuteczne? Tak, lecz aby cieszyć się zamierzonym efektem, bardzo istotne jest uzyskanie optymalnego stężenia ozonu w danym czasie. Warto przy tym pamiętać, że mowa o dezynfekcji doraźnej. Likwiduje drobnoustroje czy przykre zapachy, które obecnie opanowały dane wnętrze. Natomiast ich usunięcie nie przyczynia się do całkowitego zabezpieczenia przed ponownym atakiem.

Bardzo ważna jest kwestia dezodoryzacji. Chociażby w przypadku usuwania odoru spowodowanego wilgocią, klucz do sukcesu to ustalenie źródła w celu całkowitego pozbycia się przyczyny. Na nic się zda ozonowanie, jeśli problem stanowi nieszczelna rura, która pozostanie w uszkodzonym stanie. Prędzej czy później nieprzyjemny zapach pojawi się z powrotem, a nieustanne próby jego neutralizacji będą jedynie stratą czasu.

Fumigacja przy użyciu nadtlenku wodoru alternatywą dla ozonowania pomieszczeń

Alternatywą dla ozonowania pomieszczeń jest fumigacja. To bardzo skuteczna metoda, która również przyczynia się do likwidacji bakterii i wirusów. Na czym wobec tego polega różnica? W tym przypadku nie wykorzystuje się ozonu, lecz nadtlenek wodoru. Za sprawą jego chemicznych właściwości w pomieszczeniu nie ostają się żadne toksyczne substancje.

Jakie są natomiast największe zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim wysoka skuteczność. Środek jest w stanie dotrzeć do szczególnie trudno dostępnych miejsc. Uwagę zwraca również obszerne użycie nadtlenku wodoru. Z powodzeniem można go wykorzystać m.in. do odgrzybiania ścian. Co więcej, doskonale sprawdza się w likwidacji nieprzyjemnych zapachów pozostawionych przez zwierzęta. Znalazł także swoje zastosowanie jako środek dezynfekujący po ekspozycji na COVID-19. W związku z tym jest szeroko użytkowany w pomieszczeniach medycznych.

Czystość stanowisk pracy i pomieszczeń ma ogromne znaczenie dla zachowania pełnego bezpieczeństwa oraz higieny. Dlatego też tak ważna jest dezynfekcja przy użyciu ekologicznych metod, jakimi są ozonowanie oraz fumigacja. Jeśli poszukujesz wobec tego skutecznych rozwiązań dla Twojej firmy lub gospodarstwa domowego, zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Znajdziesz w nim profesjonalne środki dezynfekujące w postaci perhydrolu dostępne w opakowaniach o różnorodnej pojemności. Tym samym każdy jest w stanie dostosować zakup do własnych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl